Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Japonsko Hakone

Dovolenka Japonsko Hakone


Ak hľadáte neobvyklú a zaujímavú dovolenku, určite by ste mali navštíviť japonské mesto Hakone. Nachádza sa len niekoľko hodín od Tokia a ponúka rozmanité možnosti zábavy pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Hakone je známe svojou prírodou, kúpeľmi, bohatou históriou a kultúrou. Mesto leží uprostred krásnej Scénickej oblasti Fuji-Hakone-Izu, ktorá ponúka úchvatné výhľady na hlavný symbol Japonska – horu Fudži. Návštevníci mohú využiť kruhovú vlakovú trasu "Hakone Round Course", ktorá vedie cez hory, rieky, jazerá a kúpele, aby mohli vychutnať všetky zaujímavosti Hakone.

Najlepšie miesto na obdivovanie krásy jazera Ashinoko a hory Fudži je z hora Komagatake, kam vás zvezú lanovkou z Hakone. Z vrcholu sa môžete taktiež pozrieť na malé ostrovy na jazere, na ktorých stoja modlitebné svätyne.

Mesto Hakone je tiež populárne pre svoje kúpele onsen. Tieto kúpele sú známe svojimi liečivými vlastnosťami a dokážu upokojiť, oddialiť stres a zlepšiť krvný obeh v tele. V Hakone sa nachádza mnoho kúpeľov, kde si môžete vychutnať tento relaxačný zážitok.

Okrem toho má mesto aj niekoľko múzeí, ktoré sa zaoberajú históriou a kultúrou Japonska. Medzi tie najpopulárnejšie patrí Museo de Arte Pola, kde sa nachádza kolekcia umenia z rôznych krajín a epôch, vrátane mnohých diel japonských umelcov.

V Hakone je veľa možností, ako užiť si tradičné jedlo a nápoje. Napríklad môžete ochutnať japonský čaj v jednom z mnohých čajových domčekov alebo sa pokúsiť o sushi v nejakej z mnohých reštaurácií.

Väčšina turistov si prenajíma automobil a preskúmava krásy Hakone svojimi spôsobom. Postarajte sa však, aby ste sa vyhli večerným hodinám a víkendom, keď cesty sú preplnené.

Hakone je jedno z miest, kde sa stará japonská kultúra mieša s modernou technológiou a trendy. Vmestí sa do neho však aj niečo pre každého. Ak plánujete cestu do Japonska, neopomeňte navštíviť Hakone – mesto ponúka úchvatnú scenériu, kúpele, históriu a kultúru Japonska – všetko v jednom.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hakone


Najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku a Hakone:

1. Ako sa dostanem z Tokia do Hakone?
- Môžete sa tam dostať vlakom od stanice Shinjuku v Tokiu priamo do Hakone-Yumoto. Cesta trvá približne 90 minút.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Hakone?
- Najlepší čas na návštevu je jar (marci a apríli) a podzim (septembri a októbri), keď je počasie príjemné a horami prechádzajú farebné listy.

3. Aké aktivity a atrakcie má Hakone?
- V Hakone sú mnohé atrakcie, vrátane termálnych prameňov, ako je Owakudani, kde môžete vidieť aktívny sopku a zakúriť vajcia vo vrelom prameni. Má tiež jazero Ashi, z ktorého môžete vidieť krásny výhľad na horu Fuji.

4. Kde by som sa mal ubytovať v Hakone?
- V Hakone sú rôzne možnosti ubytovania, od tradičných japonských ryokanov až po luxusné hotely. Odporúča sa ubytovanie v blízkosti jazera Ashi pre výhľad na horu Fuji.

5. Je v Hakone niečo dobré na jedlo?
- V Hakone je mnoho reštaurácií a jedálne, kde si môžete vychutnať tradičné japonské jedlá, ako je sushi, soba (pšeničné rezance) a ryby zo Sudánu.

6. Potrebujem povolenie na kúpanie vo vonkajších termálnych prameňoch?
- Nie, nemusíte mať žiadne povolenie na kúpanie vo vonkajších termálnych prameňoch v Hakone. Je však dôležité dodržiavať lokálne pravidlá kultúry a zvykov.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu s plánovaním vašej návštevy v Japonsku a v mieste Hakone. Nezabudnite si vopred overiť aktuálne informácie o mieste a aktivity v Hakone.


Počasie Japonsko Hakone


Počasie v japonskom meste Hakone sa mení v závislosti na ročnom období a polohe v horách. V zime sa tu teploty pohybujú okolo nuly a v letných mesiacoch môžu byť horúce a vlhké.

Hakone leží blízko aktívneho sopky Fuji, čo má vplyv na jeho mieru so zemskými klimatickými vplyvmi. Obdobie od marca do mája sa v Hakone považuje za jar a teploty sa pohybujú medzi 10 a 18 stupňov Celsia. V tomto období sa oblasti okolo rieky Hayakawa a Koito stávajú atrakciou pre turistov, pretože tu kvitnú rôzne druhy kvetov.

Leto v Hakone je horúce a vlhké, s teplotami často presahujúcimi 30 stupňov Celsia. Toto obdobie je populárne pre návštevníkov, ktorí prichádzajú sledovať prirodzené krajiny ako je Lake Ashi a Owakudani. V dôsledku svojej polohy v horách, Hakone má rôzne mikroklimatologicke podnebie pod vplyvom rôznych nadmorských výšok.

Jeseň v Hakone s teplotami okolo 20 stupňov Celsia, prichádza s krásnou fialovou scenériou saguromi. Toto je čas, kedy mnoho turistov prichádza na jeho krajiny, aby si užili scenéry a relaxovali v termálnych prameňoch.

Zima v Hakone je časom v ktorom je pomerne zimno a sneží sa tu najmä v decembri a januári. Turisti prichádzajú sledovať obchody v gejzíroch a hlbokých termálnych kopaniach. Toto je tiež ideálny čas pre lyžovanie.

V celkovom hodnotení, Hakone ponúka svojim návštevníkom celý rad možností sledovania krásnych krajín, prírodných krovní a termálnych prameňov, ktoré ponúkajú veľa pre tých, ktorí prichádzajú do Japonska hľadať krásny výhľad a relaxáciu. Aj keď je počasie v Hakone zmenlivé, má určite svoje que v každom období.


Letenka Japonsko Hakone


Letenka Japonsko Hakone – navštívte unikátnu časť Japonska

Hakone je malé mesto ležiace vo vnútrozemí Japonska. Oblasti Hakone a okolia sú typické pre svoje hory, termálne pramene, rybníky a úžasný výhľad na horizont. Navštívte toto miesto a zažijte jedinečné momenty plné krásy a relaxu. Letenka na túto destináciu Vám zaručí nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Ak chcete navštíviť locality, ktoré sú bohaté na históriu, kultúru a prírodné krásy, tak Hakone je tou správnou voľbou. V meste sa nachádza niekoľko prírodných národných parkov, ktoré sú vhodné na turistiku, hiking, ale aj prechádzku. Môžete si užiť úchvatný pohľad na hory, jezera, rieky a prírodné jazierka.

Hakone je veľmi známe aj pre svoje termálne kúpele, ktoré sú súčasťou japonskej kultúry a tradície. Rôzne typy vodných kúpeľov, sušenie rybiek, zelený čaj a mnoho ďalších kulinárskych zákuskov sú vám k dispozícii. Môžete sa tiež zrelaxovať v kúpeľoch, užiť si masáže, alebo len tak sa prechádzať a obdivovať krásy miesta.

Hakone ponúka aj mnoho miest na nákupy a zábavu, kde nájdete rôzne druhy suvenírov, ktoré vás privádzajú blízko k japonskej kultúre. Budete mať príležitosť vyskúšať obliekanie kimona, kari v pravom japonskom štýle alebo ochutnať japonské sladkosti.

Ak chcete zažiť najlepšie z Hakone, tak si objednajte letenku práve na túto destináciu. Užite si úplne iný svet, ktorý ponúka nielen krásu, ale aj kultúru a jedinečnosť. Nájdete tu relax, zábavu a nové zážitky, ktoré si poznamenáte do vašej životnej záznamenosti. Vyraziť do Japonska na letenke do Hakone by mala byť vaša nasledujúca cesta!


Ubytovanie Japonsko Hakone


Ak hľadáte exotické destinácie plné krásy a tradície, potom Hakone v Japonsku je miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Toto malebné mestečko sa nachádza len pár hodín jazdy od Tokia a je populárne medzi turistami z celého sveta.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Hakone, je jeho nádherná príroda. Mestečko je obklopené horami a leží v okolí jazera Ashi, ktoré je jednou z najpopulárnejších atrakcií v tomto regióne. Môžete si vychutnať scenériu priamo z paluby jedného z tradičných člnov, ktoré sa preplavujú po jazere.

Ďalšou neodmysliteľnou časťou návštevy Hakone je cesta lanovkou, ktorá vedie do horami. Táto jazda vás prevedie cez krásne lesy a divokú prírodu, až do samotného krátera sopky Owakudani. Tu môžete cítiť síru a uvidíte kipiacu gejzírsku činnosť. Nie je to však jediné, čo si môžete urobiť v kraji Hakone. Môžete navštíviť aj tradičné japonské onseny (termálne pramene), ktoré ponúkajú relaxáciu a omladenie.

Čo sa týka ubytovania, v Hakone nájdete rôzne možnosti. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi s výhľadom na jazero Ashi a sopku Fujisan, alebo si môžete vybrať tradičné japonské ryokany, kde si môžete vychutnať autentické japonské pohostenie a ubytovanie v tatami izbách s futonami.

Okrem toho, v Hakone je tiež množstvo múzeí a umeleckých galérií. Zaujímavé je napríklad Umelecké múzeum Narukawa, kde môžete obdivovať diela japonských umelcov. Pre milovníkov literatúry je tu aj múzeum Goetheho, ktoré je venované osobnosti tohto slávneho nemeckého spisovateľa.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť a navštívte Hakone v Japonsku. Zažijete úchvatné scenérie, relaxáciu v termálnych prameňoch a zároveň sa ponoríte do japonskej kultúry a tradície. Ubytovanie v tomto regióne je skutočne jedinečné a poskytne vám zážitok, o ktorom budete ešte dlho rozprávať.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky