Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Keňa Malindi

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Malindi


1. Ako sa dostanem z letiska v Nairobi do Malindi?

- Existujú rôzne možnosti, vrátane lietadla, autobusu, taxíka alebo nájomného auta. Odporúča sa vopred sa dohodnúť na preprave.

2. Koľko trvá cesta z Nairobi do Malindi?

- Cesta autom alebo autobusom z Nairobi do Malindi trvá približne 8-10 hodín, zatiaľ čo let trvá asi 1 hodinu.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Malindi?

- Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Malindi patrí pláž Watamu, Národný park Wasini, Mnarani Ruins a Marafiki Bumpy Beach.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Malindi?

- Najlepší čas na návštevu Malindi je počas suchého obdobia od januára do marca alebo od júla do septembra. Počas týchto mesiacov je menej zrážok a teploty sú prijateľné.

5. Aké je miestne jedlo v Malindi?

- Miestne jedlo v Malindi sa zameriava najmä na čerstvé morské plody, ako sú rôzne druhy rýb a kôrovcov. Sú tiež populárne jedlá ako pilau (korenená ryža s mäsom), samosa (korenené cesto s mäsom), chapati (indický chlieb) a maharagwe (koreninová fazuľa).

6. Aké bezpečnostné opatrenia je potrebné dodržiavať v Malindi?

- Ako v každom inom cestovateľskom mieste, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia. Odporúča sa sledovať svoje cennosti, vyhnúť sa tmavým a osvetleným oblastiam v noci a byť opatrný pri cestovaní na verejných miestach.

7. Aké iné miesta odporúčate navštíviť v Keni okrem Malindi?

- Okrem Malindi sú v Keni aj ďalšie zaujímavé miesta, ako sú Národný park Maasai Mara, Národný park Amboseli, Nanyuki, Lamu Island a Národný park Tsavo.

8. Ktoré pláže v Malindi sú najvhodnejšie na plávanie?

- Pláže Watamu, Malindi a Diani sú najobľúbenejšie pláže v regióne, ideálne na plávanie a opaľovanie.

9. Môžem v Malindi vymeniť peniaze?

- Áno, v Malindi je možné vymeniť peniaze vo väčšine bankových inštitúcií a menových výmenární.

10. Aké aktivity sa dajú robiť v Malindi okrem plávania?

- Okrem plávania je v Malindi možné sa venovať rôznym aktivitám, ako je potápanie, rybárčenie, surfovanie, safari a návšteva historických miest a pamiatok.


Dovolenka Keňa Malindi


Pokojná a pohodlná dovolenka v exotickom prostredí: to je presne to, čo poskytuje Keňa Malindi. Táto oblasť Keňy, ktorá sa rozprestiera pozdĺž pobrežia, sa stáva populárnou medzi turistami nakoľko ponúka krásne pláže, teplé počasie a bohatú faunu a flóru, ktoré poskytujú vynikajúce zážitky.

Jedným z najväčších lákadiel Malindi je jeho pobrežie. S výhľadom na Indický oceán a krištáľovo čistom vode, Malindi rozhodne patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Návštevníci tu môžu užívať si slnenie, relaxovať na pláži a užívať si výhľad na modré nebo. Okrem toho sú tu k dispozícii rôzne vodné športy, vrátane potápania a surfovania.

Okrem vodných aktivít môžu návštevníci Malindi objavovať aj zaujímavé miesta v okolí. Medzi najpopulárnešie patrí návšteva národného parku Tsavo East, ktorý je najväčším parkom v Keňe. Park je domovom rôznych druhov zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, zebra a mnoho ďalších.

Ďalším miestom, ktoré stojí za to navštíviť, je historické mesto Mombasa, ktoré sa nachádza na juhu Keňy. Je to mesto plné kultúry a histórie, sú tu zachovalé historické stavby, ako aj moderné oblasti plné zábavy a nakupovania.

Malindi je taktiež miestom, kde môžete ochutnať vynikajúcu kuchyňu Keňy. Sú tu miestne reštaurácie, kde si môžete vyskúšať rôzne jedlá, vrátane typických keňských jedál ako sú napríklad chappati alebo nyama choma.

Keďže Malindi je oblasť s tropickým podnebím, najlepšou dobu na návštevu je v období sucha, ktoré sa tiahne od decembra do marca. Počas tohto obdobia bude vaša návšteva Malindi ešte príjemnejšia a užijete si tu maximum zážitkov.

Celkovo, dovolenka v Malindi v Keňe ponúka návštevníkom dokonalé miesto pre oddych, relaxáciu, poznanie nových kultúrnych skúseností a objavovanie krásnych prírodných a historických miest. Vyberte sa sem a užite si dovolenku, ktorú nebudete nikdy zabudnúť!


Počasie Keňa Malindi


Keňa Malindi je nádherné miesto so skvelým počasím. Malindi sa nachádza na východnom pobreží Keňy, kde je povestné teplé a vlhké tropické podnebie.

Počasie v Malindi je veľmi stabilné a teploty sa pohybujú medzi 22-30°C počas celého roka. Najteplejšími mesiacmi sú február a marec, kedy sa teploty môžu dostať až na 32°C. Keďže Malindi sa nachádza blízko rovníka, kontrasty medzi letom a zimou nie sú také výrazné.

V Malindi sa zvyčajne vyskytuje dvojročné obdobie dažďov. Prvá časť obdobia dažďov je od mája do júla a druhá časť od novembra do decembra. Počas týchto mesiacov sa môžu vyskytnúť krátke prívalové dažde, ktoré môžu spôsobiť miestne záplavy. Avšak, počasie sa rýchlo mení a slnko sa zvyčajne vráti po niekoľkých hodinách.

V Malindi fúka mierny vetrík, ktorý udržiava príjemné teploty, aj keď je vonku horúco. Tento vetrík pomáha aj pri surfovaní a iných vodných aktivitách, čo je pre Malindi veľmi populárne.

Celkovo, počasie v Malindi ponúka príjemné podmienky na vonkajšie aktivity počas celého roka. Vďaka svojim krásnym plážam a prívetivej klíme, Malindi sa stáva čoraz obľúbenejším miestom pre turistov z celého sveta. Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, nezabudnite vziať si slnečné okuliare, opaľovací krém a prispôsobiť sa tropickej klíme.


Ubytovanie Keňa Malindi


Keňa je krásna africká krajina, známa svojou bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a priateľskými miestnymi obyvateľmi. Ak plánujete navštíviť Keni, určite by ste mali zvážiť pobyt v pôvabnom meste Malindi.

Malindi sa nachádza na východnom pobreží Keni, v provincii Pobrežné. Toto prímorské letovisko je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine, vďaka čomu si udržalo svoje zázemie a pôvodný charakter. Je známe svojimi krásnymi plážami, exotickou faunou a flórou, a úžasnými možnosťami vodných športov.

Ubytovanie v Malindi je bohaté a rôznorodé, od luxusných all-inclusive rezortov až po jednoduché penzióny a súkromné vily. Na výber máte podľa svojich preferencií a rozpočtu. Ak chcete zažiť najlepšie z luxusu, niektoré z hotelov ponúkajú súkromné pláže, wellness centrá, bazény a spoustu iných špičkových zariadení. Mnoho hotelov má tiež vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať kulinárske špeciality Keni.

Okrem toho, niektoré hotely v Malindi sú známe svojimi golfovými ihriskami, čo je skvelá príležitosť pre golfistov stráviť zábavne a relaxačne voľný čas. Na ihriskách obklopených prekrásnou prírodou môžete hrať golf s úchvatným výhľadom na oceán.

Keby ste radi zažili niečo o ničom neurovnané, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednom z mnohých súkromných vil a apartmánov dostupných v Malindi. Tieto exkluzívne a elegantné priestory vám poskytnú maximálny komfort a súkromie, pričom si môžete užívať krásu scenérie a neporušenú prírodu okolo seba.

Jedným z najväčších lákadiel ubytovania v Malindi je jeho geografická poloha. Pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou sú tu úplne úchvatné a ponúkajú vám veľa možností na vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, surfovanie alebo rybárčenie. Môžete tiež navštíviť národný park Malindi Marine, kde si môžete bližšie prezrieť fascinujúce morské vtáky a iné morské živočíchy.

Okrem toho, mesto Malindi je tiež známe svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami. Ak máte záujem o históriu, mali by ste navštíviť Portugalskú kaplnku z 16. storočia alebo Malindi Museum, kde si môžete prezrieť artefakty a relikvie s bohatou históriou tejto oblasti.

V ubytovaní v Malindi určite nebudete sklamaní, vďaka možnostiam pre rôzne typy cestovateľov. Či už sa zaujímate o luxus, súkromie alebo prírodu, nájdete tu všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Po návšteve Malindi si tiež môžete dopriať niekoľko dní na pobreží pod slnečníkmi a užívať si krásu východnej Afriky.

Ak teda plánujete navštíviť Keni, nezmeškajte príležitosť pobytu v nádhernom meste Malindi. Jeho bohatá ponuka ubytovania, spolu s jeho prirodzenou a historickou krásou, vám poskytne jedinečný zážitok z vašej cesty. Takže, pripravte si svoj kufor a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v Malindi, Keňa.


Letenka Keňa Malindi


Letenka Keňa Malindi: krajina krásna a plná dobrodružstva

Keňa je krásna africká krajina, ktorá láka turistov zo celého sveta. Nachádza sa tu mnoho národných parkov, ako napríklad Masai Mara, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú slony, žirafy, levovia či leopardy. Turisti sa však netradične orientujú aj na Keňu ako na miesto pre dovolenky obklopené krásnymi plážami. Ak teda plánujete stráviť niekoľko dní na slnkom a piesku, Malindi, malé priemyselné mesto na pobreží východnej Afriky, je miestom, ktoré by ste nemali preskočiť.

Letenka Keňa Malindi vás privedie do mesta, ktoré má rozmanité a zaujímavé zaujímavosti. Okrem krásnej pláže, ktorá je uprostred arabeskového stavebného krása, nájdete tu mnoho historických pamiatok, vrátane ruín portugalskej nadvlády, pamiatok na pobreží Kafris a mnoho ďalších.

Okrem toho, Malindi ponúka aj neverbálne zážitky, ktoré sú typickými prenajímajúcimi letoviská. Vyskúšajte si okolie pochádzajúcich rybárov a po východe slnka obzriedte ich obsahu z trhu. Turisti môžu tiež ochutnať skutočnú keňskú kuchyňu, medzi ktorú patrí napríklad ryby z ​​miestnych vôd katoni. Existujú tiež kaviarne, ktoré slúžia miestne kávy a čaju a tiež miestne ovocie v tenkom omáčce s hriankami.

Ale to nie je všetko, čo by Ste mohol robiť. Ak sa chystáte na letenku Keňa Malindi, nevynechajte šnorchlovanie alebo potápanie ponorením pod hladinou. Na súši si môžete vyskúšať aj nepretržité dedinské lety, alebo prejsť na miestnom trhu. Nakoniec nezabudnite navštíviť miestny národný park Tsavo East, ktorý je súčasťou najväčšieho voľne žijúceho zvieraciaho poschodia v svete.

Vyskúšajte si dlhý víkend alebo dovolenku v mieste, ktoré kombinuje exotické letoviská a luxusné hotely so skutočnými zážitkami historie a kultúry. Jednou z najlepších častí Keňy je jej úplne samostatná krajina, a samozrejme, malé mesto na pobreží, Malindi. Preto si určite urobte čas a urobte si krok späť do času v krajine, ktorú mnoho ľudí nazýva rajom na Zemi.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky