Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Jamajka Blue Lagoon

Dovolenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je známa svojimi nádhernými plážami, úchvatnou prírodou a exotickou atmosférou. Medzi jedno z najkrajších miest na Jamajke patrí aj Blue Lagoon, jedno z najznámejších prírodných jazier na svete.

Blue Lagoon sa nachádza na východnom pobreží Jamajky, nedaleko od turisticky obľúbenej destinácie Port Antonio. Toto jazero má niekoľko zvláštností, ktoré ho robia takým obľúbeným medzi turistami. Po prvé, jeho voda je vďaka podzemnému prameňu považovaná za jednu z najčistejších na svete. Je tak prekrásne modrá, že vyzerá až maličko neprirodzene.

Okrem krásnej modrej farby však Blue Lagoon ponúka aj mnoho ďalších zážitkov. Turisti majú možnosť si zapožičať loďku a preskúmať okolité jazierka a zátoky. V okolí sa nachádzajú aj malé prírodné fontány, ktoré sú ideálnym miestom na osviežujúce kúpanie. Mnohí turisti si tiež radi doprajú relaxáciu pri jazere, na priľahlých plážach alebo si vychutnajú plávanie v jazere, kde môžu obdivovať množstvo exotických rýb.

Jazero Blue Lagoon má aj historický význam pre Jamajku. Bolo totiž miestom, kde sa natáčala slávna hollywoodska snímka "Modré lagúny" s Brooke Shields v hlavnej úlohe. Toto úchvatné miesto tak vyvoláva spomienky na romantické príbehy a nezabudnuteľné zážitky.

Okrem prírodného krásy a histórie Blue Lagoon ponúka aj vynikajúce možnosti na pozorovanie fauny a flóry. V okolí jazera nájdete množstvo druhov rastlín a zvierat, ktoré sú špecifické pre túto oblasť. Ak ste fanúšikmi prírody, určite si nezabudnite vziať so sebou fotoaparát a zaznamenávať úžasné momenty.

Ak hľadáte unikátne dovolenkové miesto, kde môžete oddýchnuť a zažiť niečo nezabudnuteľné, Blue Lagoon na Jamajke je to pravé miesto pre vás. Zúčastnite sa výletu, prenajmite si loďku alebo jednoducho relaxujte na pláži. Nechajte sa očariť prírodnou krásou, pokojom a exotikou tohto jedinečného miesta a zažite dovolenku na úplne inej úrovni.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Blue Lagoon


1. Kde sa nachádza Jamajka Blue Lagoon?
- Blue Lagoon sa nachádza v oblasti Port Antonio, na severovýchodnom pobreží Jamajky.

2. Je Blue Lagoon verejne prístupná?
- Áno, Blue Lagoon je verejne prístupná. Turisti a miestni obyvatelia môžu navštíviť jazero a plávať v jeho jasnej modrej vode.

3. Aká je teplota vody v Blue Lagoon?
- Teplota vody v jazere Blue Lagoon je pomerne konštantná, pohybuje sa medzi 28 a 31 stupňami Celzia.

4. Je Blue Lagoon vhodná na plávanie?
- Áno, Blue Lagoon je veľmi vhodná na plávanie. Voda je čistá, teplá a plytká v blízkosti pobrežia, čo robí toto miesto populárnym pre turistov všetkých vekových kategórií.

5. Existujú v okolí Blue Lagoon atrakcie alebo aktivity?
- Áno, v okolí Blue Lagoon sa nachádzajú rôzne atrakcie a aktivity. Môžete si prenajať kajak alebo čln a preskúmať jazero, alebo sa vydať na výlet do blízkeho Národného parku Rio Grande Valley, kde môžete absolvovať plavbu na bambusovom člne po rieke.

6. Má Blue Lagoon spojenie s oceánom?
- Áno, Blue Lagoon je spojená s Karibským morom. Vstup do jazera je oddelený od mora obrovským kamenným oblúkom, cez ktorý preteká slaná morská voda.

7. Je Blue Lagoon tiež známa pre svoje liečivé vlastnosti?
- Áno, jazero Blue Lagoon je údajne známe tiež pre svoje liečivé a regeneračné vlastnosti. Mnohí ľudia veria, že voda v jazere má detoxikačné účinky a pomáha pri rôznych kožných problémoch.

8. Ako sa tam dostať?
- Okolie Blue Lagoon je prístupné autom alebo taxíkom z väčšiny miest na Jamajke. Môžete sa tiež rozhodnúť pre organizovanú prehliadku, ktorá vám zabezpečí dopravu a profesionálneho sprievodcu.

9. Aké sú najvhodnejšie obdobie a čas navštíviť Blue Lagoon?
- Blue Lagoon je možné navštíviť počas celého roka, no najlepšie obdobie je v období sucha, od decembra do apríla. Tiež počas týždňa, mimo hlavnej turistickej sezóny, je menej návštevníkov a miesto je pokojnejšie.

10. Môžem si priniesť vlastné jedlo a pitie do Blue Lagoon?
- Áno, môžete si priniesť vlastné jedlo a pitie do Blue Lagoon, ale je dôležité dbať na to, aby ste nenechávali žiadny odpadok. Taktiež si môžete zakúpiť občerstvenie a nápoje v miestnych obchodoch a reštauráciách v blízkosti.


Počasie Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je ostrov na Karibiku, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, plážami a jasnou modrou vodou. Blue Lagoon je jedno z najkrajších miest na Jamajke a určite stojí za návštevu.

Počasie na Jamajke v oblasti Blue Lagoon sa všeobecne považuje za subtropické, s teplými teplotami po celý rok. V zime sa teploty pohybujú okolo 25°C a v lete aj vyššie ako 30°C. Nočné teploty sú zvyčajne okolo 20-22°C. Málo prší počas zimy, zatiaľ čo letné mesiace sú zvyčajne mokré. Blue Lagoon sa nachádza na juhovýchodnej strane ostrova, kde sa teploty dostávajú až k 35°C.

Odporúčame navštíviť Blue Lagoon skoro ráno alebo v popoludňajších hodinách, keď sa teploty ešte nedostanú na vrchol. Ak plánujete navštíviť miesto v lete, buďte pripravení na vysoké teploty a silný slnečný žiarenie, nezabudnite si ochranný krém a dostatok vody na hydratáciu.

Modrá lagúna je pomenovaná podľa svojej krásnej, tyrkysovej farby, ktorá sa vytvára vďaka hniezdu mangrovových lesov a minerálnych prísad v hlbokých vodách. Voda má približne 17°C, čo je príjemné pre ochladenie sa v teplých letných mesiacoch.

Okrem plávania môžete v Blue Lagoon tiež jazdiť na kajaku, potápať sa, alebo si vychutnať rozmanité jedlá a domáce vanilkové lízanky z miestnych stánkov.

Celkovo, počasie v oblasti Blue Lagoon sa dá opísať ako tropické a zvyčajne teplé. Aj keď leto je najteplejšou sezónou, návšteva počas zimy alebo na konci jesene vám ponúkne tiež príjemné teploty a menej turistov. Takže sa určite neváhajte vybrať a začnite sa pripravovať na cestu do tohto nádherného miesta na Jamajke.


Ubytovanie Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je jedným z najobľúbenejších turistických miest na svete a pre svoju nádhernú prírodu, čisté pláže a jedinečnú kultúru dokáže prilákať ročne milióny turistov. Ak plánujete cestu na Jamajku a hľadáte vhodné ubytovanie, potom by ste určite mali zvážiť Blue Lagoon.

Blue Lagoon je nádherné zálivové jazero na severe ostrova Jamajka, ktoré je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Okrem jazera však nájdete aj Blue Lagoon Villas, ktoré sú jedinečné ubytovacie jednotky, ktoré pochádzajú zinačených stavieb z koloniálnej éry.

Villy sa nachádzajú v nádhernom prostredí a ponúkajú krásny výhľad na jazero a okolitú prírodu. V každej vile sa nachádza plne vybavená kuchyňa a sú tam aj obývacie miestnosti s televízorom a DVD prehrávačom. Súčasťou ubytovania Blue Lagoon sú aj vonkajšie terasy s posedením a krásnym výhľadom na jazero.

V Blue Lagoon sa nachádza aj niekoľko pláží, kde sa môžu turisti kúpať alebo len relaxovať. Pláže sú stvorené pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a ticho, pretože sú menej rušné ako pláže v iných turistických oblastiach.

Ďalšie zaujímavé aktivity sa nachádzajú v blízkosti Blue Lagoon, ako je jazda na koni, prechádzky po nádhernom okolí, výlety na rybárskych lodkách alebo rôzne vodné športy. V okolí sa tiež nachádza niekoľko miest, kde si môžete vyskúšať miestne delikatesy a objaviť tak miestnu gastronómiu.

Blue Lagoon je jedno z najlepších ubytovaní, ktoré si môžete vybrať na Jamajke. Ponúka nielen úžasné ubytovanie, ale aj mnoho zaujímavých aktivít pre turistov v nádhernom prostredí. Preto ak plánujete cestu na Jamajku, určite by ste nemali vynechať Blue Lagoon.


Letenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon - Krásy karibského ráje

Jamajka, známa svojimi exotickými plážami, reggae hudbou a fantastickou kuchyňou, ponúka turistom mnoho možností na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky. Jedným z najkrajších a najúchvatnejších miest, ktoré je na tejto karibskej perle určite potrebné navštíviť, je Blue Lagoon.

Blue Lagoon, či Modré jazero, je prírodné jazero nachádzajúce sa v oblasti Port Antonio na severovýchode Jamajky. Preslávila sa predovšetkým vo filme "The Blue Lagoon" z roku 1980, v ktorom hrali Brooke Shields a Christopher Atkins. Odvtedy je toto miesto jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na Jamajke.

Jazero je obklopené hustou džungľou, ktorá dotvára atmosféru nezaznamenanú nikde inde. Jeho voda je unikátne modrá a na pohľad úplne krištáľovo čistá. Dôležitým faktorom pre túto nebezpečne modrú farbu je hĺbka jazera, ktorá dosahuje 60 metrov. Čistota vody je taká, že sa povestne hovorí, že je možné vidieť aj do samotného dna jazera.

Okrem krásneho turistického miesta, je Blue Lagoon aj známy svojimi liečebnými účinkami. Považuje sa za jedno z najlepších miest na svete na snorklovanie a potápanie. V jazere žije množstvo rôznorodej fauny a flóry, ktorú je možné obdivovať. Obzvlášť fascinujúce je sledovať množstvo tropických rýb, ktoré sa v jazere preplaviť. Pre tých, ktorí sa radi vydávajú na dobrodružné výlety, je tu jedinečná možnosť vyskúšať si cliff diving, teda skákanie z útesov do jazeru. Odvážni turisti si tak môžu vyskúšať adrenalínový zážitok na vlastnej koži.

Okrem zábavy a dobrodružstva si môžete vychutnať aj terapeutické účinky jazera na svoje telo. Hovorí sa, že voda Blue Lagoon má liečivé účinky na pokožku a povzbudzuje krvný obeh. Turisti často využívajú možnosť preplávať po jazere ako súčasť kúpeľných rituálov, ktoré slúžia na omladenie a regeneráciu organizmu.

Blue Lagoon sa nachádza v nádhernom prostredí, obklopenom bohatým zeleným lesom a vysokými skalnatými útesmi. Jeho krása a jedinečnosť robia z tohto miesta skutočný karibský raj. Ak plánujete dovolenku na Jamajke, nevynechajte túto destináciu. Príďte a zažite úžasné dobrodružstvá, relaxujte v dokonalej prírode a preplávajte sa v tajomných vodách Blue Lagoon.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky