Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Írsko Skellig Michael

Ubytovanie Írsko Skellig Michael


Írsko je krajina, ktorá ponúka množstvo skvostných miest na návštevu. Jedným z nich je aj ostrôv Skellig Michael, ktorý sa nachádza v južnej časti Írska v Atlantickom oceáne.

Skellig Michael je skalnatý ostrov s dvoma strmými vrcholmi, ktorých výška sa pohybuje okolo 218 až 228 metrov. Na tomto ostrove sa nachádza staroveký kláštor, ktorý bol postavený približne v 6. storočí mníchmi cistercianskeho rádu. Pre turistov a návštevníkov je tento ostrov otvorený len počas letnej sezóny a to od polovice mája do polovice septembra.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, jediným spôsobom ako sa tam dostať je cez loď. Na ostrove nie je žiadne ubytovanie, preto si musíte rezervovať ubytovanie v neďalekom mestečku Portmagee. V mestečku nájdete mnoho miest na ubytovanie od hotelov a penziónov po B&B.

Ako ochutnať miestnu kuchyňu, to všetko si môžete vyskúšať v blízkych reštauráciách. Medzi najznámejšie jedlá patrí guinnessové kraby, ktoré sú veľmi chutné a môžete ich ochutnať na každom kroku. Všetky jedlá sa vyrábajú z čerstvých miestnych surovín, takže ochutnáte len to najlepšie z Írska.

Počas návštevy ostrova Skellig Michael nesmiete zabudnúť na prechádzku po okolí. Ostrov ponúka mnoho turistických trás a miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Tu nájdete krásne pohľady na more, takže si obľúbite morský vzduch a prírodné krásy.

Ak plánujete navštíviť Írsko, nenechajte si ujsť Skellig Michael, pretože tento miest je jedným z najkrajších miest, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie si zarezervujte vopred, aby vám neuniklo, a pripravte sa na nádhernú dovolenku vo vzduší Írska.


Počasie Írsko Skellig Michael


Írsko je známe svojím nepredvídateľným a často daždivým počasím. Jedným z najzaujímavejších miest, kde sa toto počasie môže zraziť so svojou slávou, je ostrov Skellig Michael. Tento ostrov, nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne, je domovom pôvodných sklivých samotných Skelligov a je taktiež zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Počasie na Skellig Michael je známe svojou nevyspytateľnosťou. V dôsledku svojho izolovaného umiestnenia a tvaru ostrova, je vystavený vetrovým a dažďovým búrkam. Väčšina častí ostrova je nechránená pred vetrom a dážďom, čo znamená, že návštevníci musia byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky.

Počas teplých letných mesiacov sa teploty na ostrove pohybujú v rozmedzí od 12 do 20 stupňov Celzia. Väčšinou je chladno a vetrovno, a preto je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie a ochranný plášť. Je dôležité si uvedomiť, že kvôli vetru a vlhkosti môže byť pocitová teplota nižšia ako je skutočná teplota. Slnečné dni sú vzácnosťou a keď sa vyskytnú, ponúkajú úchvatné výhľady na okolité moře a pobrežie.

V jesenných a zimných mesiacoch sa počasie ešte zhoršuje. Teploty klesajú na približne 5 až 10 stupňov Celzia a množstvo dažďa sa zvyšuje. Toto obdobie je na ostrove Skellig Michael pomerne ťažko prístupné a návštevníci sú obmedzení kvôli bezpečnostným dôvodom. Prístup na ostrov je povolený od mája do októbra a len za dobrého počasia.

Napriek nepredvídateľnému počasiu, Skellig Michael je obľúbenou turistickou atrakciou, najmä pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru. Ostrov je domovom starých kláštorov a mníšskych obydlí, ktoré sú vynikajúcim príkladom stredovekého stavebného umenia. Tieto budovy sa nachádzajú na vrchole kopca a ponúkajú nádherný výhľad na okolitý oceán. Avšak, kvôli strmým schodom a nevyhnutným fyzickým námahám, nie je túra na Skellig Michael pre každého.

V záveru, počasie na Írsku je známe svojou nepredvídateľnosťou a Skellig Michael nie je výnimkou. Návštevníci ostrova musia byť pripravení na rôzne druhy poveternostných podmienok, najmä na silné vetry a dažďové búrky. Napriek tomu, ostrov Skellig Michael je nesmierne pôsobivým miestom a stojí za to ho navštíviť, pokiaľ sú splnené bezpečnostné podmienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Skellig Michael


1. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Na Skellig Michael sa dá dostať loďou z prístavov Portmagee a Valentia Island.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Skellig Michael?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra.

3. Koľko stojí lístok na loď a vstup na ostrov?
Odpoveď: Cena lístka na loď a vstupu na ostrov závisí od spoločnosti, s ktorou sa plavíte a od typu lístka, ktorý si zvolíte. Cena sa pohybuje od 50 do 100 eur.

4. Môžem sa sám prejsť po Skellig Michael?
Odpoveď: Nie, prechádzať sa po Skellig Michael môžete iba s licencovaným sprievodcom.

5. Aké je počasie na Skellig Michael?
Odpoveď: Počasie na Skellig Michael je veľmi nepredvídateľné a môže sa meniť veľmi rýchlo. Odporúčame si zobrať so sebou ochranné oblečenie.

6. Aké sú hlavné atrakcie na Skellig Michael?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou je kláštor svätého Michala, ktorý bol postavený v 6. storočí a patrí k najstarším kláštorom v Európe.

7. Koľko trvá návšteva Skellig Michael?
Odpoveď: Návšteva zvyčajne trvá od 2 do 3 hodín.

8. Môžem si zobrať jedlo a pitie na Skellig Michael?
Odpoveď: Áno, môžete si so sebou zobrať jedlo a pitie, ale nezabudnite si to ukladať do batohu na záda.

9. Je povolená fotografovanie na ostrove?
Odpoveď: Áno, fotografovanie je povolené, ale nesmiete fotografovať v kláštore svätého Michala.

10. Je toto miesto vhodné pre deti?
Odpoveď: Skellig Michael nie je vhodné pre deti mladšie ako 12 rokov a pre ľudí so zdravotnými problémami. Prístup k ostrovu je fyzicky náročný a nie je tam dostatok potrebných zariadení a zázemie.


Letenka Írsko Skellig Michael


Skellig Michael: Veľkolepá dobrodružná destinácia v Írsku

Dublin, Írsko - Írsko je známe svojou nádhernou krajinou, tajomnými hradmi a úchvatnými pobrežnými výhľadmi. Jednou z najfascinujúcejších destinácií, ktorá ponúka unikátny zážitok, je pobrežný ostrov Skellig Michael. Tento ostrov, západne od Írska, sa stal nedávno ešte populárnejší vďaka tomu, že sa v ňom natáčali niektoré scény z filmového ságy Star Wars.

Ako sa tam dostať? Je to jednoduché! Stačí si zakúpiť letenku a vyraziť na let do Írska. Medzinárodné letisko v Dubline ponúka širokú sieť leteckých spojení z celého sveta. Keď sa dostanete do Írska, môžete sa vydať na cestu do pobrežného mestečka Portmagee, odkiaľ vás trajekt zavezie k očarujúcemu ostrovu Skellig Michael.

Skellig Michael je dvoch hlavných skalných ostrôvnych vrcholov, ktoré vystupujú z Atlantického oceánu. Jeho najvyšší bod, zvaný The Wailing Woman (Plačúca žena) sa tyčí do výšky 218 metrov. Ostrov patrí do zoznamu UNESCO svetového dedičstva a jeho jedinečná príroda ponúka možnosť skúmať fascinujúce skalné útvary, morské vtáky a ruiny starých mníšskych sídiel.

Ostrov Skellig Michael je domovom starobylej kresťanskej mníšskej komunity, ktorá tam žila v období od 6. do 12. storočia. Mnísi boli známi svojím prísnym životným štýlom a mnohí sa rozhodli usadiť práve na tomto ostrove, aby sa stiahli zo sveta a venovali sa svojmu náboženskému zasväteniu. Ich improvizovaný kláštor bol postavený na strmých skalách ostrova a doteraz si zachoval svoju autenticitu a mystickú atmosféru.

Keď raz dorazíte na Skellig Michael, môžete sa vydať na túru po ostrove a objavovať jeho zaujímavosti. Postupujte po strmých schodoch, ktoré vás zavedú k starému kláštoru a k letnej osade, kde mnísi kedysi žili. Budete ohromení krásou týchto ruín, s výhľadom na nekonečné modré mora a útesy. Možno sa rozhodnete posedieť na vrchole a vnímať pokojné prostredie a atmosféru, ktorú tam vybudovali miestni rehoľníci.

Ostrov Skellig Michael je tiež domovom mnohých druhov morských vtákov vrátane tuleňov. Existuje tu obmedzený počet návštevníkov, ktorý má povolenie na vylodenie na ostrove, pretože je nevyhnutné chrániť prírodné prostredie a vtáky, ktorí tam hniezdia. Preto je dôležité mať rezervované miesto vopred a dodržiavať zásady trvalo udržateľného cestovného ruchu, keď navštevujete tento jedinečný ostrov.

Ak hľadáte dobrodružstvo a túžite preniknúť do histórie a krásy neokrúženého ostrova, Skellig Michael je tou správnou destináciou pre vás. Letenka do Írska je bránou k objavovaniu tejto úchvatnej časti sveta. Vyberte sa na cestu do pobrežného mestečka Portmagee, nastúpte na trajekt a pripravte sa na fascinujúcu skúsenosť, ktorá vám bude ešte dlho v pamäti zostávať.


Dovolenka Írsko Skellig Michael


Írsko je známe svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a historickými pamiatkami, ale jedno zo skutočných pokladov tejto krajiny sa nachádza na ostrove Skellig Michael. Tento odľahlý ostrov sa nachádza na západnom pobreží Írska a ponúka návštevníkom unikátny zážitok, ktorý nájdete iba málokde inde.

Skellig Michael je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO a jeho hlavnú atrakciu tvoria kláštorné ruiny, ktoré sa tiahnu až do 6. storočia. Úžasná činnosť mníchov, ktorí na ostrove žili, je vytesaná do strmých bral ostrova a ponúka nádherný pohľad. K prechodu po skalnatom teréne budete potrebovať dostatočnú fyzickú kondíciu, no táto výzva sa určite oplatí.

Pre prístup k Skellig Michael je nutné si zabezpečiť dopravu loďou. Pretože je ostrov oblastí chrániacou prírody, je stanovený dôkladný limit počtu návštevníkov, čo znamená, že je nevyhnutné rezervovať si miesto dlho dopredu. V lete je obmedzený iba na 180 ľudí denne, čo vytvára pocit autenticity a nadhľadu nad touto nenapodobiteľnou lokalitou.

Prechádzka po ostrove vám umožní objavovať skvosty, ktoré majú historickú hodnotu. Okrem ruín kláštora môžete vidieť aj kresby na skalách vyryté mníchmi, ktoré sú dôkazom ich existencie a kultúrneho bohatstva. Ostrov je aj domovom mnohým druhom vtákov, vrátane hniezdiacich papagájov Atlantických, a tak máte určite možnosť vidieť úžasné divoké životy počas svojej návštevy.

Odporúča sa, aby ste si na ostrove strávili niekoľko hodín, aby ste si mohli naplno vychutnať jeho prírodné krásy a pokoj. Nezabudnite si so sebou priniesť dostatok jedla a pitia, pretože na ostrove nie sú žiadne občerstvenia ani toalety. Je dôležité dodržiavať pravidlá a udržiavať čistotu v tejto chránenej oblasti.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás a zároveň túžite po jedinečnom zážitku, návšteva ostrova Skellig Michael v Írsku je skvelou voľbou. Počas svojej cesty sa budete cítiť ako objaviteľ a budete mať možnosť nasávať krásu tejto kombinácie prírody a histórie.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky