Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Island Hvalfjörður

Počasie Island Hvalfjörður


Island Hvalfjörður, nachádzajúci sa na severozápade Islandu, je oblasťou s jedinečným a pôsobivým počasím. Táto časť Islandu patrí medzi najzaujímavejšie oblasti z pohľadu klímy, kde sa stretávajú arktický a oceánsky vplyv.

Na Islande sa nachádzajú dve hlavné klimatické zóny - subarktická na severe a oceánska na západe a juhu. Hvalfjörður sa nachádza v oceánskej zóne, čo ovplyvňuje jeho počasie. Práve oceánsky vplyv a blízkosť Grónskeho mora ovplyvňujú teploty aj poveternostné podmienky tejto oblasti.

Jedným z dôležitých faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie v Hvalfjörðure, je teplý Golfský prúd. Tento prúd prináša teplé vody z Mexického zálivu a tiahne sa cez Atlantický oceán popri pobreží Islandu. Vďaka nemu má Hvalfjörður o niečo miernejšie a teplejšie teploty, než by si človek v tejto časti sveta mohol myslieť. Aj keď sú letá chladné a zima trvá dlho, teploty v Hvalfjörðure sa zhodujú s priemerom Islandu.

V Hvalfjörðure je podnebie možno považované za vlhké so striedavými zmenami počasia. Oblačnosť v tejto oblasti je vysoká a môžeme sa stretnúť so silnými vetrami a veľkými množstvami zrážok. Práve vysoké zrážky, sprevádzané často hustou hmlou, sú typické pre Hvalfjörður. Počas daždivých období je tu zeleno a plno vodopádov, ktoré sa valia zo strmých horských svahov.

Zničujúce a veľmi silné búrky sú občasným fenoménom v tejto oblasti. Hvalfjörður je vystavený vplyvu extrémnych poveternostných podmienok z Grónskeho mora. Prírodné živly tu niekedy dokážu byť veľmi nepredvídateľné a majú schopnosť meniť počasie z okamihu na okamih. Náhle sa môžu zmeniť pokojné modré nebo na temné mraky, ktoré prinášajú dážď, vietor a ľadové kry.

Zimné obdobie je v Hvalfjörðure známe svojimi nádhernými západmi slnka. Pretože je polárny krúžok blízko tejto oblasti, slnko nezapadá na dlhé hodiny. V zime sú dni kratšie a polárne svetlo vytvára úchvatné farebné aktivity na oblohe. Toto obdobie môže byť aj výzvou pre cestovateľov, pretože cesty môžu byť zatvorené kvôli silným snehovým nádielkam a ťažkým podmienkam.

V lete sa naopak môžeme tešiť na miernu, no príjemnú robustnú teplotu. To je taktiež najlepšie obdobie pre turistov, keď je možné objavovať krásy Hvalfjörðuru a jej okolia v podstate za denného svetla. Teploty sa pohybujú okolo priemerných 10-15 stupňov Celzia, čo nie je príliš horúce, ale je to dostatočne teplé na to, aby sa dalo vychutnať kúpanie vo viac ako 40 rôznych vodopádoch a termálnych prameňoch v okolí.

Hvalfjörður na Islande je oblasťou so zaujímavým a niekedy pomerne drsným počasím. Jeho jedinečná poloha a ovplyvnenie zo strany oceánu robia z tejto oblasti dôležitý klimatický fenomén. Nehľadiac na to, aké počasie v Hvalfjörðure nastane, návštevníci si tu môžu byť istí, že zažijú unikátne a jedinečné atmosférické podmienky, ktoré sa budú vždy líšiť od iných miest na Islande.


Ubytovanie Island Hvalfjörður


Island je krajina prírodných krás a jedinečných zážitkov. Ak sa chystáte na cestu do tejto nádhernej destinácie, jedným z miest, kde môžete stráviť príjemný pobyt, je Hvalfjörður.

Hvalfjörður (čo v preklade znamená "žralokov záliv") je malá osada nachádzajúca sa na západnom pobreží Islandu, necelých 50 km od hlavného mesta Reykjavíku. Tento čarokrásny záliv je obklopený vysokými horami, ktoré sa zdvíhajú priamo z vody, čo vytvára nádherné scenérie a nezabudnuteľné výhľady na fjord.

Ubytovanie v Hvalfjörður je široko dostupné a ponúka možnosti pre rôzne typy cestovateľov. Ak preferujete tradičné hotely, nájdete tu niekoľko možností s vynikajúcimi službami a pohodlným vybavením. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí si potrpia na všetky pohodlia a prístup k moderným zariadeniam.

Pre tých, ktorí preferujú blízky kontakt s prírodou a autentickým zážitkom, je ideálnou voľbou ubytovanie v súkromných chatách. Tieto chaty sú často postavené blízko mora a ponúkajú útulné a priestranné izby s nádherným výhľadom a vybavením, ktoré vám umožní zažiť autentickú atmosféru Islandu.

Ďalšou populárnou možnosťou je ubytovanie vo vidieckych penziónoch alebo ubytovniach. Tieto miesta navyše ponúkajú príležitosť spoznať miestna obyvateľstvo a kultúru. V mnohých prípadoch sú to rodinné prevádzky, kde si hostia môžu vychutnať útulné vybavenie a chutné tradičné jedlá.

Hvalfjörður je známy aj svojim kempingom, čo je skvelá možnosť pre cestovateľov, ktorí si radi užívajú vonkajší život. Kempy v tejto oblasti sú dobre utretované a ponúkajú rôzne zariadenia ako sú sprchy, toalety a ohniská na grilovanie. Prespatie pod tišivou žiarou severného svetla a blízkosť prírody vás uchváti.

Okrem ubytovania sa v Hvalfjörður nájde aj množstvo aktivít a zaujímavostí. Milovníci prírody budú nadšení z možnosti turistiky, ktorá ponúka prechádzky po okolitých horách, výlety ku vodopádom a návštevu fjordu. Pri vode si môžete užiť rôzne vodné športy vrátane rybolovu, plachtenia a kajakovania. V letných mesiacoch sa v Hvalfjörður organizuje veľa podujatí ako sú festivaly, hudobné koncerty a rôzne kultúrne aktivity, ktoré rozžiaria váš pobyt.

Ak plánujete cestu na Island a hľadáte miesto, kde stráviť príjemný pobyt, Hvalfjörður je výbornou voľbou. Neustále meniace sa scenérie, nádherné výhľady, bohatá fauna a flora a nekonečné možnosti pre vonkajšie aktivity zaručia, že váš pobyt na Islande bude nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Island Hvalfjörður


Dovolenka na Islande je sen mnohých cestovateľov a fajnšmekrov prírodných krás. Jedným z miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je oblasť Hvalfjörđur. Táto rozsiahla hora-údolie, ktorá sa nachádza asi 50 km od Reykjavíku, patrí medzi najmalebnejšie a najprírodné miesta na Islande.

Hlavnou atrakciou tejto oblasti je fjord Hvalfjörđur. Prvým krokom pri objavovaní krás tejto oblasti by bolo prechádzanie cez most Hvalfjörđur. Tento most bol v minulosti hlavným spojením medzi Reykjavíkom a zvyškom ostrova, no dnes slúži ako prekrásna cesta s úchvatnými výhľadmi.

Po prechode cez most sa ocitnete v rozsiahlej prírodnej krajine s množstvom zaujímavých miest. Najbližším a hlavným mestom tejto oblasti je Akranes, ktorý ponúka množstvo príležitostí na nákupy a oddych. Tu sa nachádza aj múzeum, ktoré ponúka zaujímavý pohľad na dejiny Islandu.

Obrovským lákadlom Hvalfjörđuru je vodopád Glymur. Nachádza sa asi 10 kilometrov od Akranes a je jedným z mála vodopádov na Islande, ktorý ešte nie je tak známy turistom. Prechádzka na Glymur trvá asi dve hodiny a pokiaľ si ju zvolíte, určite vám to nebude ľúto. Cesta k vodopádu je náročná, no výhľady sú úžasné. A keď sa ocitnete na samom mieste, výhľad na samotný vodopád, ktorý padá z výšky 198 metrov, je jednoducho ohromujúci.

Ďalšou skvostnou atrakciou tohto miesta je jaskyňa Surtshellir. Tento systém jaskýň sa nachádza v orientálnom cípe Hvalfjörđuru a návšteva tohto miesta určite stojí za to. Jaskyňa je dlhá asi 1,3 km a som v nej nájdete prírodné útvary, ktorých veľkosť je doslova fascinujúca.

Posledným, no rozhodne nie menej atraktívnym miestom v oblasti Hvalfjörđuru sú termálne pramene Reykholt. Tieto pramene sa vejdú do srdca Islandu a ponúkajú nezabudnuteľné nevšedné zážitky. Termálne pramene Reykholt slúžia ako skvelé miesto na oddych a relaxáciu.

V oblasti Hvalfjörđuru sa nachádza množstvo ďalších krásnych miest, ktoré stojí za návštevu, ako sú Látefoss a Vatnaskógur. Ak hľadáte miesto s nádhernou krajinou a množstvom zaujímavých miest, Hvalfjörđur je rozhodne miesto, ktoré by ste určite mali zvážiť.


Letenka Island Hvalfjörður


Island Hvalfjörður Letenka: Ostrov zázrakov v severnom Atlantiku

Island, známy aj ako "kraj ľadu a ohňa", je fascinujúca destinácia pre cestovateľov, ktorí túžia objaviť prírodu v jej najdivokejšej podobe. Jedným z najkrajších miest na Islande je Hvalfjörður, malý a malebný fjord, len 30 minút jazdy od Reykjavíku. Prekvapivo sa túto nádhernú oblasť neustále prehliada v prospech ostatných známych turistických miest na Islande, ako sú Jökulsárlón, Golden Circle alebo Modrý lagún. Ale ak hľadáte pokoj a krásu, rozhodne nevynechajte túto destináciu.

Prvým krokom, ako sa dostať do Hvalfjörðuru, je získať letenku do Islandu. Na šťastie, krajina ponúka množstvo leteckých spojení z rôznych svetových destinácií. Môžete si vybrať medzi viacerými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú služby do hlavného letiska Keflavík. Od tu je to asi 90 kilometrov do Hvalfjörðuru a cesta tam bude jedinečným zážitkom, pretože budete prechádzať krajinou so stovkami vodopádov, sopiek a majestátnych ľadovcov.

Po príchode do Hvalfjörðuru budete ohromení nádhernými scenériami, ktoré ponúka tento skrytý klenot Islandu. Fjord je obklopený strmými horskými masívmi, kde budete mať možnosť vylezť a získať úžasný výhľad na okolitú prírodu. Jedným z najznámejších miest na turistickú trasu je okruhlový vodopád Glymur, ktorý je najvyšším vodopádom na Islande. Svojou impozantnou výškou 198 metrov vám tento vodopád zaručene vyrazí dych.

Hvalfjörður je tiež známy pre svoju bohatú históriu. V minulosti slúžil ako zátoka pre loďstvo a bolo tu postavených niekoľko vojnových ponoriek a lodeníc. Dnes môžete navštíviť staré nemecké výbušniny, ktoré sa nachádzajú na konci fjordu a ponúkajú pohľad na minulosť tohto miesta. Okrem toho je Hvalfjörður domovom viacerých starých kostolov a historických pamätihodností, ktoré svedčia o bohatej kultúre a dedičstve tohto regiónu.

Ale to nie je všetko, čo Hvalfjörður má ponúknuť. Ak ste prírodný nadšenec, môžete sa vydať na jednu z mnohých turistických trás v okolí a preskúmať okolitú prírodu. Môžete navštíviť jaskyňu Sönghellir, ktorá je obľúbeným miestom medzi miestnymi obyvateľmi a je známa svojou akustikou, ktorá vám umožní zažiť hudbu ako nikdy predtým. Inou možnosťou je ísť na rybolov alebo pozorovať veľryby na lodích, ktoré ponúkajú túto službu.

Na záver, po dlhom dni plnom dobrodružstiev a objavovania, sa môžete vrátiť do prístavu Hvalfjörður a ochutnať miestne špeciality v niektorom z miestnych reštaurácií. Island je známy svojou bohatou tradičnou kuchyňou, a nebudete sklamaní, keď ochutnáte miestne jedlá a vychutnáte si lahodnú rybu, ovocné koláče a ďalšie pochúťky.

Letenka do Islandu je vstupenkou do krajiny, ktorá ponúka nekonečné možnosti objavovania a dobrodružstva. A Island Hvalfjörður je istotne jedným z tých miest, ktoré vám vyrazia dych svojou krásou a nádhernou prírodou. Nech už ste milovníkom prírody, histórie alebo jednoducho hľadáte oddych a pokoj, tento malý fjord vás určite očarí a ponechá vás s nezabudnuteľnými zážitkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Hvalfjörður


Otázky:

1. Kde sa nachádza Hvalfjörður?
2. Aké veľké je Hvalfjörður?
3. Ako sa dostať do Hvalfjörðuru?
4. Ktoré aktivity sú v Hvalfjörðuru k dispozícii?
5. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Hvalfjörðuru?
6. Aké je počasie v Hvalfjörðuru?
7. Aké je miestne jedlo a nápoje v Hvalfjörðuru?
8. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Hvalfjörðuru?
9. Aké je miestne obyvateľstvo a kultúra v Hvalfjörðuru?
10. Kde nájdem miestne informačné centrum v Hvalfjörðuru?

Odpovede:

1. Hvalfjörður sa nachádza na západnom pobreží Islandu, asi 50 km severne od Reykjavíku.
2. Hvalfjörður je jedným z najväčších fjordov na Islande, s celkovou dĺžkou 30 km.
3. Hvalfjörður je prístupný autom z Reykjavíku po diaľnici Ring Road 1, ktorá vedie pozdĺž západného pobrežia Islandu.
4. Aktivity, ktoré sú v Hvalfjörðuru dostupné, zahŕňajú fjordové túry, jazdenie na koni, rybolov a pozorovanie veľrýb.
5. Najlepšie miesta na fotenie v Hvalfjörðuru zahŕňajú vodopády Glymur a Hraunfossar, ktoré sú známe svojou krásou.
6. Počasie v Hvalfjörðuru je typicky chladné a vlhké, s teplotami v lete dosahujúcimi približne 10-12°C a v zime klesajúcimi na -1°C.
7. Miestne jedlá v Hvalfjörðuru zahŕňajú ryby a morské plody, ako napríklad losos a krevety, ale aj tradičné islandské jedlá, ako napríklad hákarl (kvašená reďkovka). Island je tiež známy svojimi termálnymi prameňmi a miestnym pivo.
8. Najlepšie ubytovacie možnosti v Hvalfjörðuru zahŕňajú hotely, hostely a bývanie v kempe.
9. Miestne obyvateľstvo v Hvalfjörðuru sa skladá predovšetkým z rybárov a poľnohospodárov. Kultúra je výrazne ovplyvnená prírodným prostredím a tradičnými islandskými zvykmi a legendami.
10. Informačné centrum v Hvalfjörðuru sa nachádza v meste Akranes a poskytuje informácie o miestnych atrakciách, aktivitách a ubytovaní.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky