Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)

Počasie Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Siem Reap, jedno z najkrajších a najpopulárnejších miest v Kambodži, má veľmi zvláštne a fascinujúce počasie. Toto mesto je známe svojou nádhernou prírodou a slávnymi chrámami Angkor, ktoré prilákajú tisíce turistov z celého sveta.

Počasie v Siem Reap je tropické s dvoma hlavnými obdobiami - suchým a obdobím monzúnov. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a monzúnové obdobie je od mája do októbra.

V suchom období je počasie vo Siem Reap teplé a suché. Denné teploty môžu dosiahnuť až 35 °C a v noci môžu klesnúť na 20 °C. Je to perfektný čas na návštevu chrámov Angkor a objavovanie okolitej prírody. Množstvo slnečných dní v tomto období robí zážitok z pobytu v Siem Reap ešte príjemnejším.

Monzúnové obdobie prichádza s hojnými dažďami a vyššou vlhkosťou. Teploty zostávajú stále vysoké, okolo 30 °C, ale kvôli dažďom a zvýšenej vlhkosti sa môže cítiť teplejšie. Obdobie monzúnov má však aj svoje výhody, pretože mesto je oveľa menej preplnené turistami a hotely často ponúkajú zľavy.

Dažde v monzúnovom období môžu byť silné a trvať niekoľko hodín. Oddych v hoteli alebo návšteva miestneho múzea, kde si môžete osviežiť či prehliadnuť si tradičné kambodžské remeslá, sú skvelými aktivitami počas daždivých dní.

Aj keď monzúnové obdobie môže byť daždivé, Akórov je jeden z najlepších časov na návštevu Siem Reap. Chrám Angkor Wat a ďalšie chrámy v tomto období vyzerajú veľmi pôsobivo, keď sú obklopené zelenou vegetáciou a slanejšou atmosférou.

Ak sa chystáte navštíviť Siem Reap, odporúča sa zobrať si so sebou pršiplášť a náhradné oblečenie, pretože dažďovky môžu byť niekedy nevyhnutné. Obdobie monzúnov tiež pestuje hmyz, takže si so sebou zoberte aj repelent proti komárom.

Vo všeobecnosti je teda Siem Reap skvelým miestom na návštevu počas celej roka. V sušnom období vás privíta slnečné počasie a perfektné podmienky na prieskum chrámov Angkor. V monzúnovom období môžete zažiť osviežujúce letné dažde a menej turistov. Tešte sa na nezabudnuteľné zážitky a nádhernú prírodu v Siem Reap, Kambodža.


Dovolenka Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Kambodža Siem Reap je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest k návšteve. Nachádza sa tu starobylé mesto Angkor, ktorého chrámy sú zahrnuté na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prezradíme vám však všetko, čo potrebujete vedieť o dovolenke v Kambodži Siem Reap.

1. Kedy ísť?

Najlepší čas na návštevu Kambodže a Siem Reapu je v období od decembra do marca. V tomto období sú priemerné teploty medzi 25 a 30 stupňov Celzia a veľa slnka. V lete môžu byť teploty veľmi vysoké a vlhkosť dosť ťažká.

2. Ako sa tam dostať?

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Siem Reapu. Najjednoduchší spôsob je priletieť do letiska Siem Reap a odtiaľ si objednať dopravu do hotela alebo ubytovania. Iným spôsobom môže byť cesta z Bangkoku autobusom alebo taxíkom. Cesta môže trvať aj niekoľko hodín, ale počas cesty sa môžete pozrieť na nádhernú krajiny.

3. Kde sa ubytovať?

Kambodža Siem Reap má mnoho rôznych možností ubytovania pre všetky typy cestovateľov. Od cenovo dostupných hostelov až po luxusné hotely. Je dôležité si však zvoliť miesto, aby ste sa mohli pohodlne premiestňovať do Angkoru a do centra Siem Reapu.

4. Čím sa živiť?

Kambodža je známa pre svoju vynikajúcu kuchyňu a ponúka mnoho rôznych chutí a variácií jedál. Môžete sa pokúsiť o klasickú kambodžskú kuchyňu s ich zaujímavými zeleninovými a rybacími jedlami alebo zvoliť medzinárodné jedlá. Mnohé hotely a reštaurácie ponúkajú západné jedlá, ako aj miestne jedlá.

5. Čo navštíviť?

Jedným z dôvodov, prečo cestovať do Kambodže Siem Reap, je nepochybne návšteva chrámov Angkor. Tieto starobylé chrámy boli postavené medzi 9. a 15. storočím a niektoré z nich sú staré až 900 rokov. Jedným z najkrajších je chrám Angkor Wat, ktorý je obrovský a impozantný. Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie chrámy ako Angkor Thom, Ta Prohm a mnoho ďalších. Ak sa nechcete obmedzovať len na chrámy, môžete navštíviť aj mestské trhy a vyskúšať si street food alebo si zájsť do múzea.

Kambodža Siem Reap je nádherné miesto na návštevu pre kultúrne a historické pamiatky, ale aj pre oddych a relax. Vyberte si svoje ubytovanie, vyskúšajte miestnu kuchyňu a objavujte krásy Angkoru a jeho chrámov.


Letenka Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Siem Reap je fascinujúce mesto v Kambodži, známe predovšetkým svojimi starobylými chrámami Angkor. Ak plánujete navštíviť túto nádhernú destináciu, jednoducho sa nemôžete dočkať, až si zakúpite letenku a vydáte sa na cestu do tejto oblasti.

Letenka do Siem Reap je spájaná s množstvom exotiky a histórie. Siem Reap je hlavným vstupným bodom do Archeologického parku Angkor, kde sa nachádza niekoľko svetovo preslávených chrámov. Angkor Wat, najväčší chrám na svete a symbol Kambodže, je jednoducho ohromujúci. Jeho krása a grandiózna architektúra vás doslova zaujme. Okrem Angkor Wat môžete tiež navštíviť ďalšie chrámy, ako napríklad Ta Prohm a Bayon, ktoré sú teraz obklopené divokou prírodou, stromami a korunami.

V Siem Reap nájdete niekoľko luxusných hotelov a reštaurácií, ktoré sú perfektným miestom na oddych po dni strávenom obdivovaním krásy chrámov. Kulinárska scéna tu je bohatá a ponúka širokú škálu tradičných kambodžských jedál. Nezabudnite si vyskúšať Lok lak, jedno z najznámejších jedál z Kambodže, alebo Amok - ryžu s kuracím mäsom dusenú v kokosovom mlieku a kari.

Okrem chrámov Angkor si môžete vychutnať aj ďalšie atrakcie v Siem Reap. Mesto má bohatú históriu a kultúrnu dedičinu, ktorú môžete objaviť v Národnom múzeu Kambodže. Na Siem Reap rieke si môžete vziať plavbu na tradičnej lodi a obdivovať krásne scenérie okolo vás.

Ak máte radi prírodu, nezmeškajte príležitosť navštíviť jezero Tonle Sap, najväčšie sladkovodné jazero v Jihovýchodnej Ázii. Tu sa môžete kochať jazernými krajinami a obdivovať unikátnu faunu a flóru okolo vás.

Siem Reap má tropické podnebie, predovšetkým so suchým a teplým podnebím. Najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do marca, keď teploty sú miernejšie a neprší tak často.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a história vás fascinuje, letenka do Siem Reap v Kambodži je pre vás tou správnou voľbou. Toto fascinujúce mesto a jeho starobylé chrámy prinesú nezabudnuteľné zážitky a spomienky na celý život.


Ubytovanie Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Siem Reap je malé mesto v Kambodže, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Jeho najväčšou atrakciou sú chrámy Angkor, ktoré sú zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, potrebujete dobré ubytovanie a Siem Reap ponúka rôzne možnosti pre turistov.

Prvým tipom pre ubytovanie v Siem Reap je oblasť okolo chrámov Angkor. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí sa chcú usadiť na mieste, kde majú rýchly a ľahký prístup k všetkým chrámom. Existujú rôzne hotely a rezorty v tejto oblasti. Okrem toho, môžete si prenajať aj bicykel alebo skúter a prejsť sa po celom okolí chrámov.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie sú hotely, ktoré sa nachádzajú blízko centra mesta. Tieto hotely sú obvykle lacnejšie ako tie v okolí chrámov Angkor. Existujú rôzne typy ubytovania, od jednoduchých hosteľov až po luxusné hotely a resorty.

Ak hľadáte niečo viac rovnako ako Siem Reap budget ubytovanie, existuje tiež veľa možností v okolí mesta. Môžete si nájsť lacnejšie chatky alebo bungalovy v rovnakom štýle ako tradičné kambodžské obydlia. Tieto ubytovania sú obvykle jednoduché, ale čisté a pohodlné.

Pri hľadaní ubytovania v Siem Reap si môžete vybrať z rôznych cien. Môžete nájsť niečo pre každý rozpočet, od lacných hosteľov až po luxusné hotely. Ak plánujete zostať v chrámovi Angkor počas celej cesty, odporúčame si vybrať ubytovanie v okolí, kde majú turisti rýchly a ľahký prístup ku všetkým atrakciám.

V Siem Reap nechýba ani skvelá kuchyňa. Miesta, kde si môžete vychutnať miestne jedlo, často sú prístupné priamo na mieste v mnohých hosteľoch a hoteloch. Okrem toho, mnoho reštaurácií poskytuje aj kurzy kuchyne, aby si turisti mohli vychutnať miestne pokrmy aj v domácom prostredí.

V Siem Reap sú zahrnuté chrámy Angkor, ktoré sú významnou časťou dejín Kambodže. Ak plánujete navštíviť toto miesto, Siem Reap určite ponúka veľa možností pre turistov. S rôznymi možnosťami ubytovania a tradičnými kambodžskými jedlami sa budete môcť vychutnať skvelý pobyt a zážitok na dovolenke.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


1. Aké víza potrebujem na vstup do Kambodže?
Odpoveď: Pre väčšinu krajín platí vízová povinnosť. K najjednoduchším spôsobom patrí elektronická žiadosť o vízum (e-visa) alebo klasické vízum priamo na hraničnom priechode.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Siem Reapu a chrámov Angkor?
Odpoveď: Najlepšia doba návštevy Siem Reapu a chrámov Angkor je v období od novembra do marca, keď je suché obdobie a teplota je príjemná.

3. Koľko stojí lístok do chrámov Angkor?
Odpoveď: Lístok do chrámov Angkor stojí 37 USD za 1 deň, 62 USD za 3 dni a 72 USD za 7 dní.

4. Potrebujem si zakúpiť turistickú kartu, aby som sa mohol prepravovať po Siem Reapu a chrámov Angkor?
Odpoveď: Turistická karta nie je potrebná. Ak nechcete chodiť pešo, môžete si prenajať tuk-tuk, motorku alebo bicykel.

5. Kde sa nachádza najlepší výhľad na západ slnka v Siem Reapu?
Odpoveď: Najlepšími miestami na pozorovanie západu slnka sú chrámy Angkor Wat, Phnom Bakheng a Pre Rup.

6. Aké doplnkové aktivity by som mal zahrnúť do svojho plánu návštevy Siem Reapu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí plavba po rieke Tonle Sap, návšteva krokodílovej ​​farmy, tradičné tanečné predstavenia či jazda na kravách.

7. Ako sa najlepšie dostať z letiska do hotela v Siem Reapu?
Odpoveď: Niektoré hotely poskytujú odvoz zo letiska, inak si môžete objednať taxi alebo tuk-tuk priamo na letisku.

8. Môžem si nájsť lacné ubytovanie v Siem Reapu?
Odpoveď: Áno, v Siem Reapu sa dá nájsť ubytovanie pre každý rozpočet. Hlavnou turistickou zónou je oblasť okolo ulice Pub Street.

9. Je Siem Reap bezpečné miesto?
Odpoveď: Siem Reap je celkovo bezpečné miesto, no treba byť opatrný na krádeže a podvody. Odporúča sa nosenie vysokých hodnotových predmetov a peňaženky v bezpečnostných pásoch.

10. Aké sú miestne zvyky a etiketa v Kambodži?
Odpoveď: V Kambodži sa očakáva zdravenie s úsmevom a sklánaním hlavy. Pri návšteve chrámov sa odporúča primeraný oblek a sakura. Je dôležité vynadbať rešpekt svätým miestam a Buddhistickým vyznaním.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky