Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Jordánsko Umm Qais

Ubytovanie Jordánsko Umm Qais


Umm Qais je malebné mestečko v Jordánsku, ktoré sa nachádza na severe krajiny, v blízkosti hraníc s Izraelom a Sýriou. Okrem svojho historického významu je to aj skvelé miesto pre turistov, ktorí hľadajú autentický jordánsky zážitok.

V Umm Qais nájdete množstvo ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Od luxusných rezortov a hotelov po útulné penzióny a rodinné penzióny, je tu niečo pre každého.

Luxusné hotely v meste ponúkajú všetko, čo potrebujete pre svoje pohodlie a relaxáciu. Súčasne si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú krajinu a históriu tejto oblasti. Služby v týchto hoteloch sú prvotriedne a personál vám ochotne pomôže s akýmkoľvek želaním či požiadavkou.

Pre tých, ktorí preferujú viac útulné a cenovo dostupné možnosti, sú k dispozícii penzióny a rodinné penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vedené miestnymi rodinami, čo vám umožní zažiť autentickú jordánsku pohostinnosť a kultúru. Pokoje sú čisté, pohodlné a jednoducho zariadené, no zároveň vybavené všetkým potrebným vybavením.

Mesto Umm Qais je ideálnou základňou pre objavovanie historickej a archeologickej dedičiny Jordánska. Nachádza sa tu antická rímska lokalita Gadara, ktorá bola po stáročia dôležitým osídlením v oblasti. Môžete si prehliadnuť staroveké divadlo, fórum, termálne kúpele a ďalšie pozoruhodné stavby.

Okrem toho môžete stráviť čas v blízkych prírodných rezerváciách a národných parkoch, ako je napríklad prírodný park Ajjun, ktorý je domovom množstva divokej fauny a flóry. Pre milovníkov adrenalinových športov je tu možnosť vyskúšať si paragliding alebo turistiku v okolí.

Vlastným vozidlom alebo s dopravnou službou môžete tiež ľahko navštíviť blízke turistické atrakcie, ako je Zarská pláž na pobreží Mŕtveho mora, staroveký Jerash s dobre zachovanými rímskymi ruinami alebo hlavné mesto Ammán.

V Umm Qais nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať tradičné jordánske jedlá a obdivovať krásu okolitej krajiny.

Celkovo povedané, Umm Qais je ideálnym miestom na ubytovanie pre tých, ktorí chcú objavovať históriu Jordánska a zároveň si užiť krásy prírody. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať možnosť zažiť pohostinnosť miestnych obyvateľov a ponoriť sa do jordánskeho kultúrneho bohatstva.


Dovolenka Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka nekonečné možnosti objavovania a poznávania. Jedným z menej známych, ale o to viac zaujímavých miest na navštívenie je Umm Qais.

Umm Qais je malé mesto, ktoré sa nachádza na severozápade Jordánska, len pár kilometrov od hranice s Izraelom a Sýriou. Tento historický región ponúka nádherné výhľady na jordánsku krajinu, Galilejské jazerá a Golanské výšiny. Ale nie je to len o scenérie, Umm Qais je tiež veľmi bohaté na históriu a kultúru.

Jedným z najväčších lákadlom Umm Qais je miesto zvané Gadara, ktoré je archeologickým parkom a svetovým dedičstvom UNESCO. Gadara sa koniec koncov považuje za jedno z desiatich mest Décapoly. Tento staroveký rímsky západný vstup do Jordánska je plný rímskych ruín, vrátane divadla, baziliky, baptisteria a hrobiek. Môžete sa prechádzať medzi týmito starobylými ruínami a preniesť sa do minulosti.

Okrem archeologického parku ponúka Umm Qais aj bohatú kulinársku scénu. Tu môžete ochutnať autentickú jordánsku kuchyňu s jedlami ako falafel, hummus, mansaf (tradičné jordánske jedlo s ovčím mäsom a ryžou) a samozrejme, známy jordánsky koktail čaj s klinčekom.

Ak ste dobrodružného typu, môžete sa vybrať na turistiku do okolitých kopcov, kde budete odmeňovaní panoramatickým výhľadom na krajinu. Prirodzené scenérie a nekonečné horizonty vás prinútia zabudnúť na všetko ostatné.

Ďalšou atrakciou mesta je Jordan River Foundation, ktorá je v Umm Qais známa predovšetkým svojou podporou miestnych komunít a ich rozvoj. Táto organizácia ponúka turistické výlety, kde môžete získať hlboké porozumenie k miestnej kultúre a životnému štýlu.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko a chcete objaviť niečo menej známe, Umm Qais je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho bohatá história, nádherné výhľady a autentická kultúra vás určite očaria. Pripojte sa k dobrodružstvu a objavujte všetko, čo toto úžasné miesto má ponúknuť.


Počasie Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je fascinujúca a krásna krajina, prevažne známa svojimi historickými pamiatkami a púštnym prostredím. Nachádza sa na Blízkom východe, medzi Izraelom a Saudskou Arábiou. Jedným z najzaujímavejších miest v Jordánsku je Umm Qais, čo je historické mesto ležiace na severozápade krajiny. Okrem svojich archeologických nálezov a zaujímavostí ponúka aj jedinečné počasie.

Umm Qais leží v nadmorskej výške približne 378 metrov nad morom, čo prispieva k jeho miernemu podnebiu. Mesto sa nachádza v horečatom pásme, kde sa teploty pohybujú od miernych cez chladné až po niekedy aj mrazy v zimných mesiacoch.

Leto v Umm Qais je teplé a suché. Teploty dosahujú v júli a auguste svoj vrchol až okolo 35 °C a viac. Slnečné a jasné dni sú bežné, a preto je dôležité mať so sebou ochranu pred slnečným žiarením. Návštevníci majú v lete možnosť počasie využiť a stráviť veľa času vonku, objavovať okolité pamiatky a krásy Jordánska.

Naopak, zima v Umm Qais je chladná a vlhká. Pozorovaná teplota sa pohybuje okolo 10 °C počas dňa a môže klesnúť na 5 °C až 0 °C v noci. Tieto teploty samozrejme pripomínajú, že je potrebné si so sebou vziať teplé oblečenie a vhodnú obuv. Aj keď je zima, návštevníci môžu stále vychutnať krásy Umm Qais a okolitú prírodu, prechádzky po archeologických nálezoch a zároveň si užívať miernejší počet turistov v tomto období.

Jar a jeseň sa považujú za najpríjemnejšie obdobie v Umm Qais. Teploty sú mierne a príjemné, s priemernými hodnotami okolo 20-25 °C počas dňa. Tieto obdobia sú ideálne na prechádzky a objavovanie okolia, pretože počasie je viac stabilné a menej dusné.

Okrem teplôt ovplyvňuje počasie v Umm Qais aj nízka vlhkosť vzduchu. Vďaka tomu je vzduch priaznivejší pre fyzickú aktivitu a prechádzky po celom meste. Avšak, je dôležité mať na pamäti, že opaľovanie je možné aj v chladnejších obdobiach a je dôležité na neho myslieť.

Vzhľadom na teplotné extrémy a sezónne zmeny počasia v Jordánsku je vždy vhodné sa pred cestou do Umm Qais podrobne informovať o aktuálnych podmienkach. To vám umožní plánovať a prispôsobiť sa teplotám a využiť čas na objavovanie tohto fascinujúceho miesta bez toho, aby vás nepriaznivé počasie zaskočilo.

V každom prípade, nech už je počasie v Umm Qais akékoľvek, tento historický kúsok Jordánska je známy pre svoju krásu a zaujímavosť a stojí za to ho navštíviť.


Letenka Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je fascinujúcou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a prírody. Medzi najznámejšie pamiatky v krajine patria staroveké rímske miesta a jedno z nich je aj Umm Qais.

Umm Qais je malé mesto v severozápadnej časti Jordánska, ležiace na vyvýšenom kopci nad údolím Jordánu. Jeho história siaha až do staroveku, keď bolo známe ako Gadara, jedno zo desiatich mest federácie Dekapolis (Tiesnicová desiatka).

Cesta z hlavného mesta Ammánu do Umm Qais trvá približne dve hodiny a môže sa zdať nekonečnou jazdou, ale to je skutočne malá cena za to, čo tam nájdete. Keď prídete do mesta, jediná vec, ktorú si uvedomíte, je nádherný výhľad na Golanské výšiny, Galilejské jazerá a horninové útesy v okolí.

Hlavnou atrakciou Umm Qais sú staroveké rímske ruiny, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Najdôležitejšou časťou sú zachovalé pozostatky rímskeho mesta Gadara, vrátane divadla, harom, chrámu boha Dia, stĺpového susedstva a mnoho ďalších budov. Všetky tieto pamiatky sú prekrásne zachované a poskytujú skvelý pohľad na históriu tohto miesta.

Okrem rímskych ruín si môžete v Umm Qais vychutnať aj pohľad na moderné mesto, ktoré je postavené v tradičnom štýle a ponúka elegantné hotely, reštaurácie a obchody. Môžete sa prechádzať po úzkych uličkách a objavovať miestne obydlia s ich pestrofarebnými oknami a dverami.

Po prehliadke pamiatok a obdivovaní výhľadu si môžete oddýchnuť v jednom z miestnych kaviarní alebo reštaurácií a ochutnať tradičné jordánske jedlá. Nezabudnite si vychutnať pokrm z olivového oleja, národný symbol krajiny.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Umm Qais ponúka aj možnosti pre turistické výlety. Môžete sa vydať na túry po okolitých kopcoch, kde sa môžete tešiť z nádherného výhľadu na krajinu a richelu rastlinstva. Pri tejto príležitosti môžete tiež navštíviť malé dedinky a stretávať sa s miestnymi ľuďmi.

Umm Qais je skutočným skvostom Jordánska, ktorý nemôžete prehliadnuť. Je to miesto, kde môžete objaviť históriu, kultúru a prírodu krajiny, a zároveň sa pokochať úchvatným výhľadom na okolitú krajinu. Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, nezabudnite zaradiť Umm Qais na svoj zoznam miest, ktoré chcete vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm Qais


1. Čo je Umm Qais?

Umm Qais je histórické miesto v Jordánsku, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny, blízko hraníc s Izraelom a Sýriou.

2. Kedy sa dá Umm Qais navštíviť?

Umm Qais je otvorené pre návštevníkov každý deň od 8:00 do 16:00 hod. Hodnoty vstupného predstavujú: 3 JD pre turistov a 1 JD pre miestnych obyvateľov.

3. Ktoré pamiatky si môžem pozrieť v Umm Qais?

V Umm Qais si môžete pozrieť rímske ruiny, pozostatky amfiteátra, cisterny a termálne kúpele.

4. Sú v blízkosti Umm Qais nejaké hotely?

Áno, nachádza sa tam niekoľko hotelov, kde si môžete zariadiť ubytovanie. Najpopulárnejšie hotely v tejto oblasti sú Beit Al Baraka, Umm Qais Hotel a Olive Branch Hotel.

5. Koľko trvá prehliadka Umm Qais?

Prehliadka Umm Qais by mohla trvať niekoľko hodín, v závislosti od toho, ako dlho sa chcete venovať jednotlivým pamiatkam. Odporúčame, aby ste si prehliadku naplánovali na pol dňa, aby ste si mohli všetko vychutnať a neponáhľali sa.

6. Potrebujem na návštevu Umm Qais nejaké špeciálne povolenie?

Nie, na návštevu Umm Qais nepotrebujete žiadne špeciálne povolenie. Stačí si zakúpiť vstupenku a môžete sa tam vybrať.

7. Ako sa tam dostanem?

Umm Qais sa nachádza asi 120 km severne od mesta Ammán a asi 20 km južne od mesta Irbid. Najlepšie spôsoby, ako sa tam dostať, sú taxíkom, nájomným autom alebo organizovanou autobusovou prepravou. V oblasti sa dá ľahko a pohodlne cestovať aj individuálne.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky