Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Írsko Limerick

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Limerick


1. Aké je počasie v Limericku?
- Počasie v Limericku je zvyčajne vlhké a mierne s častými zrážkami.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Limericku?
- Najlepší čas na návštevu Limericku je v lete, keď je najteplejšie a menej zrážok.

3. Kde sa nachádza Limerick?
- Limerick sa nachádza v južnom Írsku, v provincii Munster.

4. Ako sa najlepšie prepraviť z letiska v Limericku do centra mesta?
- Najlepším spôsobom pre dopravu z letiska do centra mesta je cesta taxíkom alebo verejnou dopravou, akou je autobus.

5. Aké miesta sa odporúčajú navštíviť v Limericku?
- Odporúčanými miestami na návštevu sú Limerick Castle, King John's Castle, Hunt Museum a St. Mary's Cathedral.

6. Čo je tradičné jedlo v Limericku?
- Tradičné jedlo v Limericku je králiková guľa a Guinessov puding.

7. Ako sa môžem prihlásiť na štúdium na University of Limerick?
- Prihlásiť sa na štúdium na University of Limerick je možné cez webové stránky školy.

8. Kde si môžem pozrieť tradičný írsky tanec v Limericku?
- Tradičný írsky tanec môžete vidieť v puboch v Limericku, kde sa často konajú tanečné predstavenia.

9. Ako na Island išlo veľa Írov?
- Nie je veľmi známe, koľko Írov odchádza na Island, ale podľa štatistík tam momentálne žije okolo 2 000 írskych občanov.

10. Aké sú možnosti pre športové aktivity v Limericku?
- V Limericku sa dajú športovať rôzne aktivity, ako napríklad golfovanie, jazdenie na koni, kajaking, plachtenie, cyklistika a podobne.


Ubytovanie Írsko Limerick


Írsko je známe svojou pohostinnosťou a krásnou prírodou, čomu nemožno odolať. A ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, Limerick je jedným z najlepších miest na ubytovanie.

Limerick, veľkomesto nachádzajúce sa na západe Írska, ponúka návštevníkom bohatú históriu, architektúru a kultúru. Je domovom mnohých pamiatok a zaujímavostí, ako je Limerick Castle, obľúbená turistická atrakcia, ktorá vám poskytne nádherný výhľad na rieku Shannon.

Pri hľadaní ubytovania v Limericku nebudete mať problém, pretože je tu množstvo možností pre každý rozpočet a preferencie. Aj keď sa v meste nachádzajú hotely rôznych tried a luxusných reštaurácií, existuje aj ďalší spôsob, ako zažiť pravú atmosféru Limericku - ubytovanie v tradičných írskych krčmách a penziónoch.

Ak preferujete klasické a pohodlné ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých hotelov vo veľkomeste, ktoré ponúkajú moderné a dobre vybavené izby. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí sa radi vrátia do komfortného priestoru po dni plnom objavovania mesta a jeho okolia. Niektoré hotely sa nachádzajú hneď vedľa rieky Shannon, čo vytvára romantickú atmosféru.

Pokiaľ by ste však radi zažili autentický írsky zážitok, mali by ste zvážiť ubytovanie v tradičných írskych krčmách a penziónoch. Tieto miesta sú známe svojou pohostinnosťou a príležitosťou stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi. Okrem toho mnohé z nich ponúkajú rozmanité miestne jedlá a nápoje, ktoré určite stojí za to ochutnať.

Na výber je tiež možnosť ubytovať sa v blízkosti centra mesta alebo radšej na vidieku. Limerick a jeho okolie poskytujú úžasné príležitosti na prechádzky a objavovanie prírody. Mnohé penzióny a krčmy sa nachádzajú v malebných dedinkách s typickými írskymi domami a nádhernými panoramatickými výhľadmi.

Vzduch v Limericku je naplnený kultúrou a históriou, a tak sa nebojte objavovať miestne múzeá, galérie a divadlá. V meste nájdete tiež množstvo hospôd a reštaurácií, kde si môžete vychutnať autentické írske jedlo a hudbu.

Ubytovanie v Limericku je vhodné pre každého, kto chce zažiť jedinečnú kombináciu kultúry, histórie a prírody. Bez ohľadu na to, či ste fanúšikom moderných hotelov alebo preferujete autentické írske krčmy, Limerick vás určite ohromí svojimi krásami a pohostinnosťou.


Počasie Írsko Limerick


Írsko je známe svojím nepredvídateľným a často daždivým počasím, a mesto Limerick nie je výnimkou. Nachádza sa na západnom pobreží Írska, čo znamená, že je ovplyvňované Atlantickým oceánom a Golfským prúdom.

Limerick zažíva mierny oceánsky klimatický typ. Teploty sú celoročne miernym, s letnými maximami od 15°C do 20°C a zimnými minimami od 3°C do 8°C. Avšak aj keď teploty nie sú extrémne, vlhkosť a silný vietor môžu ovplyvniť pocitovú teplotu.

Počasie v Limericku je známe svojimi rôznymi premenlivými podmienkami. Mestu dominuje impulzívne a časté daždivé počasie, kedy môžu byť puky slnečného svetla nasledované silnými prívalmi dažďa. Preto sa radí k najdaždivším mestám v Írsku.

Zima v Limericku je zväčša blízka nulovému bodu, s mrazivými nočnými teplotami a s občasným snehom. Ale s priemerom asi 50 dní s daždivými podmienkami, sneh je vzácny. Mnohí obyvatelia a turisti však v tejto dobe obľubujú historické zímne trhy a vianočné osvetlenie, ktoré dodáva mestu útulnú atmosféru.

Jar v Limericku je často daždivá a mierne chladná. Teploty začínajú stúpať a vnášajú nádej na vyššie teploty a viac slnečných dní. Ale zmeny počasia sú stále časté a niekedy možno ešte vidieť náznaky zimy.

Letá v Limericku sú chladné, veterné a daždivé. Očakávajte miernu zmenu teplôt, od chladných až po teplé dni. Letný dážď a vnútrozemská oblačnosť sú bežné. Aj keď to neznie lákavo, zelené kopce a pobrežné scenérie vytvárajú veľmi atmosférický pohľad a pritiahnu množstvo turistov.

Jeseň v Limericku je často daždivá a vlhká. Teploty sa mierne znížia a turisti môžu očakávať jesenné farby a krásne scenérie. Odtieňmi červenej, oranžovej a hnedistých odtieňov môžete zažiť nádhernú prírodu Limericku.

Celkovo je počasie v Limericku nepredvídateľné a stále treba byť pripravený na zmenu. Miestni ľudia často hovoria, že v Limericku môžete zažiť všetky štyri ročné obdobia za jeden deň. To vytvára jedinečnú a fascinujúcu atmosféru, ktorá je charakteristická pre Írsko ako celok.


Dovolenka Írsko Limerick


Limerick, pokojné mesto v srdci Írska, je skvelou voľbou pre dovolenku pre tých, ktorí chcú objaviť kúzlo tradičnej írskej kultúry. S kombináciou starobylých pamiatok, úžasných prírodných scenérií a priateľských miestnych obyvateľov, Limerick ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Jednou z najznámejších atrakcií v Limericku je historický hrad King John's Castle. Tento hrad, postavený v 13. storočí, je jedným z najdôležitejších sídelých hradov v Írsku. Návštevníci môžu obdivovať veľkoleposť hradu, prechádzať sa po múroch a ponoriť sa do jeho bohatej histórie pomocou interaktívnych exponátov v rôznych výstavách.

Pre tých, ktorí majú záujem o umenie a kultúru, mesto ponúka niekoľko múzeí a galérií. Obzvlášť známe je The Hunt Museum, ktoré je domovom pre viac ako 2000 umeleckých diel. Tieto diela, vrátane rôznych starožitností a prác slávnych umelcov ako napríklad Picassov kryštálový obraz, sú vystavené v útulnom a moderne zariadenom priestore.

Okrem histórie a kultúry má Limerick aj úžasné prírodné scenérie. Použite svoje voľné popoludnia na prechádzku pozdĺž rieky Shannon, najdlhšej rieky v Írsku, alebo si prenajmite kajak a objavujte jej tajomné zákutia. Ak máte radi prírodu, nevynechajte prírodnú rezerváciu Ballyhoura, ktorá ponúka úžasné možnosti na turistiku a cyklistiku.

Pre tých, ktorí sú nadšení športom, mesto je tiež domovom pre slávny Thomond Park, známy ako "Sviatosť írskeho ragby". Toto športové stánok ponúka nielen možnosť sledovať zápasy ragby, ale aj podujatia a koncerty.

Pre nákupy a gastronómiu sa vyberte do centra mesta, kde nájdete rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne. Skúste niektoré typické írske jedlá, ako je írske čierne guinness pivo, delicious irské placky alebo tradičné írske rybie guláše.

V Limericku nechýbajú ani živé nočné život. Po setmeli sa mesto premení na nádhernú zábavnú oblasť, kde si môžete získať miestnych obyvateľov, so zvukom tradičnej írskej hudby v hospodách, ktoré sú roztrúsené po celej okolitej oblasti.

Preplnený históriou a kultúrou v kombinácii s nádhernými prírodnými scenériami, je Limerick skvelým oddychovým miestom pre dovolenku Írsko. Nech už ste nadšeným cestovateľom alebo milovníkom histórie a kultúry, Limerick vám poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Írsko Limerick


Írsko, známe tiež ako zelený ostrov, je fascinujúcou krajinou plnou histórie, prírodných krás a pútavých miest. Jedným z takých miest je aj Limerick, ktorý leží na západnom pobreží ostrova. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku alebo cestu, letenka Írsko – Limerick by mohla byť skvelou voľbou.

Limerick je tretie najväčšie mesto v Írsku a ponúka návštevníkom bohatú kultúru, históriu a charakter. Podľa legendy sem prišiel grécky hrdina Odysseus a založil mesto. Svoje bohaté dedičstvo si uchováva aj cez svoju krásu a starobylé pamiatky, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta.

Jednou zo symbolických stavieb v Limericku je hrad King John's Castle, ktorý bol postavený v 13. storočí. Tento majestátny hrad s výhľadom na rieku Shannon je jedným z najdôležitejších historických miest v meste. Návštevníci tu majú možnosť objaviť históriu a kultúru Írska prostredníctvom prehliadok, interaktívnych výstav a ukážok stredovekého života.

Okrem hradu Limerick ponúka aj množstvo ďalších pamiatok a zaujímavostí. Jeskynné mesto, známe ako St. Mary's Cathedral, je jednou z najstarších katedrál na Írsku a predstavuje vynikajúci príklad gotického umenia. Pre tých, ktorí majú záujem o rímskokatolícky kostol, je tu tiež katedrála svätého Jána Stavrovského, ktorá sa nachádza na námestí.

Limerick je aj miestom s bohatým kultúrnym životom. Každoročne sa tu koná Limerick Culture Night, ktorá pritiahne tisíce ľudí z celej krajiny a ponúkne im možnosť objaviť miestne umelecké a kultúrne podujatia. Môžete sa tešiť na hudobné vystúpenia, divadelné predstavenia, výstavy a mnoho ďalších aktivít.

Ak máte radi prírodu a nie ste ďaleko od Limericku, určite by ste mali navštíviť Národný park Ballyhoura, ktorý je iba hodinu jazdy od mesta. Tento park ponúka nádhernú prírodu, prechádzky po lesoch, bicyklovanie a množstvo iných outdoorových aktivít. Je to ideálne miesto na relaxáciu a naučenie sa viac o írskej prírode.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku alebo cestu, letenka Írsko – Limerick by mohla byť skvelou voľbou. Príďte objaviť bohatú kultúru, históriu a pútavé miesta tohto fascinujúceho írskeho mesta. Limerick je miesto plné pokladov, ktoré si iste zamilujete a na ktoré budete spomínať po mnoho rokov.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky