Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Malta Sliema

Dovolenka Malta Sliema


Malta je krajina známa svojou bohatou históriou, nádhernými plážami, jasným modrým morom a sviežimi lokalitami. A nie je nič lepšie ako preskúmať túto destináciu ako na dovolenke v scenickej oblasti Sliema.

Sliema je rezort východne od hlavného mesta Malty, Valletta. Je známy svojimi pobrežnými promenádami, obchodmi, reštauráciami a luxusnými hotelmi. Jeho umiestnenie poskytuje jedinečný výhľad na Vallettu a súostrovie Manoel. Dostanete sa sem jednoducho z hlavného letiska v Malte, a dokonca aj vypozičaním si auto alebo verejnou dopravou.

Po príchode do Sliemy budete mať na výber viacero činností. Vychutnajte si prechádzku po promenáde, kde si môžete kúpiť suveníry, obdivovať lodenice a staré mestské hradby alebo posedieť v príjemných kaviarňach s výhľadom na more. Sliema je tiež skvelou destináciou pre nákupy, s množstvom obchodných centier a butikov s rôznymi značkami oblečenia a kozmetiky.

Ak hľadáte relax na pláži, Sliema má mnoho možností na výber. Tá najznámejšia je pláž Tigne Point, ktorá je vybavená lehátkami a slnečníkmi. Tu si môžete užívať slnečné lúče, plávať v jasnom mori alebo si urobiť prestávku v niektorom z miestnych barov alebo reštaurácií. Ak preferujete viac odľahlejšie miesto, môžete sa vybrať na pláž St. George's Bay, ktorá je známa svojim piesočným brehom a jasnou modrou vodou.

Okrem oddychu na pláži si môžete vychutnať aj mnoho aktívnych dobrodružstiev v okolí Sliemy. Napríklad sa môžete vybrať na vodnú športovú aktivitu ako napríklad vodné lyžovanie, kajakovanie alebo potápanie. Na Slieme sa nachádza aj niekoľko centier so športovými aktivitami, kde si môžete zahrať tenis, futbal, basketbal alebo si vybrať z rôznych telocviční.

Aby ste si mohli plne vychutnať históriu Malty, nezabudnite navštíviť blízke historické miesta, ako napríklad mesto Mdina, Hypogeum Malta alebo Červenú vežu. Všetky tieto miesta sú bohaté na kultúru, architektúru a zaujímavé príbehy o minulosti Malty.

Keď sa začne stmievať, môžete si zvoliť niektorú z mnohých reštaurácií v Slieme, kde si môžete vychutnať tradičné miestne jedlá alebo medzinárodnú kuchyňu. Okrem toho tu nájdete aj živé barové štvrti, kde môžete stráviť večer s priateľmi alebo sa vybrať na tanečnú párty.

Dovolenka na Malte v Slieme je skutočným rajiom pre milovníkov slnka, histórie, dobrodružstva a dobrého jedla. Bez ohľadu na to, čo hľadáte na dovolenke, toto miesto vás určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Sliema


Najčastejšie otázky a odpovede o Malte, konkrétne o jej časti Sliema, môžu zahŕňať:

1. Je Sliema vhodným miestom na ubytovanie na Malte?
- Áno, Sliema je obľúbená turistická destinácia na Malte s veľkým výberom hotelov, plážami a prístavnými výhľadmi.

2. Aké sú možnosti dopravy z letiska do Sliemy?
- Existuje niekoľko možností dopravy z letiska do Sliemy, vrátane taxíka, autobusu, shuttle služby alebo si môžete prenajať auto.

3. Ako dlho trvá cesta z letiska do Sliemy?
- Cesta z letiska do Sliemy trvá obvykle približne 20-30 minút, v závislosti od premávky.

4. Aké sú najznámejšie pláže v Slieme?
- Sliema má niekoľko pláží vrátane Exiles Beach, Tigne Point Beach a Qui-Si-Sana Beach.

5. Aké sú najlepšie hotely v Slieme?
- Medzi najlepšie hotely v Slieme patria The Palace, The Preluna Hotel & Spa a The Waterfront Hotel.

6. Sú v Slieme nejaké historické pamiatky?
- Sliema je známa svojimi historickými budovami, vrátane The Stella Maris Church a Fort Tigne.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Slieme?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Slieme sú Noni, Ta' Kris a Sotto Pizzeria.

8. Aké zábavné aktivity sú v Slieme?
- V Slieme môžete vychutnať prechádzku po promenáde, plávanie, jazdu na lodnom taxíku a nákupy v obchodnom centre The Point.

9. Kde sa nachádzajú nákupné strediská v Slieme?
- V Slieme sa nachádzajú dva hlavné nákupné strediská - The Point Shopping Mall a Tigne Point Shopping Mall.

10. Venuje sa Sliema nočnému životu?
- Sliema má aktívny nočný život s rôznymi barmi, reštauráciami a klubmi, ktoré ponúkajú živú hudbu a zábavu.


Letenka Malta Sliema


Malta je ostrov, ktorý mnohí považujú za malý kúsok raja uprostred Stredozemného mora. Je to miesto s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a slnečným počasím po väčšinu roka. Ak plánujete navštíviť Maltu, mestečko Sliema by malo byť na vašom zozname "must see" miest.

Keďže Malta je turisticky vyhľadávaná destinácia, existuje mnoho spoločností, ktoré poskytujú letenky do tejto krajiny. Letenka do Sliemy je dostupná z mnohých krajín a nájsť si ju môžete za pomerne prijateľnú cenu, najmä ak plánujete svoju cestu vopred.

Po prílete na letisko Malta International na ostrove si môžete prenajať auto alebo využiť dostupné verejné dopravné prostriedky, aby ste sa dostali do Sliemy, ktorá sa nachádza iba pár kilometrov od hlavného mesta Valletta. Cesta z letiska do Sliemy je relatívne krátka a trvá približne 20 minút.

Pri príchode do Sliemy si okamžite všimnete jeho krásne a pôsobivé promenády, ktorá obklopuje celé pobrežie. Táto promenáda je zasadnutá do nádherných stromov a ponúka úchvatný výhľad na prístav a more. Je to skvelé miesto na prechádzky a oddych so svojou rodinou a priateľmi.

Okrem toho, že je Sliema známa svojím vynikajúcim šarmom, ponúka aj mnoho zaujímavých atrakcií. Medzi najpopulárnejšie patrí Fort Tigné, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších a najdôležitejších pevností na Malte. Ponúka nádherný výhľad na prístav a okolité ostrovy.

V Slieme nájdete aj množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní. Je to skvelé miesto na nákupy a ochutnávanie miestnych pochúťok. Nezabudnite ochutnať slávny maltský fenkuli - tradičný jedlo podobné chlebu, ktorý je vyrobený zo zmesi múky, sladkej pomarančovej kôry a ďalších zložiek.

V Slieme nenájdete len bohatú históriu a kultúru, ale aj niekoľko pláží, na ktorých si môžete vychutnať slnečné lúče a osviežujúce kupanie. Medzi najznámejšie patria pláž Tigné Point a pláž Exiles, kde si môžete vychutnať piesočnaté pobrežie a krásne modré morie.

Táto čarovná destinácia je veľmi obľúbená najmä medzi turistami, ktorí vyhľadávajú pokojnú dovolenku v malebnom prostredí s výhľadom na more. Je to ideálne miesto na relaxáciu a zároveň ponúka dostatok zábavy a aktivít pre tých, ktorí majú záujem.

Ak hľadáte destináciu, ktorá kombinuje krásne prírodné scenérie, bohatú históriu a priateľských ľudí, Sliema na Malte je pre vás to správne miesto. So svojou dostupnou letenkou sa do neho môžete vydať a zažiť jedinečnú dovolenku, o ktorej budete ešte dlho snívať.


Ubytovanie Malta Sliema


Malta je krásna mediteránska krajina, ktorá láka tisíce turistov každý rok. Jedným z najobľúbenejších miest na Malte je Sliema, ktorého pobrežie je plné okúzľujúcich výhľadov na more a moderných hotelov.

Sliema je známa pre svoje krásne pláže a živé nočné život. Jeho centrum ponúka množstvo reštaurácií, barov a obchodov, v ktorých si môžete vychutnať tradičné maltské jedlá a kúpiť si suveníry. Okrem toho, Sliema je tiež domovom mnohých atrakcií vrátane medzinárodného nákupného centra Tigne Point, kde nájdete špičkové značky a obchody.

Pokiaľ idete na dovolenku na Maltu, je dôležité zvoliť si ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlie a blízkosť k najzaujímavejším miestam. Sliema ponúka množstvo možností ubytovania, od luxusných rezortov až po cenovo dostupné hotely a apartmány.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie so všetkými užitkami, mnoho hotelov a rezortov v Slieme ponúka plážový prístup, bazény, wellness centrá a reštaurácie. Niektoré z najlepších luxusných hotelov v Slieme zahŕňajú hotel The Palace a hotel AX The Victoria. Tieto hotely majú nádherný výhľad na more a poskytujú prvotriedne služby.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, v Slieme je tiež dostupných veľa cenovo dostupných hotelov a apartmánov. Tieto možnosti ubytovania ponúkajú základné vybavenie a sú ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom. Napríklad, hotel Kennedy Nova je populárna voľba medzi cestovateľmi, ktorí hľadajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie.

Okrem hotela a apartmánov, mnoho ľudí preferuje aj ubytovanie cez Airbnb. Airbnb ponúka veľa možností pre úplne všetky druhy cestovateľov a môžete si vybrať medzi miestom v blízkosti pláže alebo centra mesta. Nezávislosť a komfort, ktoré ponúka Airbnb, je perfektná pre tých, ktorí preferujú samostatnú dovolenku.

Nezanedbateľnou výhodou ubytovania v Slieme je jeho ideálna poloha, ktorá umožňuje ľahký prístup k hlavným atrakciám a pamiatkam Malty. Mnohé atrakcie sú dostupné peši, alebo kratšou prepravou, čím sa vám ušetrí čas a peniaze na cestovaní.

Sliema je teda perfektnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie na svoju dovolenku na Maltu. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, cenovo dostupné možnosti alebo súkromné ubytovanie cez Airbnb, Sliema ponúka rôzne možnosti, aby ste vašu dovolenku na Maltu ocenili v maximálnej miere.


Počasie Malta Sliema


Počasie na Malte v meste Sliema je typické pre stredomorskú klímu. Táto lokalita je známa pre svoje príjemné a teplé počasie počas väčšej časti roka.

Letá na Malte sú horúce a suché. Teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, s niektorými horúcimi dňami, keď teploty presahujú 35 ° C. Tieto teploty však bývajú vyrovnávané miernym morským vetrom, čo robí počasie znesiteľnejším. Morská voda dosahuje teplotu od 20 ° C do 26 ° C, čo je ideálne na kúpanie.

Jeseň na Malte je stále teplá, s miernym poklesom teplôt. Na začiatku jesene je teplota ešte príjemná, okolo 25 °C, no s koncom novembra a začiatkom decembra teploty klesajú na približne 20 °C. Morská voda je stále dostatočne teplá, čo umožňuje posledné osviežujúce kúpanie.

Zima na Malte je mierna, ale nie je chladná ako v kontinentálnych krajinách. Teploty sa pohybujú od 12 °C do 20 °C. Občas sa stane, že teplota klesne pod 10 °C, ale to je skôr výnimkou. V zime je menej slnečných dní a morská voda sa ochladí na približne 15 °C až 17 °C. Mnohí obyvatelia sa však stále kúpu v tejto sezóne.

Jar na Malte je rovnako ako jeseň veľmi príjemná. Teploty sa opäť dvíhajú a pohybujú okolo 20 °C do 25 °C. Voda sa už teplá a je opäť ideálna na kúpanie. Jarné obdobie je tiež známe svojou kvitnúcou flórou, ktorá prispieva k pestrosti ostrova a dodáva mu úžasnú atmosféru.

Celkovo možno povedať, že počasie na Malte, najmä v Slieme, je počas väčšiny roka teplé a príjemné. Relatívne mierny zimný obdobie a veľa slnečných dní robia z Malty populárnu destináciu pre turistov počas celého roku. Ak ste milovníkom slnka a tepla, Sliema na Maltě je miestom, kde sa budete cítiť ako doma!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky