Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Írsko Portrush (Severné Írsko)

Letenka Írsko Portrush (Severné Írsko)


Portrush je krásne mestečko na severovýchode Severného Írska, ležiace v hrabstve Antrim. Je obklopené krásnou prírodou, od útesov na pobreží Atlantiku po malebné pláže a zelené kopce. Pre tých, ktorí sa chcú dostať do Portrushu, je letenka do Írska jednou z najlepších voľieb.

Ak chcete navštíviť Portrush, existuje niekoľko letísk v blízkosti, na ktoré sa môžete dostať rôznymi leteckými spoločnosťami. Najbližším väčším letiskom je Belfast International Airport, ktorý sa nachádza približne 70 kilometrov južne od mesta. Je to moderné letisko so všetkými potrebnými zariadeniami a dopravou, ktoré vám uľahčia cestu do Portrushu.

Po príchode na letisko v Belfaste si môžete prenajať auto, najať taxík alebo využiť dopravu verejnou dopravou, aby ste sa dostali do Portrushu. Cesta je pomerne jednoduchá a vedie vás po dobre udržiavaných cestách, ktoré vám poskytnú nádherný výhľad na írsku krajinu.

Portrush je známy svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. Akýkoľvek je váš dôvod návštevy, budete mať možnosť objaviť množstvo zaujímavostí. Mestské centrum je plné útulných reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a nakupovať suveníry.

Jednou z najväčších atrakcií Portrushu je jeho nádherná pláž, známa ako West Strand. Tento pohodlný piesočnatý raj je ideálnou destináciou pre milovníkov slnečných plážových dní a vodných športov. Môžete si zapožičať surfové dosky alebo kajaky a vyskúšať si adrenalínové zážitky na vlnách Atlantiku.

Okrem toho, Portrush je tiež domovom pre slávnu golfovú trať Royal Portrush Golf Club, ktorá bola súčasťou majstrovstiev Open Championship. Ak ste golfista, nemôžete si túto príležitosť nechať ujsť. Zahráte si na jednom z najkrajších golfových ihrísk na svete, odkiaľ sa vám naskytne úchvatný výhľad na hory a more.

Ak ste nadšenec prírody, nemali by ste vynechať návštevu Giant's Causeway, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od Portrushu. Táto skalná formácia je zapísaná ako svetové dedičstvo UNESCO a je považovaná za jedno z najväčších prírodných divov na svete.

Portrush si získava srdcia návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou, krásou prírody a bohatými možnosťami na zábavu a relaxáciu. Nech už budete cestovať do Portrushu kvôli pláži, golfovaniu, prírodným krásam alebo jednoducho na relax, letenka do Írska je prvým krokom na ceste k nezabudnuteľnému zážitku. Ak si chcete vychutnať pohľady na bezhodnotné scenérie, útulné dedinky a teplú irskú pohostinnosť, určite by ste mali zvážiť návštevu Portrushu.

Takže čo ešte čakáte? Vyberte si letenku do Írska a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo voči prírode a histórii v meste Portrush.


Dovolenka Írsko Portrush (Severné Írsko)


Írsko je krajina, ktorá si získava srdcia miliónov turistov každý rok. Jeho zelené kopce, dramatické pobrežia a historické pamiatky prilákajú návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte miesto na dovolenku, Severné Írsko má množstvo skrytých klenotov, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto skvostov je bezpochyby mestečko Portrush.

Portrush je živé mestečko na pobreží Atlantiku. Dych berúce scenérie sú rozšírené cez okolie zodpovedné za jeho popularitu ako letovisko na letné mesiace. Jeho najväčšou turistickou atrakciou sú nedotknuté pláže, ktoré sú ideálne na surfovanie alebo plávanie. Na pláži East Strand nájdete dokonca školu surfovania, kde sa môžete pripojiť ku kurzom, ak si chcete vyskúšať tento adrenalínový šport.

Mestečko Portrush je známe aj svojou kulinárskou ponukou. Jeho reštaurácie a bary ponúkajú návštevníkom jedinečnú možnosť ochutnať tradičné írske jedlá a nápoje. Ak sa rozhodnete vyskúšať miestnu kuchyňu, určite musíte ochutnať šunky z Kanaďanov, ústrednú atrakciu severných priebeží Írska.

Okrem toho, že môžete stráviť nekonečné hodiny na pláži, nájdete v Portrush aj iné turistické atrakcie. Dozviete sa o histórii regiónu návštevou belehradského múzea, alebo prezrite si úchvatnú faunu a flóru regiónu návštevou dedinky Kong Street. V blízkosti mestečka sa tiež nachádza známa turistická atrakcia Giant's Causeway, kde si môžete pozrieť dramatikú krajiny kvôli malebným formáciam skalných útvarov.

Ak sa rozhodnete, že by ste chceli stráviť svoju dovolenku v Severnom Írsku, mestečko Portrush vás rozhodne neurazí. S jeho bezkonkurenčnou scenériou a zábavnou atmosférou bude túto dovolenku rozhodne jednu z najlepších, ktorú ste kedy mali.


Počasie Írsko Portrush (Severné Írsko)


Írsko je krajina, kde počasie môže byť nevyspytateľné a často sa mení v priebehu dňa. Portrush, ležiaci na severe Írska, nie je výnimkou. Letné mesiace (jún, júl, august) sú pre Portrush zvyčajne teplejšie, s priemernými teplotami okolo 18-20 stupňov Celzia. Väčšinou býva miesto zaberané turistami, ktorí sa prichádzajú vykúpať do mora alebo navštíviť miestne atrakcie, ako je napríklad slávny Golfový klub Royal Portrush.

Avšak, ak sa rozhodnete navštíviť Portrush v jarných alebo jesenných mesiacoch, bude sa vám musieť vyrovnať s nepredvídateľnými prejavmi počasia. Nadmorský vietor býva často silný a môže zvýšiť pocit chladu, aj keď teplota je v skutočnosti teplejšia. Pršať môže kedykoľvek, aj keď to nie je vždy tak časté.

Zima v Portrush býva mrazivá, s priemerom okolo 7 stupňov Celzia. Napriek tomu, je to obdobie, kedy v Portrush prebieha menej turistického ruchu a mnohé miestne atrakcie by mohli mať zaujímavé ponuky pre návštevníkov.

V Portrush sa nachádza aj malá marína pre loďky, ktorú môžete navštíviť a vidieť oblasť z inej perspektívy. V lete by to mohlo byť skvelé miesto, kde stráviť popoludnie na slnku, pričom si môžete užiť krásne a čisté modré more.

V Portrush možno nie je slnečné počasie, ktoré by ste očakávali na plávanie a slnenie, ale určite dokáže ponúknuť svoje vlastné čaro a krásu, ktorou sa odlišuje od iných miest. Dúfajme, že tento krátky prehľad napomohol rozhodnúť sa, či navštíviť toto miesto na vašej cestovej mapke.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Portrush (Severné Írsko)


Najčastejšie otázky týkajúce sa Írska a Portrush v Severnom Írsku:

1. Kde sa nachádza Portrush?
- Portrush sa nachádza v Severnom Írsku, priamo na severnom pobreží krajiny. Je to obľúbené letovisko a turistická destinácia.

2. Aké sú hlavné atrakcie a pamiatky v Portrush?
- Medzi hlavné atrakcie v Portrush patrí známa pláž East Strand, skalnatý ostrôv Ramore Head a maják, nazývaný Dunluce Castle, ktorý je známy pre svoje zaujímavé pozadie.

3. Kde nalezneme ubytovanie v Portrush?
- V Portrush je množstvo možností ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Je vhodné si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

4. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Portrush?
- Ideálne obdobie na návštevu Portrush je v lete, keď teploty dosahujú prijateľné úrovne a pláže sú pripravené na relax a kúpanie. Avšak, Portrush je príťažlivé aj počas celej neskoršej jari a skorej jesene.

5. Aké aktivity a športové možnosti sú k dispozícii v Portrush?
- V Portrush je možné vyskúšať viacero športových aktivít ako golfovanie, surf, kajak, rybolov a prechádzky po prírodnej oblasti Giant's Causeway.

6. Ako sa dostať z hlavného mesta Írska, Dublinu, do Portrush?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Dublinu do Portrush, je autom alebo autobusom. Cesta autom priamo trvá približne 3 hodiny, zatiaľ čo autobusová jazda trvá asi 4 hodiny.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Írska a miesta Portrush v Severnom Írsku.


Ubytovanie Írsko Portrush (Severné Írsko)


Portrush je malebné prímorské mesto v Severnom Írsku, ktoré je obľúbeným turistickým cieľom. Ak hľadáte miesto pre svoje ubytovanie v Írsku, Portrush je skvelou voľbou s množstvom možností pre všetky nároky.

Ak ste fanúšikom luxusného ubytovania, máte široký výber hotela aj apartmánov. Priemerná cena sa pohybuje okolo 200 a 300 eur na noc, ale ponúkajú vám výnimočné výhľady na more a plnú výbavu s bazénom, spa, špičkovým stravovaním až po miestnu arómu a kávu.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, nemusíte sa báť. Portrush ponúka tiež rôzne možnosti ubytovania pre každú peňaženku. Ak preferujete ubytovanie v hosteli alebo backpackers, ceny za noc sa pohybujú okolo 25 až 30 eur. Táto možnosť je najlepšia pre tých, ktorý hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a chcú spoznať ľudí z rôznych kútov sveta.

Ak máte radi prirodzené prostredie, Portrush má aj množstvo možností pre kempovanie. Ceny za noc za stan sa pohybujú v rozmedzí od 12 eur do 20 eur. Táto možnosť je skvelá pre tých, ktorí chcú zájsť do prírody a stráviť noc pod hviezdami.

Portrush je dobré miesto pre ochutnávanie lokálnej kuchyne a mnohých tradičných jedál. Množstvo reštaurácií ponúka rôzne možnosti pre vašu chuťovú pohodu. Ceny sa pohybujú okolo 20 eur do 40 eur za jedlo v reštaurácii. Pre tých, ktorí majú radi pikantnejšie jedlá, môžete vyskúšať rôzne fast-foody, pizze alebo kebaby.

Výhoda ubytovania v Portrushe je aj blízkosť mnohých turistických miest. Ak máte radi krásne prírodné scenérie, nebojte sa ísť na výlet na útes Dunluce alebo Giant's Causeway s kúpaním na čerstvom vzduchu a mnohými atrakciami a pamiatkami.

Hľadaná výhoda Picknicku na pláži nie je ďaleko, takže neprejdite mimo tejto možnosti. Môžete si vezmete s sebou vlastný deke, niekoľko sendvičov a chladeného piva a stráviť deň na pláži.

V Portrushe sa často konajú rôzne koncerty a hudobné festivaly. Pre tých, ktorí milujú hudbu, môžete si kúpiť lístky na festival Beach Break nebo Boutique na pláži s vibráciou života a starostlivosťou.

Ubytovanie v roku Portrushe tento rok by vám pomohol pri cestovaní s vysokou úrovňou komfortu a cenovo dostupnými cenami. Pre každý štýl a nároky niečo.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky