Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kanada Prince Edward Island

Letenka Kanada Prince Edward Island


Kanada Prince Edward Island - Ostrov pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodu

Cestovanie po Kanade môže byť pre mnohých návštevníkov nadchádzajúcím zážitkom. Kanada totiž ponúka rôzne kúsky nezvyčajnej a pôsobivej prírody, ktorá zanechá na každom cestovateľovi nesmazateľný dojem. Medzi obľúbené cestovatelské destinácie patrí aj ostrov Prince Edward Island - malé, ale jedinečné miesto nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne, južne od Labradoru.

Existujú dva spôsoby, ako sa dostať na ostrov. Prvý je lodou, ale tu by vám prichádzalo na zrak množstvo platobných možností a pravdepodobne by ste museli prejsť aj dlhodobými plavbami. Druhý, oveľa pohodlnejší a praktickejší spôsob, je cesta letecky.

Letecké spojenie s ostrovom je zabezpečené celý rok a dostupné tu máte množstvo rôznych letov z rôznych kanadských miest i zahraničných letísk. Najlepší spôsob ako nájsť najvýhodnejšie letenky je využiť internetové vyhľadávače letov. Napríklad spoločnosť Expedia ponúka prehľad všetkých letov s cieľom Kanada a môžete si tak jednoducho vybrať najlepšie ponuky.

Je to vynikajúca príležitosť vidieť zaujímavé miesta a krásy krajiny, ktoré sú na ostrove k dispozícii. Ostrov sa vyníma krásou svojich pláží a nádherných útesov. Najnavštevovanejšími miestami sú napríklad Národný park Prince Edward Island alebo malé rybárske dedinky, kde si môžete vychutnať najlepšie morské plody. Okrem toho má ostrov bohatú históriu a kultúru, ktoré sa prezentujú na mnohých miestach na ostrove.

Pre tých, ktorí si radi pochutnajú na ľahkých štrngôčkach a vychutnajú si prírodu, je Prince Edward Island ideálnou voľbou. Letenky na tento ostrov nájdete vo viacerých spoločnostiach a v rôznych kategóriách, takže si môžete vybrať takú, ktorá sa hodí vašim potrebám najviac.

Preto neváhajte a cestujte do Kanady, krajiny, ktorá ponúka veľa možností na objavovanie a užívanie si krás. Ostrov Prince Edward Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prírodné krásy a pokojnú atmosféru. Určite sa tu bude u návštevníkov dobre a radi sa sem budú znova vracať. Takže si rezervujte letenky a vychutnajte si krásy ostrova!


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Prince Edward Island


Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Kanade a ostrove Prince Edward:

Otázka: Kde sa nachádza Prince Edward Island?
Odpoveď: Prince Edward Island je ostrov, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Je súčasťou provincie Prince Edward Island.

Otázka: Aké je hlavné mesto Prince Edward Island?
Odpoveď: Hlavným mestom ostrova Prince Edward Island je Charlottetown.

Otázka: Aké je počasie na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Počasie na Prince Edward Island je zvyčajne mierné a oceánske. V lete sa teploty pohybujú medzi 20 °C a 30 °C, zatiaľ čo v zime klesajú pod bod mrazu.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie na ostrove Prince Edward Island patria národný historický park Green Gables, kde sa nachádza dom, ktorý slúžil ako inšpirácia pre knihu Anne of Green Gables, a tiež nádherné pláže, ako napríklad Cavendish Beach.

Otázka: Čo je typické pre kanadskú kuchyňu na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Na ostrove Prince Edward Island je veľmi populárna rustikálna a prímorská kuchyňa. Typické jedlá zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú humre, ústrednice, mušle a chobotnice, a tiež klasické jedlá, ako je humrová rolka a klobása s mashom (bravčovým pyré).

Otázka: Je potrebné mať víza pre cestu do Kanady a na ostrov Prince Edward Island?
Odpoveď: Cestovatelia z niektorých krajín potrebujú víza na vstup do Kanady vrátane Prince Edward Island. Odporúča sa overiť si platné vízové požiadavky pred cestou.

Tieto otázky a odpovede slúžia ako všeobecné informácie a môžu sa líšiť v závislosti od konkrétnej situácie a informácií.


Dovolenka Kanada Prince Edward Island


Kanada je známa svojou úchvatnou prírodou a malebnými ostrovmi. Jedným z týchto ostrovov je aj Prince Edward Island, ktorý je ideálnym miestom pre letnú dovolenku.

Prince Edward Island, tiež známy ako PEI, sa nachádza na východnom pobreží Kanady v Atlantickom oceáne. Ostrov je s veľkosťou približne 5 660 kilometrov štvorcových perfektnou kombináciou prekrásnych pláží, útulných malých dediniek a zeleného vidieka.

Jednou z najpopulárnejších aktivít na PEI je návšteva pláží. Ostrov je obklopený množstvom piesočnatých pláží s jemným bielym pieskom a azúrovou vodou. Najznámejšou plážou je Cavendish Beach, ktorá sa stala slávnou vďaka populárnej literárnej postavičke Anny z Zeleného domu. Pláže sú ideálnym miestom pre prechádzky, opaľovanie alebo jazdu na koni.

Okrem pláží je PEI tiež známy svojimi útulnými dedinkami. Charlottetown, hlavné mesto ostrova, je typickým príkladom týchto malebných miest s farebnými domami a úzkymi uličkami. Navštíviť tu môžete historické budovy, múzeá a pestrofarebné záhrady. Okrem toho je tu aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať pochúťky pripravené z čerstvých morských plodov.

Pre tých, čo preferujú prírodu a pokoj, PEI ponúka množstvo zelenej krajiny. Vidiek ostrova je plný polí so zemiakmi a zeleninou a je ideálny pre prechádzky a cykloturistiku. Okolo ostrova sa nachádza niekoľko čarovných mysí, ako napríklad East Point Lighthouse, ktoré ponúkajú ohromujúce výhľady na okolitý oceán.

Pre milovníkov golfov je PEI skutočným rajom. Ostrov je domovom viac ako 25 golfových ihrísk, ktoré ponúkajú kombináciu scenérie a náročnosti pre všetkých hráčov.

Ak si chcete vychutnať dovolenku plnú prírody, kultúry a krásnych pláží, mali by ste zvážiť Kanadu a konkrétne Prince Edward Island. Tento malebný ostrov vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a nádhernou prírodou.


Počasie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je jedným z krásnych ostrovov, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne v Kanade. Je to malý, ale nádherný ostrov, ktorý sú návštevníci s nádhernou scenériou pri pobreží, ktorá pozostáva z oblakov modrých a tyrkysových farieb. Krajina najväčšieho ostrova, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne, je zameraná na turizmus, ľudia tu veľmi radi navštevujú, hlavne pre svoje krásne pláže, čo je skvelý spôsob, ako relaxovať a užiť si letného počasia.

Kanada Prince Edward Island má celkovo mierne a vlhké podnebie, čo pridáva komfort a príjemnosť turistickým aktivitám celoročne. V lete sú teploty pomerne vysoké a extrémne teploty sa tu netýkajú. Teploty sa pohybujú okolo 18 až 20 stupňov Celzia, ale môžu byť aj vyššie. Tieto teploty nám umožnia vychutnať si prekrásne udalosti a tradičné festivaly, ktoré sa tu konajú.

Jeseň na Prince Edward Island je krásne farebná a romantická. V týchto mesiacoch sa začnú teploty postupne znižovať, ale stále sú často potešujúce a teplota sa zvyčajne pohybuje okolo 10 až 13 stupňov Celzia. V súčinnosti s tým sa na ostrovoch objaví aj dážď, ktorý po dvoch až troch týždňoch ustúpi. Počasie nie je stabilné a môže sa často meniť (pekné dni sú v intervale po niekoľkých dňoch očakávať však dážď).

V zime je počasie na ostrove celkovo chladné a vlhké, čo je dané tým, že sa nachádzajú na severnom polhuli. Teploty v týchto mesiacoch klesajú až pod bod mrazu a môžu sa pohybovať okolo -7 až 0 stupňov Celzia. Ostrov na zimu často zasype sneh, čo pridáva krajine na kráse a zimnému šarmu. Teploty sú však dosť chladné pre niektorých ľudí, a preto menej turistov sa rozhoduje práve na zimné obdobie navštíviť Prince Edward Island.

Na jar sa teploty začínajú zvyšovať. Prvé kvety a zelené stromy začínajú kvitnúť a obnova prírody sa dostáva do plného prúdu. Teploty sa pohybujú okolo 6 až 10 stupňov Celzia, s tým, že príroda sa rozkvitne a zaujímavé turistické akcie ponúkajú fantastické príležitosti pre milovníkov vonkajšieho života.

Na záver je treba poznamenať, že ak navštívite Kanadu Prince Edward Island, môžete sa tešiť na veľmi príjemné počasie po celý rok, v závislosti od vašich preferencií. Ostrov ponúka množstvo turistických aktivít, ktoré dodajú vašej dovolenke na Kráľovnom ostrove ďalší kúsok zážitku, ktorý vám bude určite dlhodobo zostávať v spomínkach.


Ubytovanie Kanada Prince Edward Island


Kanada je krajina plná krásnych destinácií a miest, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj Prince Edward Island, malý ostrov, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, bujnozelenými krajinami a klamnými plážami. Kvôli svojej veľkosti a odľahlému umiestneniu nejde o veľmi známu destináciu, ale práve to mu dodáva jeho osobitý čaro.

Aby ste si užili všetky tieto krásy, je samozrejme potrebné mať ubytovanie. Na Prince Edward Island nájdete rôzne typy ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Ak hľadáte luxusné ubytovanie s výhľadom na more a všetky moderné vybavenie, nájdete ich tu viacero. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú komfortné izby, bazény, wellness centrá a iné zariadenia, ktoré vám umožnia prežiť relaxačnú a pohodlnú dovolenku.

Pre tých, ktorí preferujú viac kúzla miestnych oblastí, možno viac zaujímavá možnosť je ubytovanie v tradičných hostinoch a bed&breakfasts. Tieto príjemné a útulné ubytká často ponúkajú jedinečnú atmosféru a priateľský personál, ktorý vám poskytne všetky informácie a odporučenia, ktoré potrebujete počas vášho pobytu na ostrove.

Ak preferujete viac nezávislosť a slobodu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v apartmánoch alebo chatách, ktoré sú k dispozícii na prenájom. Tieto samostatné jednotky vám poskytnú dostatok priestoru a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať svoje vlastné súkromie. Veľa z týchto apartmánov a chatov sa nachádza v blízkosti pláže alebo v príjemnej vidieckej oblasti, čo z nich robí skvelú voľbu, ak sa chcete vyhnúť ruchu mesta a úplne sa pohltiť do prírody.

V neposlednom rade, pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť, je k dispozícii aj táborovanie. Na Prince Edward Island nájdete niekoľko táborísk, ktoré poskytujú základné zariadenia a budete môcť prespať pod hviezdami. Túto možnosť najviac ocenia milovníci prírody a dobrodružstiev, pretože táborovanie ponúka jedinečný zážitok v kontakte s prírodou.

Kráľovský ostrov je bezpochyby fascinujúca destinácia, ktorá má čo ponúknuť. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať spôsob, ako sa pohodlne ubytovať a naplno vychutnať vašu dovolenku na tomto jedinečnom mieste.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky