Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kostarika Puerto Viejo de Talamanca

Počasie Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Počasie Kostarika Puerto Viejo de Talamanca

Kostarika je známa ako raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Nachádza sa na pobreží Strednej Ameriky a ponúka nádherné pláže, tropické dažďové lesy a horské vrcholky. Jedným z najobľúbenejších miest na pobyt je malebné mestečko Puerto Viejo de Talamanca, ktoré sa nachádza na juhovýchode krajiny. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, je nevyhnutné mať predstavu o tamních podmienkach a počasí.

Kostarika leží za pásom hor rovníka, čo má za následok tropické podnebie s vysokou teplotou a vlhkosťou počas väčšej časti roka. Práve preto je dôležité zabezpečiť si vhodné oblečenie a dodržiavať zásady hydratácie počas návštevy.

V Puerto Viejo de Talamanca môžete očakávať vysoké teploty počas celého roka, priemerná teplota sa pohybuje okolo 30°C. V najteplejšej časti dňa môžu teploty stúpať aj nad túto hodnotu, čo si vyžaduje pobyt v tieni a nosenie ochranného oblečenia a hlavne opaľovacieho krému s vysokým SPF faktorom. V lete môžu teploty dosiahnuť až 35°C, takže je dôležité udržiavať sa hydratovaný.

Počasie v Puerto Viejo de Talamanca má sezónne výkyvy. Od decembra do apríla je tu suché obdobie, kedy je minimálna pravdepodobnosť zrážok. Avšak, počas týchto mesiacov je vysoká vlhkosť a zvyčajne prechádzajúce dažde môžu prísť v akomkoľvek období dňa.

Na druhej strane, od mája do novembra je obdobie dažďov. Počas tejto doby môžu pršať silné zrážky, ktoré môžu trvať niekoľko hodín alebo aj celé dni. To je však obdobie, kedy turisti majú príležitosť zažiť ten pravý dážďový lesový zážitok, pretože počas dažďových mesiacov je vegetácia nádherná a plná života.

Ak chcete zažiť obdobie s minimálnymi zrážkami a relatívne nižšou vlhkosťou, ideálnym obdobím je od februára do apríla. V týchto mesiacoch je pravdepodobnosť, že si užijete krásne slnečné dni.

Ak sa chystáte navštíviť Kostariku a Puerto Viejo de Talamanca, odporúčame si skontrolovať predpoveď počasia pred odchodom a prispôsobiť sa podľa nej. Nezabudnite si vziať vhodné oblečenie, pokrývku hlavy, opaľovací krém, repelent proti hmyzu a primeranú obuv.

Poznámka: Tento článok je informatívny a môže byť náchylný na zmeny. Doporučujeme skontrolovať aktuálnu predpoveď počasia pred cestou.


Ubytovanie Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je pestrá, plná priesvitných pláží, pestrých dažďových pralesov a vynikajúcej flóry a fauny. Jeho malebné mestá a dediny ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého turistu a medzi nimi patrí aj Puerto Viejo de Talamanca - malebné mestečko na juhu Kostariky.

Toto miesto je domovom mnohých druhov rýb, žralokov, delfínov a želv a môže sa pochváliť jednou z najexotičkejších a najslnovnejších pláží v krajine - Playa Cocles. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vychutnať si prírodu v plnej kráse, Puerto Viejo de Talamanca je jednou z najlepších destinácií.

Najlepšou možnosťou pre ubytovanie v Puerto Viejo de Talamanca sú chatky na pláži alebo penzióny sú tam veľmi populárne. Chatky na pláži sú ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú vychutnať si kúpanie v mori a prebudiť sa s vôňou oceánu a počuť zvuk vlny. Večery môžete stráviť sedením pri kozubom a počúvať zvuky prírody. Okrem toho, môžete navštíviť miestne reštaurácie, ktoré ponúkajú vynikajúce miestne jedlá.

Ak hľadáte viac luxusu a pohodlia, penzióny sú pre vás najlepšou voľbou. V Puerto Viejo de Talamanca nájdete veľa malých rodinných penziónov a reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne speciality, ako napríklad ryby a morské plody. Ubytovanie v penzióne pri pláži vám ponúka prístup k vode a čistému bielu piesku.

Pri plávaní v oceáne, vás môže ošúchať medúza, takže sa uistite, že máte na sebe oblečenie, ktoré skryje väčšinu vašej pokožky. Okrem toho, by ste mali vždy brať do úvahy aj bezpečnosť a odporúča sa nikdy sa neplávajte na miestach mimo oficiálnych plavidiel.

Vzhľadom na svoju polohu a nádherné pláže, Puerto Viejo de Talamanca ponúka širokú škálu aktivít vrátane potápania, surfingu, jazdy na bicykli, turistiky a raftingu. Ubytovanie v tomto malebnom mestečku sa určite stane nezabudnuteľným zážitkom pre každého turistu, ktorý túži po prírodných krásach, zábave a relaxácii. Ak sa chcete cítiť blízko prírode a vychutnať si pokojné a romantické ubytovanie, Puerto Viejo de Talamanca je ideálnym miestom pre vás.


Letenka Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jedným z mnohých fascinujúcich miest, ktoré tento klenot Centrálnej Ameriky ponúka, je Puerto Viejo de Talamanca. Ak teda hľadáte niečo zaujímavé, jedinečné a plné dobrodružstva, potom je ten správny cieľ pre Vás.

Ako sa dostať do Puerto Viejo de Talamanca? Odpoveď je jednoduchá - letenka. Cesta letecky je dobrým a vyhľadávaným spôsobom, ako sa dostať do tejto krajiny.

Množstvo leteckých spoločností ponúka letenky do San José, hlavného mesta Kostariky. Tu si môžete požičať auto, alebo využiť služby taksíka. Cesta z letiska v San José do Puerto Viejo de Talamanca trvá okolo štyroch hodín, ale zážitok z cesty ponúka vynikajúci pohľad na krajinu.

Po príchode do Puerto Viejo de Talamanca si môžete vychutnať krásne pláže s miestnymi rybármi, ktorí ponúkajú svoje čerstvé úlovky. Okrem toho, môžete vyskúšať vodné športy, prechádzky po pralesoch, alebo navštíviť miestne trhy.

V Puerto Viejo de Talamanca určite oceníte pokojné prostredie a kultúru, ktorá je v tomto regióne veľmi výrazná. Obklopené tropickou prírodou, návštevníci sa môžu ponoriť do odľahlých krajín, ktoré naši predkovia kedysi nazývali tajomné a neznáme.

Kostarika a jej okolité miesta je miesto, kde sa môžete určite vynikajúco zabaviť, ale aj oddýchnuť. Letenka do Puerto Viejo de Talamanca môže byť pre Vás skutočným prekvapením a zážitkom, ktorý nebudete nikdy zabudnúť. Vyberte si teda svoje letenky a začnite plánovať Vašu nezabudnuteľnú dovolenku v Kostarike.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Otázka 1: Ako sa dostanem do Puerto Viejo de Talamanca?

Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Puerto Viejo de Talamanca, je cestovať autobusom z San José, ktorý vám ukáže krásnu scenériu Kostariky. Taktiež môžete nájsť lety do letiska v Limón a potom cestovať autobusom alebo taxíkom do Puerto Viejo.

Otázka 2: Je Puerto Viejo bezpečné miesto na cestovanie?

Odpoveď: Puerto Viejo je považované za bezpečné miesto na cestovanie, ale ako v každom cestovaní, musíte byť opatrní a udržiavať si pozornosť na svoje osobné veci a okolie.

Otázka 3: Aké sú najlepšie pláže v Puerto Viejo de Talamanca?

Odpoveď: V Puerto Viejo de Talamanca sú rôzne pláže, ale najobľúbenejšie sú Salsa Brava, Cocles a Punta Uva. Všetky pláže ponúkajú jemný piesok, krištáľovo čistú vodu a harmóniu s prírodou.

Otázka 4: Aké sú najlepšie aktivity a zážitky, ktoré si môžem vychutnať v Puerto Viejo?

Odpoveď: V Puerto Viejo de Talamanca si môžete vychutnať šnorchlovanie, surfovanie, návštevu národných parkov, pieskových pláží a kúpanie vo vodopádoch. Môžete tiež ochutnať miestnu kuchyňu, navštíviť miestne obchody a trhy, a pozrieť si miestne festivity a sviatky.

Otázka 5: Kedy je najlepší čas na návštevu Puerto Viejo de Talamanca?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Puerto Viejo de Talamanca je počas suchého obdobia od decembra do apríla. V tomto období nájdete ideálne počasie pre všetky aktivity. Niektorí cestovatelia však dávajú prednosť návšteve počas daždivého obdobia, pretože mnoho turistov tieto obdobie obchádza a ceny sú nižšie.


Dovolenka Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je krajina bohatá na krásnu prírodu, exotickú faunu a flóru a pohostinných ľudí. Nachádza sa v Strednej Amerike a je domovom mnohých fascinujúcich miest, ktoré vyvolávajú dojem, že sú z inej planéty. Jedným z takýchto miest je malé mestečko Puerto Viejo de Talamanca, ktoré sa nachádza na juhovýchode Kostariky, na karibskom pobreží.

Puerto Viejo de Talamanca je známe svojou relaxačnou a uvoľnenou atmosférou a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú skutočný raj na zemi. Toto pôvabné miesto ponúka rozmanité aktivity pre návštevníkov všetkých vekových skupín a záľub. Jeho krásne pláže, bujná džungľa a úchvatné podmorské svet sú dokonalou kombináciou pre dobrodružnú dovolenku.

Jedným z hlavných lákadiel je surfovanie. Pláže v Puerto Viejo sú známe svojimi vysokými vlnami a sú považované za jedny z najlepších surfových lokalít v Kostarike. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený surfer, nájdete tu veľa miest, kde si môžete užívať túto adrenalinovú športovú aktivitu.

Ak máte radi prírodu a túžite po dobrodružstve, určite si nenechajte ujsť prechádzku alebo cyklistiku po džungli. Táto oblasť je domovom mnohých exotických živočíchov, vrátane opíc, leguánov a pestrých vtákov. V rámci túr po džungli budete mať možnosť spoznať ich v ich prirodzenom prostredí a obdivovať krásu tropickej prírody.

Potápanie je tiež veľmi obľúbená aktivita v tomto regióne. Podmorský svet v Puerto Viejo je bohatý na koraly a farebné ryby, čo robí z tejto oblasti ideálne miesto pre milovníkov podmorského dobrodružstva. Snorklovanie alebo potápanie sú skvelými spôsobmi, ako preskúmať túto fascinujúcu časť Karibiku.

Okrem toho si môžete aj oddýchnuť a relaxovať na jednej z nádherných pláží v Puerto Viejo. Pláži Playa Cocles a Playa Chiquita sú obľúbené pre svoje biely piesok, azúrovú vodu a stínu vytvárajúce palmy. Môžete sa tu opaľovať, vyčítať si knihu alebo len pozorovať okolitý život.

Po dlhom dni plnom aktivít sa môžete vydať na prechádzku centrom mesta, kde nájdete rôzne obchody s miestnymi suvenírmi, reštaurácie s tradičnou kuchyňou a bary s miestnou hudbou. Atmosféra je tu vždy príjemná a príťažlivá.

Puerto Viejo de Talamanca je miestom, kde môžete zažiť skutočný zážitok z dovolenky v tropickom prostredí. Kombinácia divočiny, adrenalínu, krásnych pláží a priateľských ľudí vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a spomienky na celý život. Ak máte radi dobrodružstvo a prírodu, je toto miesto presne to, čo hľadáte.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky