Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kuba Havana (hlavné mesto)

Ubytovanie Kuba Havana (hlavné mesto)


Havana, hlavné mesto Kuby, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Karibiku. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva a úchvatnej architektúry, Havana ponúka aj širokú škálu možností pre ubytovanie. Nech už preferujete luxusné hotely, súkromné domy hostiteľov alebo dokonca ubytovanie v histórickej časti mesta, Havana má niečo pre každého.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, Havana ponúka niekoľko prestížnych hotelov. Hotel Nacional de Cuba, ikonický hotel s nádherným výhľadom na obálku Malecon, je populárnym výberom pre tých, ktorí túžia zažiť luxus a históriu. Hotel ponúka elegantné izby, vynikajúcu reštauráciu a bazén s výhľadom na Karibské more.

Iným výberom je Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana, prvý päťhviezdičkový hotel na Kube. Nachádza sa v historickom centre Havany a ponúka moderné zariadenia a prvotriedne služby. Tí, ktorí si užívajú luxus a komfort, ocenia vynikajúce vybavenie hotela, ako je wellness centrum, bazén na streche a vybrané reštaurácie.

Pre tých, ktorí preferujú autentickejšie ubytovanie a chcú skúsiť miestnu atmosféru, možnosťou je ubytovanie v súkromných domovoch hostiteľov. Havana ponúka stovky "casas particulares" (súkromných ubytovaní) po celom meste. Tieto súkromné domy poskytujú jedinečnú možnosť vidieť, ako miestni Kubánci žijú, a získať hlbší pohľad do kubánskej kultúry. Hostia majú možnosť spoznať svojich hostiteľov, ochutnať tradičnú kubánsku kuchyňu a naučiť sa niečo nové.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a autentické prostredie, ubytovanie v historickom centre Habany je najlepšou voľbou. Staré mesto (La Habana Vieja) je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je plné úzkych uličiek, historických kostolov, námestí a koloniálnych budov. Niektoré z týchto budov sa premenili na malé hotely a penzióny, ktoré ponúkajú jedinečnú skúsenosť ubytovania v histórii. Vzhľadom na to, že ponuka týchto ubytovaní je obmedzená, je najlepšie ich rezervovať vopred.

Havana je jedinečné mesto, ktoré ponúka rôznorodé možnosti ubytovania pre každého návštevníka. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotely, súkromné domy hostiteľov alebo ubytovanie v historickom centre, určite si užijete autentické a nezabudnuteľné zážitky v tomto fascinujúcom meste.


Letenka Kuba Havana (hlavné mesto)


Letenka do Havany, hlavného mesta Kuby, je vstupenka do krajiny s bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Havana, ležiaca na západnom pobreží Kuby, je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest v Karibiku. Pretože sa jedná o populárnu turistickú destináciu, letenka do Havany je cestou do tropického raja plného histórie, farieb a rytmov.

V Havana je stále jasne viditeľný vplyv španielskej koloniálnej éry. Staré historické budovy sú roztrúsené po celej mestskej časti Vieja Havana (Stará Havana), ktorá bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Červené strechy, malebné uličky a elegantné námestia sú charakteristickým znakom mesta. Prechádzka po Vieje Havane je ako cesta do minulosti, kde sa ocitnete uprostred námestí obklopených historickými stavbami.

Aby ste spoznali miestnu kultúru a históriu ešte viac, môžete navštíviť múzeá vedľa známych námestí, ako je napríklad Katedrála svätého Krištofa a Akáciové námestie. V múzeách nájdete vzácne artefakty a umenie, ktoré vám pomôže lepšie pochopiť históriu Kuby.

Okrem histórie má Havana aj bohatú hudobnú scénu. Oblasti, ako je Vedado a Centro Habana, ponúkajú rôzne kluby a sály, kde môžete zažiť autentickú kubánsku hudbu živého vykonávania. Nechýbajú ani miesta, na ktorých si môžete započúvať do slávneho kubánskeho žánru ako je Salsa, Son a Rumba.

Široká ponuka reštaurácií v Havane vám umožní ochutnať miestne špeciality ako ropa vieja (do tradičného jedla pomaly vareného hovädzie mäso), ropa vieja (bavlnené cukrovinky) a miestne rumové nápoje ako Mojito a Cuba Libre. Z výhľadom na more môžete si tiež vychutnať čerstvé morské plody a kuchyňu siahajúcu až ku koreňom afrických otrokov.

Nielen v historických častiach, ale aj v moderných oblastiach Havany môžete objaviť úchvatné pláže. Napríklad Malecón, čiže nábrežie, je 8 kilometrov dlhý pobrežný pás, ktorý ponúka nádherný výhľad na Atlantický oceán. Tu môžete oddychovať a relaxovať na bielom piesku, kúpať sa v azúrových vodách a stal sa súčasťou vzrušujúcej kubánskej atmosféry.

Pre tých, ktorí majú radi prírodné krásy, je v blízkosti Havany Národný park Viñales. Toto územie je známe svojimi charakteristickými vápencovými vrchmi a pestrofarebnými tabakovými poliami. Máte možnosť vyskúšať si cigary priamo od miestnych pestovateľov tabaku a prejsť sa na koni po malebnom vidieku.

Návšteva Havany je zážitkom, ktorý spojuje históriu, kultúru a prírodu. S letenkou do Havany si môžete užiť túto fascinujúcu destináciu a objaviť krásu, ktorú Kuba ponúka. Havana je miesto, kde sa minulosť spája s prítomnosťou a kde môžete objaviť atmosféru, ktorá vás ohromí.


Počasie Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba Havana je známa svojou slnečnou a tropickou klímou, ktorá priláka každého návštevníka. Nachádza sa na severozápade Kuby a ponúka prekrásne pláže a historické pamiatky, ktoré si turisti môžu užiť počas celého roka.

Hoci sa Kubu často spája so slnkom a teplom, je dôležité mať na pamäti, že obdobie od mája do októbra môže byť veľmi horúce a vlhké. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia a vlhkosť dosahuje až 80 percent. Pre turistov to znamená, že je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom, najmä v období najväčšieho slnka (medzi 11:00 a 15:00 hodinou).

V zime, od novembra do apríla, je na Kube Havana o niečo chladnejšia a suchšia. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 25 stupňov Celzia a vlhkosť je o niečo nižšia. To znamená, že sa môžete tešiť na menej horúce a vlhké počasie, ideálne na prechádzky po meste a návštevy historických pamiatok.

Ak sa chystáte na Kubu Havana v období hurikánov (jún – november), je dôležité byť opatrný a sledovať miestne spravodajstvo. Kuba čelí niekoľkým hurikánom každoročne, zatiaľ čo niektoré postupujú ďaleko od pobrežia, môže dôjsť k silným vetrom a záplavám. Je potrebné si overiť, či vaše lety a ubytovanie nie sú ovplyvnené predpovedanými zmenami počasia.

Celkovo možno povedať, že počasie na Kube Havana je ideálne pre turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné a teplé klimatické podmienky. Aj keď môže byť obdobie leta a hurikánov náročné, zimné obdobie je pre turistiku ideálne, keď je teplota príjemnejšia a vlhkosť nižšia. Či už sa chystáte na Kubu v akejkoľvek časti roka, uistite sa, že máte so sebou dostatok vody, opaľovací krém a vyhľadajte príjemné, klimatizované miesta, aby ste sa mohli na chvíľu schovať pred slnkom.


Dovolenka Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba, krajina slnečnej pohody, rumu a cigár, nájdete tu aj vynikajúcu dedičinu a čarovné miesta ako Havana, hlavné mesto. Havana je jedným z najpopulárnejších miest, kde turisti z celého sveta prichádzajú vychutnávať si niektoré z najlepších výhľadov na Kube.

Svojou polohou na brehu Karibského mora, Havana ponúka skvelé exotické prázdniny, ktoré sa vám nevyplatí vynechať. Prístav vo West Havana je populárnym turistickým centrom, kde sa nachádza množstvo bariér, pavilónov, obchodov a reštaurácií, ktoré ponúkajú vynikajúce miestne jedlá. Taktiež sa môžete vybrať na prehliadku tohto mesta a zažiť atmosféru staroslávnych architektonických pamiatok.

Množstvo pamiatok v Havane je len malým náznakom toho, čo toto mesto dokáže ponúknuť. Pre nežné srdcia a láskavé duše môže byť kúsok srdca Havany supiaci v malej kaviarni, kde sa dá posedieť pri miestnom lístku, alebo venovaním sa romantickým prechádzkam podkrývajúcim množstvo umenia, kultúry a histórie. Tu sa nachádza množstvo múzeí, trhov a výstavných priestorov, kde si môžete prezrieť jedinečné umelecké diela, slávne výrobky z cigár a príbeh líniídeška, ktorým sa mestom pre kúpeľníkov nachádza.

Ak sa rozhodnete pre Havu, ktorého súčasťou je Karibský polostrov, môžete vyraziť aj do mnohých zábavných parkov a zábavných parád, ktoré oplývajú animovým talentom a významným kultúrnym významom. K dispozícii sú tiež mnohé možnosti na vodné aktivity, z ktorých môžete vybrať až do dvoch týždňov.

Náplní vakantného pobytu v Havane bude aj niekoľko príležitostí stráviť voľný čas na pláži. Dlhý čas je veľmi populárny drobný kotlík obklopený tradičnými kaviarnami a reštauráciami, čo je ideálne miesto pre hostí vrátane nielen tých menej zaťažených, ale aj pre rodiny s deťmi. Na pláži máte možnosť pozorovať veľké ryby, chytiť si malý dôchodok na raftingu alebo kajakovaní a odpočívať pod šatkom.

Na Havane nájdete tiež množstvo turistických atrakcií, kde môžete zažiť výlety na vidieku a vidieť množstvo zaujímavých pamiatok. Okolie Havany ponúka plné možností bádania a zábavy, užiť si tu môžete relaxačnú turistiku, prehliadky starých maštaleí, vidieckych domov a plavby lodnou dopravou.

Ak ste rozhodnutí poznávať nove veci, potom určite zvoľte Havansku a okolie, ktoré vám poskytne príležitosť spoznať pravú fascináciu Kuby a jej históriu. Havanské letovisko je ideálne miesto pre vašu dovolenku, aby ste si užili krásne prostredie a cítili sa vo svojom živote, ako keby ste boli vo veľkom mestskom diele.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Havana (hlavné mesto)


Otázky o Kube a Havane:

1. Kde sa nachádza Kuba?
Kuba sa nachádza v Karibiku, južne od Floridy a severne od Jamajky.

2. Aký je hlavné mesto Kuby?
Hlavným mestom Kuby je Havana.

3. Aký je historický význam Havany?
Havana má bohatú históriu ako dôležitý prístav a administratívne centrum Kuby. Bola tiež svedkom veľkých politických a spoločenských zmien v krajine.

4. Aké atrakcie nájdem v Havane?
V Havane nájdete množstvo atrakcií vrátane historického Havanského centra, Malecón promenády, múzeí, koloniálnych budov a známej cigárovej priemyslu.

5. Ako sa tam dostanem?
Existuje viacero možností, ako sa dostať do Havany. Môžete cestovať letecky, lodou alebo cez miestne prístavy.

6. Ako je počasie v Havane?
Počasie v Havane je typicky teplé a vlhké s tropickými podnebnými podmienkami. Teploty sa pohybujú medzi 20 ° C až 30 ° C počas celého roka.

7. Aké jazyky sa hovoria na Kube a v Havaně?
Oficiálnym jazykom Kuby je španielčina. V Havane sa však veľa ľudí tiež dorozumieva anglicky, obzvlášť v turisticky frekventovaných oblastiach.

8. Aké sú tradičné jedlá v Havaně?
Tradičnou kubánskou kuchyňou sú napríklad rijcka, moros y cristianos (ryža s fazuľou), ropa vieja (rozdierané hovädzie mäso), platanos maduros (sladké zrelé banány) a mojito, typický kubánsky kokteil.

9. Aké sú známe festivaly a udalosti v Havane?
V Havane sa koná mnoho festivalov vrátane Festiwalu Karibiku, Havana Jazz Festivalu a Karibského festivalu rumu a cigár.

10. Je Havanna bezpečná pre turistov?
Havanna je všeobecne bezpečným miestom pre turistov, ale je dôležité dodržiavať obvyklé bezpečnostné opatrenia, ako napríklad byť opatrný na uliciach a nechávať cenné veci v bezpečnosti.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky