Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Island Askja

Letenka Island Askja


Letenka do Islandu: Objavit krásu Askje

Ak máte radi dobrodružstvo a túžite po jedinečnom zážitku, nezabudnite pri plánovaní svojej cestoviny zahrnúť Island na váš zoznam. Táto nádherná ostrovná krajina je domovom jedinečnej prírody, so svojimi ohromujúcimi vodopádmi, vulkanickými pláninami a ľadovcami, ktoré vytvárajú pohľadové scenérie ako z iného sveta. Jednou zo skrytých perál Islandu je aj Askja, sopka s kalderou a jazerom s ohromujúcou krásou.

Prečo navštíviť Askju?

Askja je skrytá na východnej strane Islandu a predstavuje jedno z najúchvatnejších miest, ktoré si môžete na Islande vychutnať. Oblasti okolo Askje sú pozoruhodné nielen pre svoje nádherné scenérie, ale aj pre svoju históriu. Askja bola dôležitým miestom pre výskum v geologickej oblasti, ktorá je mimoriadne zaujímavá pre vedcov a študentov geológie.

Preskúmajte kalderu:

Samotná Askja je so svojou kalderou hlavným ťahákom pre návštevníkov. Kaldera je obrovským zemetrasením vytvoreným vulkánskym kráterom, ktorý má priemer 10 km. Je obklopená vysokými horami a tvorí centrálny bod tejto oblasti. V kalderovej oblasti sa nachádza aj modré jazero, Viti, ktoré je často návštevou pre turistov. Viti znamená v preklade "peklo", kvôli svojim horúcim termálnym prameňom. Je obklopené strmou stenou a je obľúbeným miestom na kúpanie sa po náročnom preskúmaní.

TE AZ eDMiRecké údolie:

Okolie Askje poskytuje aj mnoho ďalších skvostov pre turistov, najmä údolie Dreki. Dreki je známe svojou úchvatnou krásou a čistotou. Je obklopené vysokými strmými skalami, čo mu dodáva pôsobivý pocit odľahlosti. V tejto oblasti nájdete aj mnoho vodopádov a ľadovcov, ktoré vytvarujú nezabudnuteľné scenérie. Dreki je taktiež domovom mnohých druhov vtákov, takže ak ste nadšením obdivovateľom ornitológie, určite si prinesiete dalekohľad.

Ako dostať sa do Askje?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať do oblasti Askja, je cestovať letecky. Letiská v Reykjavíku a Akureyri poskytujú lety, ktoré vás doveziu do týchto miest, odkiaľ môžete pokračovať autom alebo autobusom do cieľovej destinácie. Turistické spoločnosti v oblasti ponúkajú aj organizované výlety, čo môže byť pohodlnou voľbou pre cestovateľov. Do Askje sa nedá cestovať celý rok, preto je dôležité pred cestou skontrolovať aktuálnu dostupnosť a počasie.

Ak plánujete navštíviť Island, nezabudnite zahrnúť Askju do svojho zoznamu. Táto jedinečná destinácia vám ponúkne ohromujúce scenérie a nezabudnuteľný zážitok. Svoju letenku do Islandu si rezervujte vopred a užite si túto dobrodružnú cestu do krajiny ľadu a ohňa.


Dovolenka Island Askja


Island je známy svojou nádhernou prírodou, termálnymi prameňmi a úchvatnými výhľadmi. Jedným z najkrajších miest, ktoré by mal každý návštevník Islandu vidieť, je Askja. Toto miesto, ukryté v strede bezohľadne krásnej vulkanickej krajiny, je jednou z najexkluzívnejších turistických atrakcií Islandu.

Askja je oblasť nachádzajúca sa v centrálnej časti Islandu. Má veľmi dramatickú históriu so silnými vulkanickými erupciami, ktoré ju tvorili. Vo vnútri tejto oblasti sa nachádza obrovský kalderový kráter, ktorý je takmer 50 km široký, čo predstavuje jednu z najväčších kalder na svete. V strede tejto kalderovej depresie sa tieni jedno z najkraších kráterov na Islande - Víti.

Povedie vás sem strmými a sopečnými cestami so štrkovitým povrchom. Cesta je dosť náročná pre okružnú dovolenku, preto sa odporúča mať štvorkolku alebo najímať miestneho sprievodcu, ktorý vie, čo robí. Napriek tomu, že cesta je náročná a odľahlá, toto miesto si zaslúži každú námahu.

Malým bonusom je kráter Víti, ktorý je plný horúcej, svetlo modrej vody. Teplota okolo tejto vody je príjemná na kúpanie, takže sa môžete osviežiť v tejto termálnej kúpeľni uprostred nehostinnej a surovej vulkanickej krajiny. Okrem toho tu nájdete aj mnoho iných krásnych výhľadov na sopky a horské hrebene, ktoré vám zaručia nezabudnuteľné zážitky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Askju, nezabudnite si so sebou priniesť dostatok jedla a vody, pretože v tejto oblasti nie sú žiadne obchody ani reštaurácie. Odporúča sa tiež mať so sebou rezervné palivové kanistry, pretože pumpy s palivom sú v tejto oblasti pomerne vzácne.

Dovolenka na Islande je bezpochyby jedinečným zážitkom a návšteva miesta ako Askja je niečo, čo by sa nemalo prehliadať. Toto miesto vám poskytne neuveriteľné pohľady na jedinečnú vulkanickú krajinu, ktorú nikde inde na svete nenájdete. Takže, ak máte radi dobrodružstvo a chcete zažiť niečo skutočne výnimočné, vydajte sa na dovolenku do Islandu a nezabudnite si pozrieť Askju. Určite to bude jedno z najkrajších miest, ktoré ste kedy videli.


Ubytovanie Island Askja


Island Askja - raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov

Ak hľadáte úžasné miesto na oddych, kde môžete úplne zapadnúť do krásnej prírody Islandu, potom by ste nemali prepásť ubytovanie v Islande Askja. Táto nádherná oblasť sa nachádza na východe Islandu a ponúka nádherné výhľady na sopky, jazerá a lávové polia. Ubytovanie v tejto oblasti je vhodné pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chcú stráviť čas v súlade s prírodou.

Island Askja je súčasťou Vatnajökullského národného parku, ktorý je známy svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a pôsobivými geologickými útvarmi. Najznámejšou atrakciou v tejto oblasti je kráter Askja, ktorý sa nachádza v neďalekej lokalite Dreki. Tento veľký sopkový kráter je obklopený ďalšími menšími krátermi a zaujímavými lávovými poliami.

Ubytovanie v Islande Askja je dostupné v rôznych formách, od tradičných horských chatiek až po luxusné hotely. Horské chatky sú obľúbenou možnosťou pre tých, ktorí chcú zažiť autentický islandský život. Tieto chatky sú zvyčajne vybavené základnými čistými zariadeniami a poskytujú útulné miesto na prespanie po dni strávenom v prírode. Luxusné hotely v Islande Askja sa nachádzajú bližšie k obci Dreki a ponúkajú moderné vybavenie a komfort.

Ako hostia ubytovania v Islande Askja sa môžete tešiť na množstvo príležitostí na prieskum okolitej prírody a dobrodružstva. Prvou zastávkou by mal byť nádherný kráter Askja, ktorý je prístupný počas letných mesiacov. Táto sopka je obklopená pekným, modrým jazerom, ktoré vytvára scenériu ako z rozprávky. Môžete sa vybrať na prechádzku okolo krátera a obdivovať jeho impozantné rozmery a jedinečnú geológiu.

Okrem krátera Askja môžete v Islande Askja objaviť aj ďalšie zaujímavosti, ako napríklad lávovú políciu Herðubreiðarlindir a jazero Snæfell. Tieto miesta sú obklopené nádhernou prírodou a ponúkajú možnosť prehliadok, turistiky a rôznych outdoorových aktivít.

Nezáleží na tom, či ste prírodou vedení turista, dobrodruh alebo jednoducho chcete uniknúť ruchu každodenného života, ubytovanie v Islande Askja je presne to, čo hľadáte. Táto oblasť poskytuje neskutočnú kombináciu krásnej prírody, mieru a oddychu, ktorú len málo miest na svete môže ponúknuť. Takže neváhajte a zažite toto jedinečné miesto a jeho hosťvinnosť a pohodu.


Počasie Island Askja


Island Askja je známa svojou divokou a nevyspytateľnou povahou. Nachádza sa v samom strede Islandu a je jedným z najvýraznejších príkladov vulkanickej činnosti, ktorá dominuje na islandskom ostrove. Svojím názvom pripomína pluh a vyzerá tak, akoby sa pretína celým ostrovom.

Z pohľadu počasia, Askja je pomerne extrémna oblasť, ktorá ponúka množstvo zaujímavostí. Je známa rôznorodým počasím, ktoré sa môže v priebehu jedného dňa meniť od teplej slnečnej žiary až po prudký vánok a snehovú búrku.

Leto na Askje je menej drsné než v zime, ale stále dosť nevyspytateľné. Aj v najteplejších mesiacoch, od júna do augusta, môžu byť teploty vysoko nad 20 stupňov, ale môžu sa aj rýchlo zhoršiť a padnúť až pod 10 stupňov. Na Askja sa tiež môže stať, že je pokrytá hustým mrakom, ktorý vás obklopí až do večera.

V zime, Askja ponúka nádherný prírodný kolorit, ale zima tam je náročnejšia, hlavne kvôli snehovej pokrývke. Teploty sa pohybujú od -10 až do -30 stupňov a je tam veľké nebezpečenstvo snehových búrok. Okrem toho, musí sa byť oveľa opatrnejší s cestovaním a ubytovaním, pretože väčšina z nich je zatvorená.

V každom prípade, počasie na Askje je veľmi závislé od ročného obdobia a predpovede. Aj keď sa počasie môže zmeniť raz-dva, cestovatelia by mali byť neustále pripravení na zmenu podmienok. Napriek tomu, Island Askja je jedinečné miesto, ktoré by ste určite mali navštíviť. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, buďte pripravení na všetko a užite si krásnu a divokú prírodu tejto ikonické lokality.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Askja


1. Ako sa dostanem k Askji z Reykjavíku?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať k jazeru Askja je autom. Existuje aj možnosť, ako sa dostať tam autobusom alebo organizovanou skupinovou exkurziou.

2. Je možné kúpať sa vo vode jazera Askja?
Odpoveď: Nie, kúpanie sa v jazere Askja nie je povolené kvôli vysokým teplotám vody a riziku popálenia.

3. Môžem táboriť v okolí Askji?
Odpoveď: Áno, je povolené táboriť v okolí Askji, ale iba na vyhradených táboriskách. Je potrebné si predtým získať povolenie.

4. Ako dlhá je trasa k Askji a späť?
Odpoveď: Celková dĺžka trasy z Reykjavíku k Askji a späť je približne 900 kilometrov. Počítajte s cestným časom okolo 10 až 12 hodín.

5. Je potrebné mať povolenie na vstup do oblasti Askja?
Odpoveď: Neexistuje žiadne povolenie na vstup do oblasti Askja, ale je povolené väčšinou len pre skúsených turistov s adekvátnym vybavením.

6. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu Askji?
Odpoveď: Veľa ľudí navštevuje Askju v lete, keď sú teploty prijateľné a cesty sú prístupné. Avšak počas zimy je prístup k Askji komplikovanejší kvôli snehu a ľadovec.

7. Aké aktivity je možné robiť v okolí Askji?
Odpoveď: Okrem samotnej návštevy jazera Askja je možné sa venovať turistike po okolitých sopkách, ako napríklad Herðubreið a Víti. Túra na Herðubreið je populárna medzi turistami.

8. Ako je s podmienkami cesty k Askji?
Odpoveď: Cesta k Askji je väčšinou dlhá a neudržiavaná, často len štrková cesta. Je potrebné mať vhodné vozidlo, schopné prejsť po tejto ceste.

9. Je možné vidieť horské vrcholy z blízkosti Askji?
Odpoveď: Áno, niektoré z najvyšších horských vrcholov Islandu, ako napríklad Herðubreið, sú viditeľné z blízkosti Askji.

10. Je možné stráviť noc v okolí Askji?
Odpoveď: Áno, je možné stráviť noc v okolí Askji, ale je nevyhnutné mať so sebou dostatočné vybavenie na prenocovanie v tejto odľahlej oblasti.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky