Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Island Jökulsárlón

Počasie Island Jökulsárlón


Island Jökulsárlón, známy tiež ako Ľadový jazerá Jökulsárlón, je jedným z najnádhernějších miest na Islande. Nachádza sa v južnej časti krajiny medzi miestami Skaftafell a Höfn. Toto jazerové systém je považované za jedno z najhlbších a najkrajších jazier na svete a je domovom veľkého množstva ľadovcov.

Vysiela sa zo ľadovca Vatnajökull, najväčšieho ľadovca v Európe. Jökulsárlón sa začal tvoriť v roku 1934, keď sa spôsobom ľadovcového meltwater. Ľadové bloky, ktoré sa uvoľňovali z ľadovca, sa dostali do ​​jazera a vytvorili tak jedinečnú krajinu. Jezierko sa neustále mení a mení sa kvôli pohybu ľadovca.

Počasie v Islande Jökulsárlón je veľmi promenlivé, čo je charakteristické pre islandský ostrov. Ostrov je známy svojimi rýchlymi zmenami počasia, ktoré môžu prejsť z pádu snehu na slnko za len pár minút. To je dôvod, prečo je dobré byť pripravený na všetky typy počasia, keď navštívite Jökulsárlón.

Letá na Islande Jökulsárlón sú všeobecne miernym a chladným, s teplotami pohybujúcimi sa medzi 10 a 15°C. Niekedy sa teploty môžu znížiť aj pod bod mrazu, takže je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie vrátane bundy, teplých nákrčníkov a rukavíc. Zároveň sa môže vyskytnúť silný vietor, takže by ste si mali priniesť aj veternú oblečenie.

V zime sú teploty omnoho nižšie, s priemernými teplotami okolo -5 až 5°C. To závisí od konkrétneho dňa a oblasti Islandu, ale je dôležité byť na mrazivé podnebie pripravený. Väčšina jazier je zamrznutá a ľadovce vyzerajú nádherné s vrstvou snehu.

Bez ohľadu na ročné obdobie, je dôležité si vziať so sebou vhodnú výbavu a oblečenie, aby ste sa vyhli nepohodliu. Okrem teploty je dôležité byť pripravený na zvlnené podmienky a možné dažde. Rýchle zmeny počasia môžu znamenať, že budete musieť občas zmieriť sa so zlou viditeľnosťou a dažďom.

Navštíviť Island Jökulsárlón v každom období je úžasné zážitkom, pretože ponúka jedinečnú prírodu a scenériu. Od lebdiacich ľadových blokov až po majestátne ľadovce je to miesto, ktoré sa nesmiete vynechať pri návšteve Islandu. Bez ohľadu na váš dátum cesty, odporúčam sledovať predpovede počasia a byť pripravený na všetky druhy počasia.


Ubytovanie Island Jökulsárlón


Ak hľadáte nezabudnuteľné miesto na ubytovanie na Islande, nemôžete si nechať ujsť Jökulsárlón. Nachádza sa v južnej časti ostrova, blízko eponýmnej jazernej lagúny, ktorá je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Islande.

V tejto malebnej oblasti môžete nájsť viacero typov ubytovania, ktoré vám poskytnú všetko potrebné pre pohodlný a relaxačný pobyt. Od rodinných penziónov po luxusné hotely, Island Jökulsárlón ponúka rôzne možnosti pre všetky typy cestovateľov.

Ak preferujete jednoduchšie a cenovo dostupné možnosti ubytovania, môžete si vybrať z niekoľkých rodinných penziónov a hostincov. Tieto možnosti ponúkajú základné vybavenie, ako sú pohodlné postele, súkromná kúpeľňa a stravovanie. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú tiež bezplatné raňajky a možnosti výletov a aktivít v okolí.

Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort a luxus, sú k dispozícii aj luxusné hotely a reštaurácie v blízkosti Jökulsárlón. Tieto hotely ponúkajú moderné izby s výhľadom na lagúnu a okolitú prírodu. Mnohé z nich majú aj wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž alebo sa ponoriť do vonkajších horúcich prameňov.

Jednou z výhod ubytovania pri Jökulsárlón je blízkosť k nádherným prírodným krásam. Okolitá krajina je plná ľadovcov, vodopádov a ďalších prírodných úkazov. Môžete si vychutnať prechádzku okolo lagúny a sledovať driftovanie ľadových kĺbov alebo sa vydať na výlet k najbližším ľadovcom.

Okrem prírodných krás si môžete vychutnať aj gastronomické zážitky v miestnych reštauráciách. Väčšina hotelov a penziónov ponúka domáce jedlá pripravené z čerstvých miestnych surovín, ako sú miestne morské plody a ovocie mora. Môžete si vyskúšať aj tradičné islandské jedlá, ako je na príklad klobása z morského slimáka alebo fermentovaný rajecký treska.

Nezabudnuteľným zážitkom je aj nočná obloha Islandu. V blízkosti Jökulsárlón je minimálne svetelné znečistenie, čo umožňuje jasné pozorovanie hviezd a dokonca aj polárnych žiar. Mnohé ubytovacie zariadenia majú terasy alebo záhrady, kde si môžete užívať romantické večery a sledovať nočnú oblohu.

Celkovo povedané, Island Jökulsárlón je ideálnym miestom na ubytovanie, ak sa chcete ponoriť do nádherných prírodných krás Islandu. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, tu môžete nájsť ubytovanie, ktoré vám poskytne všetko, čo potrebujete pre pohodlný a nezabudnuteľný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Jökulsárlón


Q: Kde sa nachádza Island Jökulsárlón?
A: Island Jökulsárlón sa nachádza na juhu Islandu, medzi miestami Höfn a Skaftafell National Park.

Q: Čo je Island Jökulsárlón?
A: Island Jökulsárlón je najväčšie jazerové ľadovcové jazero v Islandsku.

Q: Ako vzniká Island Jökulsárlón?
A: Jezero Jökulsárlón vzniklo v dôsledku topenia ľadovcov na úpätí extrémneho juhu Islandu.

Q: Aké zvieratá sa môžu vyskytovať v Island Jökulsárlón?
A: V Jökulsárlón sa môžete stretnúť so selami a viacerými druhmi vtákov, vrátane labutí a hákatej žraločej ave.

Q: Je možné v Island Jökulsárlón plávať?
A: Áno, v Jökulsárlón je možné sa zúčastniť plavby na rôznych lodí.

Q: Aké sú turistické atrakcie v Island Jökulsárlón?
A: Medzi turistické atrakcie v Jökulsárlón patrí plavba po jazere, prechádzky po pláži plnej ľadovcových úlomkov a pozorovanie zvierat, ako sú tučniaky a vydry.

Q: Aké sú možnosti ubytovania v Island Jökulsárlón?
A: V okolí Jökulsárlónu sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od hotelov a hostincov po kempingy.

Q: Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Island Jökulsárlón?
A: Najlepším obdobím na návštevu Jökulsárlón je letná sezóna, keď sú teploty najvyššie a počasie najstabilnejšie.

Q: Koľko času trvá plavba v Island Jökulsárlón?
A: Plavba v Jökulsárlón trvá zvyčajne 30-60 minút, v závislosti od typu lodí a nachádzajúce sa ľadovcových úlomkov.

Q: Je potrebné si pred návštevou Island Jökulsárlónu pozrieť nejaké bezpečnostné pokyny?
A: Áno, je dôležité podriadiť sa pravidlám a pokynom ohľadom bezpečnosti, najmä ak ide o plavbu alebo prechádzku po pláži.


Letenka Island Jökulsárlón


Island Jökulsárlón je jedným z najkrajších miest na Islande, ktoré stojí za to navštíviť. Toto morské jazero sa nachádza na juhu Islandu, medzi miestami Skaftafell a Höfn. Jökulsárlón je známe svojimi veľkými ľadovcami, ktoré sa tam oddeľujú od masívneho ľadovca Vatnajökull.

Priestor okolo Islandu Jökulsárlón pôsobí ako divoká krajina, voľne rozprestierajúce sa ľadovcové jazero je obklopené vysokými hrebeňmi vrchov a kryštáľovo čistými potokmi. Fakt, že sa tu stretávajú dve rôzne sily prírody - ľad a oceán, spolu vytvára jedinečný pohľad.

Najväčšia atrakcia tohto miesta sú ľadové krúpy, ktoré sa tam oddeľujú od obrovských ľadovcov. Voda a oceánsky príliv ich potom mierne prenášajú na pobrežie, kde si ich môžete bližšie prezrieť. Je to nádherné zážitok pozorovať, ako tieto bohaté kusy ľadu sa idúlen pivoting a drift okolo jazera.

Pre tých, ktorí si chcú vychutnať túto scenériu zblízka, je tu možnosť ísť na tzv. polárny expedície s miestnymi sprievodcami. Po ceste vám venujú veľkú pozornosť a spravia vám veľa fotografií. Jednou z výhod tohto výletu je tiež možnosť vidieť tučniaky, tulene a dokonca aj veľryby.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa dokonca pokúsiť aj o osobné skúsenosti s plávaním okolo ľadových krúp. To vám umožní cítiť sa ako v arktických vodách a ponorte sa do jedinečného sveta ľadu.

Okrem toho, Jökulsárlón je aj populárnym miestom pre filmové natáčanie. Bol využitý v mnohých známych filmoch, ako napríklad "James Bond: Die Another Day" a "Batman Begins". Pre milovníkov kultúry a filmových fanúšikov je to jedinečný zážitok navštíviť toto miesto a vidieť, kde sa natáčali tieto obľúbené filmy.

Návšteva Islandu Jökulsárlón je jednoznačne nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré vás dostane blízko k nádherám prírody a jej úchvatným divom. Vhodný čas na návštevu je počas letných mesiacov, kedy sú teploty príjemné a viditeľnosť je zvyčajne najlepšia.

Ak sa vydáte na Island, nezabudnite zahrnúť Jökulsárlón do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť. Toto miesto vám zaručene poskytne skutočný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Dovolenka Island Jökulsárlón


Island je krásna a neopakovateľná krajina. Väčšinu turistov priťahuje jej prírodné bohatstvo v podobe sopiek, termálnych prameňov a najväčších európskych ľadovcov. Jedným z najkrajších miest, ktoré by mal každý návštevník Islandu vidieť, je jazerko Jökulsárlón.

Jökulsárlón je ľadovcové jazero nachádzajúce sa na juhu Islandu, asi 5 hodín jazdy od hlavného mesta Reykjavík. Je na čele zoznamu najkrajších miest na Islande a považuje sa za jedno z najkrajších miest na svete. Jazero vzniklo, keď sa zmenšujúce sa ľadovce oddeľujú od jazera a vytvárajú ľadové kryhy rôznych tvarov a veľkostí.

Jednou z najlepších vecí na dovolenke na Islande je možnosť sledovať ľadové kryhy ako sa pomaly plavia po jazere. Niektoré z týchto ľadovcov sú veľké ako domy a vytvárajú úžasné prírodné scenérie.

Návštevníci Jökulsárlón majú rôzne možnosti, ako si užiť túto krásu. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody, je k dispozícii loďka, ktorá zájde až k ľadovým kryhom. Toto je možno najlepší spôsob, ako vidieť veľkosť a krásu ľadovcov. Okolo jazera však existuje niekoľko turistických chodníkov, kde môžete vidieť ľadovcové kryhy zhora a z ďaleka.

Okrem toho, na druhej strane jazera je ďalšia turistická atrakcia - Diamond Beach. Taliansky fotograf doplnil miesto názvom “Jeden z najkrajších miest na svete”, s prízviskom Diamantová pláž. Jedná sa o pláž s bielym pieskom, kde sa nachádza množstvo ľadových kryh rôznych tvarov a veľkostí. Tieto kryhy sa od pláže oddeľujú a konečne sa dostanú do oceánu.

Island je krajina, ktorá vás určite upúta svojimi prirodzenými krásami, a Jökulsárlón je jedno z miest, kde si ich môžete skutočne užiť. Takže ak plánujete dovolenku v blízkej budúcnosti, nezabudnite zahrnúť Jökulsárlón do svojho zoznamu, pretože vás určite neklame.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky