Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Libanon Bcharré

Počasie Libanon Bcharré


Bcharré je malebné mestečko nachádzajúce sa v pohorí Libanon v Libanone. Nachádza sa vo výške približne 1 400 metrov nad morom a je známe svojou krásnou prírodou a atraktívnymi turistickými možnosťami. Aj keď Bcharré nie je veľkým mestom, má svoje vlastné jedinečné počasie, ktoré ho robí zaujímavým miestom na návštevu.

Bcharré, podobne ako väčšina Libanonu, patrí do subtropického stredomorského podnebia. To znamená, že počasie v mestečku je všeobecne veľmi príjemné, so suchými, horúcimi letami a miernymi, daždivými zimami. Letné mesiace od júna do septembra sú v Bcharré teplé a suché, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi až 30 °C. Nočné teploty sú zvyčajne príjemné a pohybujú sa okolo 20 °C.

Jesenné a jar predstavujú pre Bcharré prechodné obdobia medzi teplým a chladným počasím. Teploty sú miernych a prevažne príjemných, pohybujú sa medzi 15 °C a 25 °C. Je však dobré si vziať s sebou viac vrstvených oblečenia, pretože teploty sa môžu v priebehu dňa meniť.

Zimné mesiace od decembra do marca sú v Bcharré chladné a daždivé. Teploty klesajú na približne 5 °C a podľa nadmorskej výšky dokonca aj nižšie. V tejto dobe môže prísť aj k sneženiu v horách, čo robí z Bcharré veľmi atraktívne miesto pre lyžovanie a zimné športy.

Zdôrazniť treba, že Bcharré je známe aj svojimi hustými hmlovými a zrážkovými počasiami, čo je spôsobené jeho výškovým polohou v pohorí Libanon. Mesto je často obklopené hustou atmosférou, ktorá dodáva miestu tajomný a fascinujúci pocit.

Celkovo je počasie v meste Bcharré v Libanone prevažne priaznivé pre turistov, ktorí sem zavítajú. Môžu si užívať jemné a príjemné letá, so všestrannými možnosťami vyraziť do prírody a vychutnať si úchvatné scenérie pohoria Libanon. Zimné mesiace ponúkajú tiež možnosť zimných športov a lyžovania.

Ak plánujete navštíviť Libanon a Bcharré, odporúča sa sledovať predpovede počasia pred odchodom a prispôsobiť sa podmienkam daného ročného obdobia. Nech už sa rozhodnete navštíviť Bcharré v akomkoľvek období, môžete sa tešiť na nádherné scenérie a nezabudnuteľný pobyt v tomto jedinečnom libanonskom meste.


Letenka Libanon Bcharré


Ak sa zaujímate o netradičné a fascinujúce miesta, potom by ste určite mali zvážiť návštevu Bcharré, malebného mestečka v Libanone. A prečo nie využiť letenku práve do Bcharré a začať svoju dobrodružnú cestu hneď pri prílete?

Bcharré je malé horské mestečko v pohorí Libanon na severe krajiny. Svojím pokojným a autentickým prostredím pritiahne návštevníkov, ktorí túžia po úteku od ruchu veľkých miest a chcú objaviť nádherné scenérie horského prostredia.

Jedným z hlavných turistických lákadiel Bcharré je jeho poloha v blízkosti kedysi neobydleného jaskynného systému Jeita Grotto. Táto prírodná pamiatka bola objavená v roku 1836 a odvtedy privádza ľudí z celého sveta, aby obdivovali jej pôsobivú krásu. Jaskynný systém je jedným z dôvodov, prečo sa Bcharré označuje ako brána k pamiatkom jaskýň v Libanone.

Pre milovníkov literatúry nie je Bcharré len miestom, ale aj dôležitým symbolom. Je to totiž miesto narodenia slávneho libanonského básnika a filozofa Khalila Gibran. Jeho dedina narodenia je dodnes dojímavou pamiatkou, ktorá ponúka ľuďom možnosť nahliadnuť do života a miesta Gibranovho detstva. Jeho dom je teraz múzeum, ktoré zachováva jeho dielo a archívy.

Okrem svojho kultúrneho významu ponúka Bcharré aj rôzne príležitosti na outdoorové aktivity. Hory okolo mestečka sú ideálne pre túry a horské výlety. Môžete absolvovať poučnú prechádzku po Gebranovom vodnom chodníku, ktorý spája viacero prameňov a vodopádov, a tak objaviť úchvatné prírodné scenérie. Okolité hory ponúkajú aj možnosti prebehnutia sa na koni alebo na snežných saních v zimných mesiacoch.

Keď sa rozhodnete vyskúšať libanonskú kuchyňu, Bcharré vás nesklame. Môžete ochutnať tradičné jedlá, ako napríklad baba ghanoush (na omáčku pripravená pečená baklažánová pasta), tabbouleh (šalát z bulguru a čerstvej zeleniny) alebo kebabs pripravené z miestneho mäsa. Je tu tiež dostatok reštaurácií, kde si môžete vychutnať skvelú libanonskú kávu a steru (tradičný libanonský nápoj z ihiel cédrového stromu).

Po celodennej súťaži ruchu a síl mesta si môžete oddýchnuť a ubytovať sa v niektorom z miestnych hotelov s úchvatným výhľadom na hory. Okolie a atmosféra Bcharré sú ideálne na relaxáciu a obnovu síl.

Letenka do Bcharré je cestou do úplne iného sveta, sveta plného prírodných scenérií, kultúrneho dedičstva a pokojných chvíľ strávených v kľude horského prostredia. Ak sa chystáte na Libanon, neváhajte a urobte si z Bcharré jednu z vašich zastávok. Určite to nebudete ľutovať.


Dovolenka Libanon Bcharré


Dovolenka v Bcharré v Libanone je ideálna pre tých, ktorí chcú zažiť krásy prírody a zároveň sa ponoriť do histórie a kultúry tohto nádherného krajiny. Bcharré je malé horské mestečko, ktoré sa nachádza na severovýchodnej časti Libanonu a je to aj miesto narodenia slávneho libanonského básnika Kahlila Gibran.

Jedným z najväčších lákadiel Bcharré je národný park Qadisha Valley, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta. Tento park ponúka návštevníkom prekrásne scenérie, ktoré si môžu vychutnať pri prechádzke po jeho chodníkoch a stezkách. Qadisha Valley je prekrásna kaňonová divočina, ktorá je domovom mnohých zvierat a rastlín, vrátane pichľavého duba a borovíc.

Okrem národného parku Qadisha Valley si návštevníci môžu v Bcharré užiť aj návštevu mnohých historických a kultúrnych pamiatok, ako je napríklad Kahlil Gibran Museum. Muzeum sa nachádza v Gibranovom rodnom dome a je destináciou pre milovníkov literatúry a umenia. Muzeum ponúka pohľad do Gibranovho života a umelca ako celku.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Bcharré je Mar Sarkis a Bakhos monostor. Tento malý kláštor bol postavený v 16. storočí a ponúka krásny výhľad na dolinu Qadisha. Vstup na areál kláštora je zdarma a návštevníci si môžu pozrieť krásne fresky a ikony v interiéri.

Bcharré ponúka aj množstvo príležitostí na sťahovanie a turistiku v okolí mesta. Mnohé oblasti okolo mesta sú ideálne na túry a mnohé z nich ponúkajú úchvatné výhľady na okolitý kraj.

V Bcharré si návštevníci môžu užiť príjemný pobyt v kvalitných hoteloch a môžu byť tiež zapojení do miestneho kultúrneho života. V meste sa konajú rôzne kultúrne a umelecké podujatia a návštevníci sa môžu tiež zúčastniť lokálnych festivalov a osláv.

Celkovo, Bcharré je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu prírodných krás a kultúry. Mesto ponúka ideálne prostredie na relaxáciu a zároveň na objavovanie histórie a kultúry Libanonu. Určite stojí za to navštíviť tento nádherný kút sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Bcharré


1. Kde sa nachádza Bcharré v Libanone?
Bcharré sa nachádza v severnom Libanone, v guvernoráte Líbye.

2. Aký je počet obyvateľov v Bcharré?
Podľa odhadu z roku 2020 je v Bcharré približne 2 500 obyvateľov.

3. Aké je hlavné turistické lákadlo v Bcharré?
Hlavným turistickým lákadlom v Bcharré je Kadíšská údolná rezervácia, ktorá je známa pre svoju nádhernú prírodu a peších túr. Tiež je tu Kedrový les, ktorý je chráneným svetovým dedičstvom UNESCO.

4. Aké sú typické miestne jedlá v Bcharré?
V Bcharré si môžete vychutnať tradičné libanonské jedlá, ako sú hummus, falafel, tabbouleh a rôzne ďalšie jedlá s použitím čerstvého ovocia, zeleniny a olivového oleja.

5. Ktoré udalosti sa konajú v Bcharré?
V Bcharré sa koná niekoľko každoročných udalostí, vrátane Bcharré Festival, ktorý je hudobným a umeleckým podujatím, a ďalších kultúrnych a historických festivalov.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Bcharré?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Bcharré, sú autom, autobusom alebo taxíkom. Z Bejrútu je možné do Bcharré cestovať autom po ceste č. 1.

7. Aké je počasie v Bcharré?
Počasie v Bcharré je kontinentálne, so studenými a ľadovými zimami a miernymi letami. Teploty sa pohybujú v zimnom období okolo bodu mrazu a v lete dosahujú priemerné hodnoty okolo 25 stupňov Celzia.

8. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí Bcharré?
V okolí Bcharré sa nachádza niekoľko ďalších turistických atrakcií, vrátane Svetoznámych cédrových hor a histórického mestečka Tripolis.

9. Aké sú tradičné remeslá v Bcharré?
V Bcharré sú typickými remeslami drevo-rezbárstvo a výroba ručne tkaných kobercov.

10. Ktorá je najvhodnejšia doba na návštevu Bcharré?
Najvhodnejšou dobou na návštevu Bcharré je jar a jeseň, keď teploty sú mierné a príroda je najkrajšia. V zime je tu možnosť lyžovania v okolitých horách.


Ubytovanie Libanon Bcharré


Libanon je fascinujúca krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodu. Mesto Bcharré sa nachádza v severnom Libanone a je známy svojou krásnou prírodou a turistickými atrakciami. Ak plánujete navštíviť Bcharré, potom hľadanie ubytovania by malo byť vašou prioritou. V tomto článku vám predstavíme niektoré druhy ubytovania, ktoré sú k dispozícii v Bcharré.

1. Hotelové ubytovanie

Bcharré má pomerne veľký počet hotelov, ktoré ponúkajú štandardné a luxusné ubytovanie pre turistov. Tieto hotely sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a ponúkajú rôzne zariadenia, vrátane reštaurácií, bazénov, posilňovní a detských ihrísk. Niektoré z týchto hotelov sú:

- Beit Al Qamar: Je to malý rodinný hotel s krásnym výhľadom na hory a Bcharré. Ponúka dvanásť izieb s vlastnou kúpeľňou, reštauráciu, bazén a terasu na opaľovanie.
- Cedar Lodge: Hotel sa nachádza v centre Bcharré a ponúka 31 izieb s vlastnou kúpeľňou. Každá izba má televízor a minibar. Hotel tiež ponúka reštauráciu, bar a posilňovňu.
- Le Tournant Hotel & Resort: Je to luxusný hotel položený v srdci zelených kopcov Bcharrého. Ponúka 91 izieb a apartmánov, reštauráciu, spa a wellness centrum, vonkajší bazén a ihriská na tenis a minigolf.

2. Ubytovanie v apartmáne

V Bcharré si môžete nájsť aj mnoho apartmánov na prenájom na krátkodobé alebo dlhodobé pobyty. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie. Mnoho z týchto apartmánov ponúka plne vybavenú kuchyňu, miesto na parkovanie a bezplatné Wi-Fi. Niektoré z týchto apartmánov sú:

- Rawa'a Appartments: Ponúka viacero apartmánov s jednou a dvoma spálňami, kuchyňou a obývacou izbou. Nachádza sa len niekoľko minút pešou chôdzou od Strednej školy Prvej kresťanskej misie a sú ideálnym miestom pre rodinné pobyty.
- Al Wadi Hotel: Tento hotel a apartmány sú položené na úpätí hory, kde sa nachádza mnoho turistických miest. Ponúka plne vybavený apartmán s kuchyňou a obývacou izbou.
- Chbat Hotel: Tento hotel má veľký výber izieb a apartmánov s vlastnou kúpeľňou, kuchyňou a WiFi. Ideálne pre rodinné pobyty.

3. Ubytovanie v horskom dome

V Bcharré sa nachádzajú aj horské domy, ktoré ponúkajú útulné a kľudné ubytovanie pre turistov. Tieto domy sa nachádzajú ďalej od mesta a ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na hory a prírodu. Niektoré z týchto ubytovaní sú:

- Horský dom v Bcharré: Tento horský dom má 4 izby a ponúka ubytovanie pre až 14 hostí. Nachádza sa len pár minút peši od svetovo známej cedrovej rezervácie a ponúka dokonalý výhľad na pohorí.
- Chetty's Eco-Friendly Mountain Lodge: Tento horský dom je úplne ekologický a ponúka ubytovanie pre jednotlivcov a páry. Nachádza sa na úpätí hory a ponúka spevňovanú záhradu, grilovanie a zážitkovú oblasť.
- Beit Douma: Tento horský dom ponúka ubytovanie v dvoch apartmánoch s vlastnou kúpeľňou a kuchyňou. Nachádza sa v srdci prírody a ponúka dokonalý výhľad na pohorí.

Výber ubytovania v Bcharré závisí na vašich preferenciách a rozpočte. Či už si vyberiete luxusné ubytovanie, apartmán alebo horský dom, určite si užijete nádhernú prírodu, kultúru a pohostinnosť, ktoré Libanon ponúka.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky