Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Izrael Eilat

Počasie Izrael Eilat


Eilat, ležiaci na juhu Izraela, sa pýši celoročne slnečným a teplým počasím. Mesto sa nachádza pri brehoch Rudého mora a ponúka nádherné pláže a chránené koralové útesy.

V lete, ktoré trvá od mája do septembra, sa teploty denne dosahujú 35°C a viac. Hoci to môže byť pre turistov niekedy príliš horúce, voda Rudého mora ostáva príjemne teplá a je ideálna na vodné športy a potápanie.

Jeseň, ktorá sa dostavuje v októbri a končí v decembri, je stále príjemná s teplotami okolo 25-30°C cez deň a 15-20°C v noci. Taktiež môžete zažiť pár daždivých dní.

Zima v Eilate, ktorá trvá od januára do marca, prináša teploty okolo 20-25°C cez deň a 10-15°C v noci. Hoci niekedy môže byť veterno, celkovo sú zimné mesiace v Eilate stále príjemné.

Jarné mesiace od apríla do mája sú najpríjemnejšie z hľadiska teploty s priemernými dennými teplotami okolo 28-32°C a nočnými teplotami okolo 18-22°C. Je to obdobie, kedy turisti môžu vychutnať krásy Eilatu a pri tom užívať si perfektné počasie.

Vzhľadom na to, že Eilat má teplé počasie celoročne, je skvelým miestom na dovolenku kedykoľvek v roku. Avšak, ak máte radi miernejšie počasie s najmenším množstvom turistov, odporúčame vám zvážiť jarnú alebo jesennú dovolenku v Eilate.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Eilat


1. Aké je počasie v Eilate?
- V Eilate je typicky veľmi horúco a suché počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30-40°C, a to prakticky počas celého roka.

2. Ako sa dostanem do Eilatu?
- Najjednoduchším spôsobom je lietadlom na medzinárodné letisko v Eilate alebo do leteckého uzla v Tel Avive a odtiaľ pokračovať cestou autobusom alebo taxíkom.

3. Aké sú najlepšie pláže v Eilate?
- Medzi najlepšie a najobľúbenejšie pláže v Eilate patrí Coral Beach, Eilat Beach a Dolphin Reef.

4. Kde sa dajú vidieť delfíny v Eilate?
- Delfíny sa zvyčajne dajú vidieť v Dolphin Reef, ktoré je jedným z najpopulárnejších miest, kde sa dá s delfínmi plávať.

5. Aké atrakcie a aktivity sú v Eilate?
- V Eilate je veľa atrakcií a aktivít pre turistov, vrátane potápania, šnorchlovania, jazdy na kajaku, safari do púštneho parku Timna, návštevy múzeí a obchodných centier.

6. Sú v Eilate bezpečné?
- Eilat patrí medzi jedno z najbezpečnejších miest v Izraeli a výskyt kriminality je tu veľmi nízky. Aj tak je však vždy potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

7. Aké sú nevyhnutné veci, ktoré by som mal mať so sebou pri návšteve Eilatu?
- Nevyhnutné veci sú hlavne plavky, opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, priliehavé oblečenie, kvalitnú obuv a dostatok vody na hydratáciu.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Eilatu?
- K najlepšiemu času na návštevu Eilatu patria jarné a jesenné mesiace, keď je teplota príjemná a nie je taká veľká návštevnosť turistov.

9. Kde sa dá v Eilate dobre najesť?
- Eilat má mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy kuchýň, vrátane tradičnej izraelskej, mediteránskej, talianskej a ázijskej kuchyne. Medzi obľúbené reštaurácie patria The Last Refuge, La Caveszarina a The Orchid.

10. Ktoré miesta by som nemal vynechať pri návšteve Eilatu?
- Pri návšteve Eilatu by ste si nemali nechať ujsť akvárium Underwater Observatory, Národný park Corals Beach, Park Timna a zážitok s úžasnými delfínmi v Dolphin Reef.


Ubytovanie Izrael Eilat


Eilat je nádherné a populárne turistické letovisko v Izraeli, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v úplnom rohu Červeného mora. Nielenže je známe pre svoje krásne a teplé počasie, ale tiež pre svoje úchvatné pláže, jasnú vodu a obrovské podvodné korálové útesy. Ak plánujete navštíviť Eilat, jednou z najdôležitejších častí vášho dovolenkového plánu bude vhodné ubytovanie.

V Eilate nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré sa prispôsobia každej peňaženke a preferenciám. Od luxusných hotelov cez príjemné apartmány až po cenovo dostupné hostely. Premier Palace Hotel je jedným z najluxusnejších hotelov v meste. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka špičkovú kvalitu ubytovania a služieb. Hotel má elegantné izby a apartmány s výhľadom na more, súkromné pláže, bazén, fitness centrum, reštaurácie a mnoho ďalších zariadení, ktoré zabezpečia pohodlie a relaxáciu hostí.

Ak preferujete súkromie a samostatnosť, môže byť pre vás vhodnejšia možnosť ubytovania v apartmánoch. Eilat má mnoho apartmánových komplexov, kde si môžete prenajať vlastné izby s plne vybavenou kuchyňou a ďalšími zariadeniami. Táto možnosť je ideálna pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí radi varia sami.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú v Eilate k dispozícii aj cenovo dostupné hostely a motely. Tieto ubytovacie zariadenia zabezpečia základné pohodlie, bezpečnosť a spoločné zariadenia ako spoločenskú miestnosť a kuchyňu. Hostely ponúkajú šancu spoznať nových ľudí a zdieľať skúsenosti s ostatnými cestovateľmi.

Kým vyberáte svoje ubytovanie, nezabudnite si overiť jeho polohu. Niektoré hotely a apartmánové komplexy sa nachádzajú priamo na pláži, čo znamená, že budete mať jednoduchý prístup k jasným vodám Červeného mora. Ďalším milovaným miestom je krásna lagúna, kde si môžete vychutnať relaxáciu a pokoj. Ak ste milovníkom potápania alebo šnorchlovania, chceli by ste sa ubezpečiť, že vaše ubytovanie je blízko korálových útesov, ktoré sú plné farebných rýb a morských živočíchov.

Eilat ponúka nielen úžasné ubytovanie, ale aj veľa aktivít a atrakcií. Môžete si vychutnať hrebeňovku na mori, jazdu na padákoch, potápanie, šnorchlovanie alebo sa prejsť na prehliadkových lodiach a objaviť podvodný svet. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré zaujímavé miesta ako tamojšie akvárium a observatórium, parky so zvieratami alebo návštěvu múzeí a historických pamiatok v okolí.

Eilat je určite skvelou voľbou pre dovolenku a ubytovanie je jedným z najdôležitejších aspektov vášho zážitku. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusný hotel alebo skromnejšie ubytovanie, v Eilate nájdete to, čo hľadáte. Vychutnajte si oddych na pláži, objavujte podvodné poklady a doprajte si nezabudnuteľnú dovolenku v tomto kúzelnom izraelskom letovisku.


Dovolenka Izrael Eilat


Eilat: Rajský kútik na dovolenku v Izraeli

Ak hľadáte dovolenku spojenú s krištáľovo čistým morom, bohatým podmorským svetom a slnečným počasím po celý rok, potom je Eilat tou správnou voľbou pre vás. Táto malebná prímorská destinácia v Izraeli sa nachádza na juhu krajiny, na brehu Rudého mora. Eilat je najsevernejším letoviskom v tejto časti sveta a je známe svojou pestrou zmesou kultúr, fascinujúcou históriou, ale predovšetkým svojou nádhernou prírodou.

Jednou z hlavných príťažlivostí Eilatu je nádherný podmorský svet. Možno by sa tomu zdalo, že žiadna ďalšia pláž nemôže byť nijako výnimočná, no pláže v Eilate dokážu každého svojou jedinečnosťou naplniť úžasom. Ako prvý je tu Korall Beach, jedna z najznámejších pláží v Eilate. Je tu vytvorené umelé korálové údolie, kde si môžete užívať pozorovanie farebných rýb a iných morských tvorov. Následne tu máme pláže známe svojimi jemnými pieskovými plážami, ako je Princess Beach a Mosh Beach. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete sa vydať aj na pláž Arava, kde sa môžete vyskúšať v aktivitách, ako je windsurfing a kajaking.

Okrem fantastického podmorského sveta nájdete v Eilate aj mnoho ďalších aktivít. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú preskúmať okolitú krajinu, je tu Moavská poušť. Môžete si vypožičať terénne vozidlo a vydať sa na objavovanie rozsiahlych dunových pahorkov. Exkurzie v Moavskej púšti sú jednoducho jedinečné a umožňujú vám preskúmať krásu tejto divočiny.

Historické dedinky v Eilate vám poskytnú vzrušujúci pohľad na minulé časy. Dedinka Timna sa nachádza na južnej strane Eilatu a ponúka unikátnu možnosť vidieť staré betónové slúchadlá z raných dní telekomunikácie a iné archeologické nálezy. Prechádzajte sa po dedinke s výkladom a dozviete sa veľa o histórii tohto fascinujúceho miesta.

Potraviny v Izraeli sú známe svojou rôznorodosťou a Eilat nie je výnimkou. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody a miestne špeciality, ako je falafel a hummus. Mnohé reštaurácie v Eilate navštívite s nádherným výhľadom na more, takže pri jedle si môžete užívať krásne výhľady.

Aby ste mali skutočne autentickú izraelskú dovolenku, nemôžete vynechať poobedné obchádzanie trhov a bazárov. Lokálni obchodníci vám ponúknu rôzne druhy kobercov, šperky a typické izraelské produkty.

Eilat je destinácia, v ktorej sa vám nikdy nebude nudiť. Jeho krásne pláže, fascinujúci podmorský svet a možnosti objavovania okolitej prírody a histórických miest vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku. Slnko tu svieti takmer celý rok a morská voda je teplá, čo robí z Eilatu ideálne miesto na oddych a relaxáciu.


Letenka Izrael Eilat


Izrael Eilat: Poklad Stredomoria

Eilat, populárne vyhľadávané miesto v Izraeli, sa nachádza na juhu krajiny, na pobreží Červeného mora. Toto malé prímorské mesto je známe svojimi úchvatnými plážami, korálovými útesmi a živým podmorským svetom, ktorý láka návštevníkov z celého sveta.

Najľahším spôsobom, ako sa dostať do Eilatu, je využiť letenku. Mesto disponuje vlastným medzinárodným letiskom nazývaným Letisko J. Charcif. Je to moderné letisko so správnymi zariadeniami a praktickým prepojením do centra mesta. Množstvo leteckých spoločností ponúka pravidelné lety z rôznych krajín priamo do Eilatu.

Pri príchode do Eilatu sa návštevníci ocitnú v krajine, ktorá ponúka pestrú škálu možností. Pláže v Eilate sú tradične jednými z najkrajších na celom izraelskom pobreží. Teplo mora a priaznivé podmienky udržiavajú ho čarovným miestom pre slnenie a vodné aktivity. Vďaka skvelej transparentnosti vody je Eilat rajom pre potápačov a milovníkov rybárčenia. Podvodný svet sa pýši rozmanitým množstvom tropických rýb, korálových útesov a vrakov lode, ktoré sú vhodné na objavovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú iné druhy dobrodružstva, Eilat ponúka niekoľko zaujímavých destinácií. Nachádza sa tu Národný park Timna, ktorý je domovom pre jedinečné skalné útvary a staroveké kopcovité skalné formácie. Park ponúka povesti časov, keď sa tu ťažili drahé kovy, ako napríklad meď, a poskytuje turistom možnosť objaviť jeho bohatú históriu.

Okrem prírodných krás Eilatu existuje aj množstvo historických a kultúrnych zaujímavostí. V blízkosti mesta sa nachádza pevnosť Mocuva, ktorá je jednou z najstarších pevností v krajine. Návštevníci môžu objaviť históriu a hrado-zámku, ako aj výhľady z jeho strážnych veží.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by mal niekto navštíviť Eilat, je jeho jedinečná príroda a biodiverzita. Mesto je obklopené púšťou Negev, ktorá ponúka unikátnu kombináciu pohoria, skalnatých údolí a oáz. Táto región je vhodný na výlety na koňoch, jazdenie na bicykli, off-roadové jazdy a túry do okolitých hôr.

Návšteva Eilatu je ako cesta do pokladu Stredomoria. Toto pôvabné letovisko kombinuje slnečné pláže s bohatým podmorským svetom, historickými pamiatkami a prírodnou krásou. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku na pláži, dobrodružstvo pri potápaní alebo objavovanie histórie, Eilat ponúka všetko. A najlepší spôsob, ako zažiť všetky jeho pôvaby, je využiť letenku a začať dobrodružstvo v Izraeli.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky