Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Malta St. Julian's

Najčastejšie otázky a odpovede Malta St. Julian's


1. Aké je klima v St. Julian's na Malte?
Odpoveď: St. Julian's na Malte má stredomorské klima s teplými letami a miernymi zimami. Prší len zriedkavo a najväčšie horúčavy bývajú v júli a auguste.

2. Aké sú najlepšie pláže v St. Julian's na Malte?
Odpoveď: Na Malte sú najkrajšie pláže Golden Bay, Mellieħa Bay, Għajn Tuffieħa a Paradise Bay.

3. Kde nájdem v St. Julian's najlepšie reštaurácie?
Odpoveď: V St. Julian's nájdete veľa reštaurácií s vynikajúcim jedlom, najmä sú to tie, ktoré sa nachádzajú v okolí Portomaso Marina a Paceville. Medzi najlepšie patria reštaurácie Barracuda, The Avenue, The Villa a De Pinto.

4. Kde sa dá najlepšie nakupovať v St. Julian's na Malte?
Odpoveď: Najväčšie nákupné centrum na Malte nájdete v Slieme, nie príliš ďaleko od St. Julian's. Medzi najlepšie miesta na nákup patria aj Bay Street Shopping Complex, The Point a Tigne Point.

5. Ktoré miesta by som nemal vynechať pri návšteve St. Julian's na Malte?
Odpoveď: Medzi miestami, ktoré by ste si nemali nevidiať, patria Spinola Bay, Love Monument, Balluta Bay, St. George's Bay a Paceville, kde sa nachádza veľa barov a nočných klubov. Taktiež by ste nemali vynechať návštevu hlavného mesta Malty Valletty a pomník Megalithic Temples.


Dovolenka Malta St. Julian's


Dovolenka na Malte môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú zaujímavú kombináciu kultúry, histórie a prírodných krás. St. Julian's, nachádzajúci sa na východnom pobreží Malty, je obľúbeným turistickým miestom vďaka svojim krásnym plážiam, nočnému životu a množstvu zaujímavostí.

Pláže v St. Julian's sú krásne, a tak môžete stráviť deň relaxovaním, či už sa budete opaľovať na slnku alebo sa kúpať v azúrovom mori. Najznámejšou plážou v tejto oblasti je Spinola Bay Beach, kde sa môžete ponoriť do jasných vôd a užiť si čarovný výhľad na mesto a jeho nebeskú modrú farbu.

Okrem plážových aktivít, St. Julian's ponúka aj veľa zábavy v noci. V oblasti Paceville sú mnohé klubové kluby, bary a reštaurácie, kde si môžete zatancovať a užiť si nočný život. Ak hľadáte viac kultúrnych zážitkov, Maltské múzeum pre moderné umenie a vlajúce slonovú galeriu sú miesta, kde môžete vidieť moderné a tradičné umenie z Malty.

Ak hľadáte niečo na jednoduchší relax, môžete sa vybrať na prechádzku po prístavnom malebnom mestečku Sliema alebo sa vydajte na prehliadku starého mesta Valletta a jeho katedrál.

V St Julian's nájdete aj množstvo skvelých ubytovaní. Hotely tu ponúkajú skvelé služby a sú situované v tesnej blízkosti najkrajších pláží a zaujímavostí. Väčšina z nich disponuje komfortnými izbami a kvalitnými stravovacími službami, takže si môžete užiť skutočne príjemný pobyt na Malte.

V závere sa dá konštatovať, že dovolenka na Malte v St. Julian's je ideálna pre tých, ktorí chcú stráviť relaxačnú dovolenku a zároveň preskúmať kultúru a históriu tejto krásnej krajiny. Táto lokalita ponúka viac ako len krásne pláže a nočný život, a tak určite nebudete sklamaní z výberu destinácie pre vašu ďalšiu dovolenku.


Ubytovanie Malta St. Julian's


Malta is a popular tourist destination that offers a wide range of attractions and activities for visitors. One of the most popular areas to stay in Malta is St. Julian's, known for its vibrant nightlife and picturesque marina. This article will explore some of the best accommodation options in St. Julian's.

Hotels:

There are a number of hotels in St. Julian's that cater to different budgets and preferences. Some of the most popular options include:

1. The Westin Dragonara Resort - This 5-star hotel is located on a private peninsula overlooking the Mediterranean Sea. It offers luxurious rooms and suites, a private beach, multiple pools, and a spa.

2. Hilton Malta - Located in the heart of St. Julian's, this 5-star hotel is close to the marina, restaurants, and bars. It offers spacious rooms, a rooftop pool, a spa, and several dining options.

3. InterContinental Malta - This 5-star hotel is located in the popular Paceville district of St. Julian's and offers elegant rooms, outdoor and indoor pools, a spa, and several dining options.

Apartments:

If you prefer the flexibility and privacy of an apartment, there are several options to consider in St. Julian's. Some of the most popular include:

1. Portomaso Marina Apartments - These modern apartments overlook the marina and offer fully equipped kitchens, spacious living areas, and access to a communal pool.

2. George's Suite - This stylish one-bedroom apartment is located in the heart of Paceville and offers a fully equipped kitchen, a balcony, and free high-speed WiFi.

3. The Keith Apartment - This spacious two-bedroom apartment is located on a quiet street in St. Julian's and offers a fully equipped kitchen, a large living area, and a balcony.

Hostels:

For budget-conscious travelers, St. Julian's also has a few affordable hostel options. Some of the most popular include:

1. Marco Polo Hostel - This friendly hostel is located in the heart of Paceville and offers dormitory and private rooms, a communal kitchen, and a rooftop terrace.

2. Boho Hostel - This stylish hostel is located just a few minutes' walk from the beach and offers dormitory and private rooms, communal areas, and a rooftop terrace with sea views.

3. Hostel Malti - This budget-friendly hostel is located on a quiet street in St. Julian's and offers dormitory and private rooms, a communal kitchen, and a rooftop terrace.

In summary, St. Julian's is a great place to stay in Malta, offering a wide range of accommodation options to suit different budgets and preferences. From luxury hotels to budget-friendly hostels, there is something for everyone in this vibrant and picturesque area of Malta.


Počasie Malta St. Julian's


Ak sa chystáte na dovolenku na Maltu a zvažujete, kam konkrétne by ste sa chceli ubytovať, určite nezabudnite zvážiť aj mesto St. Julian's. Nachádza sa na východnom pobreží Malty a na prvý pohľad vás zaujme jeho nezameniteľná atmosféra plná klubov, reštaurácií a barov. Avšak, ako to býva zvykom, každé miesto má aj charakteristické počasie, na ktoré by ste sa mali pripraviť.

St. Julian's je súčasťou južnej Európy a má teda stredomorské podnebie. Letá sú tu horúce a suché, zatiaľ čo zimy tu bývajú miernych teplôt a vlhkosti. Najlepší čas na návštevu tohto mesta je koniec júna až začiatkom septembra, keď je tu väčšinou slnečno a teploty sa pohybujú okolo 30°C.

Ak však plánujete návštevu v inom období, prípravte sa aj na niekedy zmenčené teploty. V decembri alebo januári sa teploty pohybujú okolo 15-18°C a môžete počítať aj s občasnými dažďami. Zima tu býva vlhkejšia, takže si nezabudnite zobrať hrubšie oblečenie na chladné večery.

V období od februára do mája je tu suchšie a teploty sú príjemnejšie, pohybujú sa okolo 20-25°C. Na jar tu bývajú tiež občasné dažde, takže si vždy zistite najnovšiu predpoveď počasia.

Zväčša býva leto na Malte veľmi suché, a preto aj v St. Julian's ideálne môžete stráviť veľa času vonku. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto mesta, nezabudnite si so sebou zobrať dostatok opaľovacieho krému, klobúk a vodu, aby ste mohli chrániť svoje zdravie.

Výhody návštevy v lete sú určite v nádherných plážach a možnosti plávania v teplom mori. Takže, ak sa plánujete baviť v St. Julian's, jeseň a zima by mohli byť pre vás menej vhodné a odporúčame sa zamerať na návštevu v lete.

V St. Julian's nie je žiadúcou anómiou, že počasie by mohlo ovplyvniť priebeh vášho dovolenkového zážitku, ale ak správne zvolíte obdobie pre návštevu, uistíte sa, že budete môcť vychutnávať atmosféru tohto pôvabného mesta.

Nemusíte sa báť, ak aj nadobro nerozhodnete, kedy pre svoju návštevu St. Julian's sa časovo rozhodnúť, stredomorské podnebie v každom prípade bude pre vás inšpiratívne a vynikajúcim prostredím na dovolenku.


Letenka Malta St. Julian's


Malta St. Julian's - Užite si kúzlo Stredozemného mora

Malta St. Julian's, každoročne vítaná medzi turistami, je jedným z najkrajších miest na Malte. Táto malá krajina v Stredozemnom mori, známa svojimi plážami, historickými pamiatkami a slnečným počasím, je ideálnym miestom pre dovolenku.

Ak si plánujete letieť do Malty, odporúčam vám zvoliť letisko v blízkom hlavnom meste Valetta. Po prílete do Malty vás čaká krátka cesta do St. Julian's, ktorá vám umožní začať svoju dovolenku okamžite. Je to vzdialené len niekoľko kilometrov a môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto.

Ako sa dostať do St. Julian's od letiska, nie je jediná vec, ktorú musíte zvážiť. Mali by ste si tiež vziať čas a preskúmať krásy tejto oblasti. St. Julian's je známe svojimi prírodnými plážami, kde si môžete dopriať kúpanie v Stredozemnom mori a opaľovanie na piesočných plážach, ktoré sú jemné na dotyk. Môžete si tiež prenajať slnkožiare, aby ste si užili čas na pláži.

Okrem pláží ponúka St. Julian's aj množstvo zábavy a rekreačných aktivít. Nachádza sa tu množstvo reštaurácií, barov a nočných klubov, kde môžete vyskúšať tradičné maltské jedlá a užiť si miestnu atmosféru. Ak máte radi zábavu a nočný život, určite sa vám St. Julian's zapáči.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, je na Malte oveľa viac ako iba St. Julian's. Mnoho historických pamiatok sa nachádza v blízkom okolí. Valetta, hlavné mesto Malty, je domovom impozantných pevností, starobylých chrámov a múzeí, ktoré vám poskytnú pohľad na bohatú históriu Malty. Tiež môžete navštíviť mesto Mdina, známe ako Staré Mesto, s jeho úzkymi uličkami, históriou a katedrálou sv. Pavla.

St. Julian's a Malta sú tiež ideálnymi miestami pre milovníkov vodných športov. Môžete si zapožičať vodné skútre, potápať sa alebo šnorchľovať a objavovať fascinujúci podmorský svet. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si vyskúšať aj paragliding alebo vodné lyže.

Čo sa týka ubytovania, St. Julian's ponúka širokú škálu možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, hotelmi pri pláži alebo apartmánmi so všetkým potrebným vybavením. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám.

Malta St. Julian's je miesto, kde si môžete užiť slnečnú dovolenku, nádherne modré more a fascinujúcu históriu. Je to ideálna destinácia pre dovolenku s rodinou, romantický pobyt alebo jednoducho útek od každodenného zhonu. Letenka na Maltu je rozhodne dobrým krokom k objaveniu tohto kúzelného ostrova v Stredozemnom mori.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky