Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Japonsko Nikkó

Letenka Japonsko Nikkó


Japonsko láka svojou kultúrou, špeciálnou gastronómiou a úchvatnými pamiatkami. Jednou z nich je aj mesto Nikkó, ktoré sa nachádza zhruba dve hodiny od Tokia. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu lokalitu, cesta letenkom do Japonska je prvým krokom.

Nikkó je považované za kultúrne hlavné mesto Japonska, pretože v tomto meste sa nachádza množstvo chrámov a svätýň, ktoré sú zahrnuté do zoznamu UNESCO svetového dedičstva. Medzi najznámejšie pamiatky patrí Toshogu chrám, ktorý bol postavený na počesť zakladateľa Tokugawa rodiny.

Cesta do Nikkó môže byť komplikovaná, ak sa rozhodnete cestovať verejnou dopravou. Najlepšou voľbou je nájom auta alebo cesta vlakom. Avšak, ak sa rozhodnete cestovať letenkom do Japonska, mnoho aerolínií ponúka priame spojenie s Tokiom. Najlepším miestom na nájdenie leteniek je cez internetové porovnávače letov, ktoré ponúkajú ponuku letov z rôznych krajín.

Japonsko má vynikajúce letiská a hlavné letiská sa nachádzajú v Tokiu a Osake. Keď priletíte na letisko, stiahnite si svoje batožinu a vydajte sa vlakom na cestu do Nikkó. Vlak je pohodlný a rýchly, rovno Vám poskytne nádherné výhľady na japonské krajiny a hory.

Keď konečne dorazíte do Nikkó, určite si pozrite chrámy a svätynie. Okrem Toshogu chrámu, nezabudnite navštíviť aj Futarasan svätynu, Rinno-ji chrám a Kanmangafuchi prielom. Ak máte radi prírodu, určite si prejdite aj do Národného parku Nikkó, kde nájdete množstvo turistických chodníkov a krásnych výhľadov na okolité hory.

Vo väčšine prípadov sa odporúča zostať aspoň jednu noc v Nikkó, aby ste si mohli vychutnať atmosféru a pozrieť si všetky surroundaky. Avšak, ak ste v časovej tiesni, môžete si pozrieť Nikkó aj počas jednodňovej návštevy z Tokia.

Celkové náklady na letenku a cestu do Nikkó závisia od veľa faktorov, hlavne od toho, kedy sa rozhodnete cestovať. V lete sú letenky na Japonsko drahšie, ale ak sa rozhodnete cestovať mimo sezóny, môžete ušetriť značné množstvo peňazí.

Nikkó a jeho pamiatky sú určite stojí za to vidieť. Ak sa rozhodnete cestovať do Japonska, nezanedbajte toto fantastické miesto. Tešíme sa na Vás!


Počasie Japonsko Nikkó


Japonsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka obdivuhodné prírodné krásy, historické pamiatky a unikátnu kultúru. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine je mesto Nikkó, ktoré sa nachádza v regióne Kanto na hlavnom ostrove Honšú.

Jedným z faktorov, ktorý prispieva k popularite Nikkó, je jeho jedinečné počasie. Mesto je známe svojou krásnou prírodou a sú tu výrazné rozdiely v počasí v jednotlivých ročných obdobiach.

Jar v Nikkó je obľúbeným obdobím pre návštevníkov, pretože je tu slávna čerešňová sezóna kvitnutia (sakura). V tomto období sa celé mesto mení na nádhernú farebnú paletu kvetov sakury, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia, s miernym vetrom.

Leto v Nikkó je miernym a vlhkým obdobím s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia. To je ideálne obdobie pre návštevy jeho mnohých prírodných pamiatok, ako sú jazierka Chūzenji a jaskyňa Kegon. Je však potrebné si dať pozor na občasné silné dažde, ktoré sa v tejto oblasti vyskytujú.

Jeseň je v Nikkó veľmi krásnym obdobím, keď sa listnaté stromy menia na okázalé zlato-hnedé a červeno-oranžové odtiene. Teploty klesajú na miernych 10 - 20 stupňov Celzia, čo je príjemné pre turistiku a prechádzky po nádherných parkoch a chrámoch v meste.

Zima je v Nikkó veľmi chladná a snežná. Napriek tomu je to preferované obdobie pre turistov, pretože mesto ponúka niekoľko lyžiarskych stredísk s kvalitnými zjazdovkami. Teploty klesajú na -5 až 5 stupňov Celzia, pričom existuje možnosť silných snehových búrok.

Vzhľadom na rôznorodosť počasia v Nikkó, je vhodné sa riadiť sezónou a zvoliť si obdobie, ktoré najviac vyhovuje vašim záujmom a plánom. Bez ohľadu na ročné obdobie však mesto ponúka skvelé možnosti na objavovanie a zážitky spojené s jeho okolitou prírodou a kultúrou.

Ak túžite po zážitku z krásneho japonského počasia a chcete objaviť jedinečné miesto s bohatou históriou, ktoré ponúka aj malebnú prírodu, Nikkó je určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nikkó


1. Ako sa dostanem z Tokya do Nikkó?
Odpoveď: Najjednoduchšie je cestovať z Tokyo do Nikkó vlakom. Cesta trvá približne 2 hodiny.

2. Ktoré atrakcie by som nemal/a vynechať v Nikkó?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších atrakcií v Nikkó sú chrámy Tóšogú a Rinno-ji, jezero Čuzen-dži a botanická záhrada Nikkó.

3. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu Nikkó?
Odpoveď: Najlepšie obdobie pre návštevu Nikkó je na jar a na jeseň, keď sú tam najkrajšie farebné lístie.

4. Koľko stojí vstup do chrámu Tóšogú?
Odpoveď: Vstupné do hlavného svätyne chrámu Tóšogú stojí 1300 jenov pre dospelých a 450 jenov pre deti.

5. Aké sú typické jedlá v Nikkó?
Odpoveď: Medzi typické jedlá v Nikkó patria soba rezance, tempura a sushi.

6. Aké je odporúčané ubytovanie v Nikkó?
Odpoveď: V Nikkó je k dispozícii široká škála ubytovacích možností, vrátane hotelov, ryokanov (tradičné japonské hotely) a hostels.

7. Má Nikkó nejakú blízku prírodnú oblasť vhodnú na turistiku?
Odpoveď: Áno, Nikkó je obklopené národnými parkami, ako je Nikkó Národný park a prírodná rezervácia Oku Nikkó. Tieto oblasti sú ideálne pre turistiku a prírodné výlety.

8. Mám sa pripraviť na nejaké špecifické zvyky alebo tradície v Nikkó?
Odpoveď: Je dôležité si uvedomiť, že Nikkó je sväté miesto s duchovnou atmosférou. Pri návšteve svätyň a chrámov by ste mali dodržiavať určité etiketné pravidlá a opatrnosť.

9. Je možné pôžičať si bicykel v Nikkó?
Odpoveď: Áno, v Nikkó je možné si pôžičať bicykel na prehliadku a preskúmanie mesta a okolitej prírody.

10. Aké sú ďalšie miesta v Japonsku, ktoré by som mal/a navštíviť okrem Nikkó?
Odpoveď: V Japonsku je mnoho ďalších úchvatných miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, ako sú Tokyo, Kjóto, Osaka, Hirošima, Fukoka a Sapporo.


Dovolenka Japonsko Nikkó


Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá ponúka skombinovanie bohatej histórie, kultúry a prírodných krás, je Japonsko neustále na vrchole zoznamu. Medzi nespočetné nádherné miesta v krajine "vychádzajúceho slnka" patrí aj mesto Nikkó, nachádzajúce sa len pár hodín od Tokya. Nikkó je známe nielen svojimi chrámami a svätyniami, ale aj úchvatnou krajinou, ktorá je perfektnou destináciou pre dovolenku.

Nikkó leží v japonských horách a ponúka návštevníkom bohatstvo historických pamiatok. Najznámejším miestom je Tosho-gu, svetové dedičstvo UNESCO. Tento komplex budov a svätým miestom slúži ako posvätné miesto pre zakladateľa samurajského klanu Tokugawa Ieyasu. Jeho hrobka je tiež umiestnená v Tosho-gu a je jedným z najnavštevovanejších miest v Japonsku. Budovy v Tosho-gu sú považované za špičku japonskej renesancie, s nádhernými drevenými ozdobami, farbami a detailmi.

Okrem Tosho-gu môžete navštíviť aj ďalšie sväté miesta ako Futarasan Shrine a Rinno-ji Temple, kde si môžete obdivovať japonskú architektúru a relaxovať v tichu chrámových záhrad. Navštíviť môžete aj Taiyuin mausoleum, v ktorom je pochovaný vnuk Tokugawy Ieyasu.

Okrem historických pamiatok v Nikkó môžete tiež preskúmať prírodné krásy. Národný park Nikkó je domovom pre pôsobivé hory, jazera a vodopády, ktoré sú rozhodne stojí za návštevu. Ked prídete tu v jeseň, budete ohromení farebnými listami, ktoré sa týmto regiónom pretavia do červena, oranžova a zlata. Či už si zvolíte túru, jazdu na bicykli alebo jazdu na lodi, príroda Nikkó vás s istotou očarí.

Ak cestujete s deťmi, Nikkó môže byť tiež zábavnou destináciou. Môžete navštíviť obľúbený zábavný park Edo Wonderland Nikko, kde sa môžete vrátiť v čase do obdobia samurajov a samostatne vyskúšať tradičné aktivity ako lukostreľba, keramika a stará jazda na koni.

Miesto na ubytovanie v Nikkó nie je problém, pretože poskytuje širokú škálu možností od luxusných hotelov po cenovo dostupnejšie možnosti a hostely. Mnoho z nich ponúka aj minerálne pramene na relaxáciu po dlhom dni objavovania mesta.

Aby ste mali najlepší zážitok z vašej dovolenky v Nikkó, ideálnym časom na návštevu je jeseň alebo jar. V letných mesiacoch sa môže zvýšiť teplota a jesenné farby sú ohromujúce.

Návšteva Nikkó je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní pohľad do histórie Japonska a zároveň vám poskytne možnosť objaviť spektakulárne prírodné krásy. Nech už je vaším cieľom dejiny a kultúra, príroda, alebo len oddych od rušného mesta, Nikkó je miestom, ktorého návštevu určite nebudete ľutovať.


Ubytovanie Japonsko Nikkó


Nikkó je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Japonsku, a taktiež jedno z obľúbených destinácií pre turistov z celého sveta. Svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodou je to ideálne miesto na objavovanie a relaxáciu. Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó, bude pre vás dôležité vybrať si správne ubytovanie, ktoré vám umožní dopriať sa všetkých zážitkov, ktoré táto oblasť ponúka.

V Nikkó nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobujú rôznym potrebám a rozpočtom cestovateľov. Od luxusných hotelov a ryokanov (japonských tradičných hostincov) po cenovo dostupnejšie penzióny a hostely, všetko závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte autentický japonský zážitok, môžete zvážiť pobyt v ryokane. Tieto tradičné japonské hostince ponúkajú jedinečnú atmosféru s tatami-matkami (tradičné japonské slnečné posteľe), futonmi (japonskými matracmi na zemi) a spoločnými kúpeľňami. Niektoré ryokany sú tiež vybavené onsenmi (termálnymi prameňmi), kde si môžete oddýchnuť vo vode s prírodnými minerálmi. Ceny ryokanov sa môžu pohybovať od stredne drahých po luxusné, a preto je dôležité si vybrať ten, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

Penzióny a hostely sú ďalšou možnosťou ubytovania v Nikkó. Tieto ponúkajú cenovo dostupné možnosti s rôznymi typmi izieb, od spoločných spální až po súkromné izby. Tieto typy ubytovania sú najlepšou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom a tí, ktorí hľadajú uvoľnené a spoločenské prostredie.

Pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť blízkosť k miestnym atrakciám a dopravným spojeniam. Nikkó je známe svojimi svetoznámymi svätyňami a chrámami, ako je chrám Tóshógú, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO. Ak vyberiete hotel blízko týchto pamiatok, budete môcť ľahko preskúmať celý región peši.

Záverom, Nikkó je krásne japonské mesto, ktoré stojí za návštevu. Spolu s jeho bohatou históriou a kultúrou ponúka aj rôznorodé možnosti ubytovania, aby ste si mohli užiť všetky jeho zážitky. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, tradičný ryokan, cenovo dostupný penzión alebo hostel, určite nájdete ubytovanie, ktoré vám ponúkne pohodlné a autentické japonské prostredie.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky