Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Mongolsko Terelj National Park

Počasie Mongolsko Terelj National Park


Mongolsko Terelj National Park je jeden z najmalebnejších, ale najnavštevovanejších národných parkov v Mongolsku. Nachádza sa asi 70 kilometrov od hlavného mesta Ulaanbaatar a zahŕňa plochu 2931 štvorcových kilometrov. Park je výnimočný svojou divokou a nečakanou krajinou, rovnako ako kultúrnymi atrakciami v okolí.

Počasie v Terelj National Park môže byť veľmi rozmanité a závisí od ročného obdobia. V lete (júl-august), ktorá je najväčšou turistickou sezónou, teploty sa pohybujú okolo 20-25°C cez deň a 10-15°C v noci. Ideálny čas na turistiku a vychutnávanie prírody. V zime (december-február), teploty môžu klesnúť až na -30°C a príležitostné sneženie je veľmi bežné. Pre skúsených horolezcov a zimných športovcov je to vynikajúci čas na na využitie množstva lyžiarskych stredísk v okolí.

Jar (marec-máj) a jeseň (september-november) sú zvyčajne miernejšie obdobia, s teplotami okolo 10-15°C cez deň a 0-5°C v noci. Tieto sezóny sú obľúbené pre fotografie svojou farebnou krajinou. Prečo sú také farby také nezvyčajné? Tieto kontrasty farieb komplikujú unikátne geologické podmienky krajiny, ktoré sú stvorené z pestrého mixu rôznych hornín a pôd.

V každom období je vhodné pripraviť sa na rýchle a zmeny počasia v národnom parku Terelj. Môžete sa stretnúť s občasnými krátkymi dažďami, silnými vetrami alebo prudkými zmenami teploty. Preto vždy je dôležité s sebou brať náležitý odev a vybavenie na zabezpečenie vášho pohodlia a bezpečnosti.

Na záver, či už navštívite Terelj National Park v lete alebo v zime, vidieť nádhernú krajinu a užívať si množstvo aktivít, ako je jazda na koni, turistika alebo horolezectvo. Veríme, že po prečítaní tohto článku, sa teraz cítite pripravení na cestu do tohto úžasného místa a užite si jeho neopakovateľné klimatické podmienky.


Letenka Mongolsko Terelj National Park


Letenka do mongolského Terelj National Parku - Prírodné krásy, ktoré vám vyrazia dych!

Pokochajte sa fascinujúcou krajinou a zážitkami, aké sa nedajú zažiť nikde inde na svete - vyberte sa do mongolského Terelj National Parku! Letenka na túto exotickú destináciu vás zavedie do zasnežených vrchov s krásnymi údoliami, kde vládnu upokojujúci ticho a skrytá prírodná krása.

Mongolsko Terelj National Park ale nie je len miestom s pozoruhodnou prírodou. Je to aj oblasť divokých zvierat, ktorá ponúka návštevníkom rôzne druhy zvierat, vrátane vzácnych koeri, kamzíkov a mnohých ďalších druhov vtákov. Na západnom konci parku sa nachádza kláštor medzi hrebeňmi, kde môžete vidieť tradičný buddhistický život a zároveň si vychutnať nádherné výhľady.

Jednou z najväčších atrakcií Terelj National Parku je kamenná strecha veža. Táto skalná formácia svojou jedinečnosťou dokáže očariť každého, kto jej upevňuje pohľad a v noci už pozvoľna prechádza s celkovým zjemnením svetla horizontu našej planéty.

Park ponúka návštevníkom aj celú radu rekreačných aktivít, vrátane turistiky, horolezectva a jazdenia na koňoch. Mali by ste si určite vychutnať tradičné mongolské jedlá v miestnych a turistických reštauráciách a zároveň si užiť okolitých vôní a sviežosti v miestnej prírode.

Ak chcete vidieť jedinečnú krajinu, okusiť tradičný život a zároveň zažiť adrenalinové zážitky, Terelj National Park je ideálnou destináciou pre vás. Kúpte si letenku do tejto exotického územia, povzte si na koniach, obdivujte krásy parku a sami sa presvedčte o jeho jedinečnosti!


Ubytovanie Mongolsko Terelj National Park


Terelj National Park je jedným z najnavštevovanejších národných parkov v Mongolsku. Nachádza sa len približne 80 km od hlavného mesta Ulánbátar a je obľúbeným cieľom pre turistov a domácich ľudí.

Jednou z hlavných atrakcií Terelj National Parku je jeho nádherná príroda. Park je obklopený krásnymi zelenými kopčekmi, údoliami a riekami. Nachádzajú sa tu aj skalné útvary, ktoré majú rôzne tvary a veľkosti a sú obľúbené predmety na fotografovanie.

V Terelj National Parku nájdete aj množstvo možností na pobyt. Pre tých, ktorí chcú prespať v prírode a zažiť autentický zážitok, sú tu dostupné tradičné jurtové stany, známe ako "ger" v mongolčine. Tieto jurtové stany sú vyrobené z dreva a kože a poskytujú útulnú a komfortnú atmosféru. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi jurtových stanov, od jednoduchších až po luxusné varianty so všetkými potrebnými zariadeniami.

Jurtové tábory sú rozmiestnené po celom parku a ponúkajú rôzne služby a aktivity. V niektorých táboroch je k dispozícii reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné mongolské jedlá. Ponúkajú sa aj rôzne aktivity, ako napríklad jazda na koni, turistika, rybolov a nočné táboráky.

Okrem toho môžete v Terelj National Parku navštíviť aj neďaleký kláštor Aryabal, ktorý je známy svojimi sochami a budhistickou architektúrou. Kláštor je miestom pokoja a pôsobí veľmi duchovne. Môžete si tu užiť ticho a kľud a obdivovať krásu okolitej prírody.

Ak plánujete navštíviť Mongolsko, určite by ste si nemali nechať ujsť Terelj National Park. Jeho malebná príroda a možnosť ubytovať sa v tradičných jurtových stanoch vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky a jedinečný pohľad do mongolskej kultúry.


Dovolenka Mongolsko Terelj National Park


Terelj National Park: Úchvatné dobrodružstvo v mongolskom turistickom raji

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vás zavedie do miest, kde sa moderný svet stretáva s divokou prírodou, potom by ste mali rozhodne zvážiť navštívenie Terelj National Park v Mongolsku. Tento národný park je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine a ponúka návštevníkom neopakovateľné zážitky, ktoré vás vtiahnu do divokosti prírody.

Terelj National Park sa nachádza približne 70 kilometrov východne od mongolskej hlavného mesta Ulánbátar. Srozumitelne tak prístup k parku je jednoduchý a rýchly. Po ceste na severovýchod budete mať možnosť vychutnať si krásnu mongolskú krajinu, ktorá vás okúzli svojim ďalekým výhľadom na kopce a údolia.

Tento národný park, s rozlohou 2932 štvorcových kilometrov, je domovom pre nádhernú flóru a faunu. Môžete tu vidieť veľkú výšku hrebeňa Gorkhi-Terelj, čo je súčasť Kentei horskej sústavy, ktorá sa počína na krúžku v blízkosti hlavného mesta. Výhľady na kopce a údolia sú jedinečné a nádherné. Môžete nájsť v parku viac ako 250 druhov rastlín a rôznych živočíchov, vrátane vzácnych zvierat, ako napríklad medveďa hnedého, vlka stepného a sokoľa bielolícneho.

Národný park Terelj je ideálnym miestom na turistiku a horské túry. Môžete si vybrať z rôznych tras, ktoré vás zavedú k tajomným jazerám, skalným útesom, hlbokým roklinám a bohatým horským potokom. Chodníky sú dobre značené a väčšina z nich je vhodná aj pre začiatočníkov. Ak ste odvážny, môžete si zvoliť aj dlhú husaciu pohár, ktorá vám umožní sledovať nádhernú divokú faunu a zažiť pravú mongolskú divočinu.

Počas vášho pobytu v Terelj National Park budete mať možnosť navštíviť aj nomádske stany, ktoré sa používajú ako prírodné bývaly z miestneho obyvateľstva. Títo nomádi vám otvoria svoje jurti a poskytnú vám možnosť ochutnať autentické tradičné jedlá, ako sú buuz (naplnené cesto kolieskom) a aarul (tradicionalo mongolské mlieko). Môžete sa naučiť, ako sa pripravuje mäso, a dokonca aj vyskúšať, ako sa lovia sokoli a ich vtáci.

Nielenže Terelj National Park ponúka dobrodružstvo v prírode, ale je tiež domovom pre niekoľko známych miest a pamiatok. Medzi tie najznámejšie patrí skalný obelisk Turtle Rock a kláštor Aryabal. Tieto miesta sú dôležitou súčasťou kultúry a histórie krajiny a určite stojí za návštevu.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku a máte chuť na niečo jedinečné a dobrodružné, neváhajte navštíviť Terelj National Park v Mongolsku. Tento národný park je pokladom v divoch prírode, ktorý vám ponúkne jedinečný pohľad na mongolskú krajinu a kultúru. Vydejte sa na túru, stretnite sa s miestnymi nomádmi a začnite svoje dobrodružstvo v Terelj National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Terelj National Park


1. Kde sa nachádza Terelj National Park v Mongolsku?
Terelj National Park sa nachádza vo východnej časti Mongolska, asi 80 km južne od hlavného mesta Ulánbátar.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Terelj National Park?
Najlepšie obdobie na návštevu Terelj National Park je od júna do septembra, kedy sú teploty teplejšie a príroda je v plnom rozkvete.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Terelj National Park je autom alebo taxíkom z Ulánbátaru. Tiež je možné si prenajať vozidlo s vodičom.

4. Čo vidieť a robiť v Terelj National Park?
V Terelj National Park je možné vidieť nádherné scenérie, skalné formácie, jurtové tábory, a tiež sa venovať turistike, jazde na koni a výletom na rieku Tuul.

5. Koľko času by som mal stráviť v Terelj National Park?
Odporúča sa stráviť aspoň 2 až 3 dni v Terelj National Park, aby ste si mohli vychutnať krásy prírody a vyskúšať rôzne aktivity.

6. Môžem si prenajať jurtu alebo pobyt v Terelj National Park?
Áno, v Terelj National Park je možné si prenajať jurtu alebo pobyt v jurtovom tábore. Táto skúsenosť ponúka autentický pohľad na život nomádov a je veľmi obľúbená u turistov.

7. Je v Terelj National Park ubytovanie a stravovanie?
Áno, v Terelj National Park sa nachádza niekoľko hotelov, hostincov a jurtových táborov, kde si môžete nájsť ubytovanie a stravovať sa.

8. Môžem sa kúpať v Terelj National Park?
V Terelj National Park je možné sa kúpať v rieke Tuul, alebo navštíviť niektoré z termálnych prameňov v okolí.

9. Sú potrebné nejaké povolenia alebo víza na návštevu Terelj National Park?
Pre väčšinu turistov nie je potrebné povolenie ani vízum na návštevu Terelj National Park. Avšak, skontrolujte prosím aktuálne vízové požiadavky pre svoju krajinu pred cestou.

10. Je Terelj National Park vhodný pre rodiny s deťmi?
Áno, Terelj National Park je vhodný pre rodiny s deťmi. Deti sa môžu tešiť z prírodnej scenérie, jazdy na koni a pobytu v jurtových táboroch.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky