Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Myanmar (Barma) Bagan

Letenka Myanmar (Barma) Bagan


Bagan je historické mesto v Myanmaru (Barma), ktoré je známe svojou obrovskou koncentráciou budhistických chrámov, pagód a monumentálnych stavieb. Tento majestátny archeologický komplex sa stáva čoraz populárnejším cieľom turistov z celého sveta.

Letenka do Baganu je najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do tohto fascinujúceho miesta. Bagan má vlastné medzinárodné letisko, ktoré je dobre prepojené s hlavnými mestami Azie a niektorými európskymi destináciami. Cestovanie do Baganu si vyžaduje prestup, pretože väčšina letov prichádza cez Bangkok, Kualu Lumpur alebo Singapur. Napriek tomu je cesta stále pomerne jednoduchá a bez zbytočných komplikácií.

Po prílete do Baganu sa turisti dostávajú do úžasného sveta histórie a spirituality. Mesto je domovom viac ako 2000 chrámov a stúp, ktoré vznikli medzi 11. a 13. storočím. Ich rozsiahly počet a jedinečná architektúra vytvárajú nádhernú panorámu, ktorá poteší oko každého návštevníka.

Medzi najvýznamnejšie pamiatky Baganu patria chrámy Ananda, Dhammayangyi a Thatbyinnyu. Chrámy sú však len časťou bohatého kultúrneho dedičstva Baganu. Mesto je tiež známe svojimi ohromujúcimi výrobkami z laku, ktoré možno zakúpiť ako suveníry alebo darčeky pre svojich blízkych.

Okrem jeho kultúrneho bohatstva je Bagan aj úchvatnou prírodnou oázou. Leží na území rieky Ayeyarwady a je obkolesené zelenými poliami, úrodou a miestnym folklórom. Návštevníci môžu využiť možnosti na prechádzky po okolí a počas západového slnka si užiť výhľad na monumentálnu krajinu, keď sa slnečné lúče odrážajú od chrámov a vytvárajú romantickú atmosféru.

Počas pobytu v Baganu by návštevníci nemali vynechať možnosť ochutnať miestnu kuchyňu. Barmská kuchyňa je bohatá na exotické chute a čerstvé suroviny. Tradičné jedlá, ako napríklad mohinga (rybací polievka), teahouse curry alebo lahpet thoke (zelený čajový šalát), sú pre návštevníkov unikátnym zážitkom.

Bagan je skutočne fantastickým územím plným histórie, kultúry a prírodných krás. Návšteva tohto miesta vám umožní nájsť pokoj a harmóniu uprostred majestátnej atmosféry. Takže, ak sa chystáte navštíviť Myanmar, nezabudnite si zaobstarať letenku do Baganu, aby ste mohli objaviť jedno z najkultúrnejších povojnových miest na svete.


Dovolenka Myanmar (Barma) Bagan


Myanmar (Barma) je fascinujúca krajina s bohatou históriou a kultúrou. Jedno z najpopulárnejších miest, ktoré si zaslúži návštevu počas dovolenky v Myanmaru, je Bagan. Toto nádherné historické miesto je domovom tisícov starobylých chrámov a pagód, ktoré robia z Baganu jedinečné miesto na zemi.

Bagan sa nachádza na brehu rieky Irrawaddy v strednom Myanmare. Historici tvrdia, že najväčší rozmach tohto miesta nastal medzi 9. a 13. storočím, keď bola Bagan hlavným mestom kráľovstva Pagan. Kráľovstvo sa postupne vybudovalo za pomoci bohatých obchodových ciest a zapožičiavaním sa od iných národov. V tomto období bola postavená väčšina chrámov, ktoré môžeme dnes vidieť.

Existuje mnoho spôsobov, ako si vychutnať Bagan - pešo, na bicykli, alebo aj z vyhliadkovej veže, ktorá ponúka pohľad na celé mesto. Pre turistov je najobľúbenejším spôsobom prechádzka na bicykli, čo umožňuje objaviť každý kútik tohto fascinujúceho miesta. Cez úzke cestičky a okolo chrámov je možné nájsť skryté poklady a presvedčiť sa o kráse architektonických skvostov.

Bagan je domovom viac ako 2000 chrámov a pagód, z ktorých niektoré sú stovky rokov staré. Najznámejšie z nich je chrám Ananda, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších v Baganu. Tento mohutný chrám sa vyznačuje bielymi múrmi a zlatými vrcholmi pagod. Taktiež nestojí za to vynechať chrám Shwezigon, ktorý slúžil ako vzor pre budovanie neskorších barmských pagod.

Rovnako fascinujúce sú aj kopcovité scenérie Baganu. Na vrchole niektorých pagód a chrámov môžete vidieť všetky chrámy takmer až na obzor. Vyhnúť sa rušným turistickým trasám a objavovať menej známe miesta je skvelý spôsob, ako objaviť toto miesto tak, ako ho vidí len máloktorý turista.

Okrem pamätihodností a krás Baganu si môžete vychutnať aj autentický miestny život. Zastavte sa v miestnych obchodoch, kde si môžete kúpiť tradičné ručne vyšívané oblečenie a umelecké diela domácich remeselníkov. Neváhajte ochutnať aj tradičnú barmskú kuchyňu s jej špecifickými chuťami a vôňami.

Dovolenka v Myanmar (Barma) v Baganu je skutočným zážitkom pre všetkých cestovateľov, ktorí si chcú vychutnať kombináciu histórie, kultúry a prírodného krásy. Ak hľadáte miesto plné zázrakov, ktoré vás prenesie do minulosti, nenechajte si ujsť Bagan.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Bagan


1. Ako sa volá hlavné mesto Myanmaru?
Hlavné mesto Myanmaru sa volá Naypyidaw.

2. Aká je hlavná atrakcia v Baganu?
Hlavnou atrakciou v Baganu sú tisíce budhistických chrámov a stupňov.

3. Koľko stupňov je v Baganu?
V Baganu je približne 2 200 budhistických stupňov.

4. Je potrebné mať vízum na návštevu Myanmaru?
Áno, väčšina návštevníkov potrebuje vízum na vstup do Myanmaru.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Baganu?
Najlepšia doba na návštevu Baganu je v období medzi májom a októbrom, kedy je suché obdobie.

6. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii v Baganu?
V Baganu sa môžete prechádzať medzi chrámami, jazdiť na bicykli, vyhliadkový balónový let alebo navštíviť miestne trhy.

7. Aké je miestne jedlo v Baganu?
Miestne jedlo v Baganu je veľmi chutné a zameriava sa na tradičnú barmskú kuchyňu. Môžete si vychutnať rôzne kari, ryby, morské plody a ďalšie miestne špeciality.

8. Ako sa dostanem do Baganu?
Do Baganu sa dá dostať letecky, po rieke, autobusom alebo autorm. Najjednoduchším spôsobom je prílet na medzinárodné letisko v Yangone a potom vnútroštátny let do Baganu.

9. Je bezpečné cestovať do Baganu?
Všeobecne platí, že Bagan je považovaný za bezpečné miesto pre cestovanie. Je však dôležité dodržiavať bežnú opatrnosť, ako napríklad udržiavať si cennosti na bezpečnom mieste a byť obozretný voči možným podvodníkom.

10. Aké sú miestne zvyky a kultúra v Baganu?
Miestna kultúra v Baganu je veľmi ovplyvnená budhizmom. Je dôležité prejavovať úctu k budhistickým chrámom a nosenie primeranej oblečenia je tiež obvyklé. Miestny ľudia sú veľmi pohostinní a priateľskí.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Bagan


Myanmar, známa aj ako Barma, je fascinujúca krajina v juhovýchodnej Ázii. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré krajina ponúka, je Bagan. Toto miesto je známe svojimi starobylými chrámami, pagodami a kultúrnym dedičstvom.

Bagan sa nachádza na území čo do veľkosti približne dvanásťkrát väčšom ako Paríž a je jedným z najväčších archeologických miest na svete. V minulosti bolo hlavným centrom kráľovstva Pagan, ktoré existovalo medzi 9. a 13. storočím. Dnes je to miesto, ktoré láka turistov z celého sveta svojou bohatou históriou a nádhernou architektúrou.

Najlepším spôsobom, ako si užiť a preskúmať Bagan, je pobyt na jednom z mnohých útulných hotelov, ktoré sa tu nachádzajú. Zostávajúc v Baganu budete mať príležitosť zažiť úžasné západy slnka, keď sa pagody a chrámy osvetľujú zlatavým svetlom. Mnohé hotely majú aj terasy alebo strechy, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na celé mesto.

Väčšina hotelov v Baganu ponúka rôzne druhy ubytovania. V závislosti od vášho rozpočtu a preferencií si môžete vybrať medzi luxusnými hotelmi, butikovými hotormi alebo jednoduchými hostincami. Ubytovanie v Baganu je zvyčajne cenovo dostupné a existuje mnoho možností pre rôzne typy cestovateľov.

Okrem nádherných výhľadov ponúka Bagan aj mnoho aktivít a zážitkov. Môžete navštíviť starobylé chrámy a pagody, ktoré sú roztrúsené po celom území, a obdivovať ich jedinečnú architektúru. Miestni obyvatelia sú veľmi hrdí na svoje dedičstvo a radi zdieľajú svoje múdre a históriou nabité príbehy.

Jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako preskúmať Bagan, je jazda na balóniku. Táto jedinečná skúsenosť vám umožní vidieť úchvatné panorámy celej oblasti z ptičej perspektívy. Je to jednoducho neporovnateľné s ničím iným a nepochybne bude jedným z vrcholov vášho pobytu v Baganu.

Ak preferujete aktívnejší spôsob cestovania, môžete prenajať bicykel alebo skútr a preskúmať Bagan na vlastnú päsť. Týmto spôsobom budete mať voľnosť rozhodovať o svojom vlastnom tempe a objavovať skryté poklady Baganu.

Nepostrádateľnou súčasťou vášho pobytu v Baganu bude aj skúsenosť s miestnou kuchyňou. Myanmarská kuchyňa je bohatá na chute a vône, a jej jedinečné kombinácie vám ponúknu nezabudnuteľný gastronomický zážitok. Nezabudnite ochutnať tradičné jedlá, ako sú mohinga (rybí polievka), ohniva riža a čerstvé ovocie, ktoré si môžete kúpiť na miestnych trhoch.

Ubytovanie v Baganu je skutočne úžasné. Bez ohľadu na váš rozpočet si môžete vybrať z rôznych možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť krásu a bohatú históriu tohto miesta. A akonáhle okúzlení krásou Baganu, budete mať pocit, že váš pobyt tu bol skutočne nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Myanmar (Barma) Bagan


Myanmar, alebo inak Barma, sa pýši množstvom turisticky atraktívnych miest a pamiatok. Jedným z takých miest je aj Bagan. Toto miesto na západnom pobreží krajiny je známe svojimi (cca) 2200 budhistickými chrámami a stúpami. Bagan teda predstavuje dôležitú kultúrnu atrakciu pre návštevníkov z celého sveta.

Keď hovoríme o počasí v Bagan, musíme si uvedomiť, že Barma sa nachádza v tropickom pásme, a preto je tu celkom horúco po celý rok. V období od apríla do mája sú v Bagan najhorúcejšie teploty dosahujúce až 40°C. Preto by sa turisti mali na toto obdobie pripraviť a obliať sa vodou.

Počas obdobia dažďov, ktoré prechádza od mája do októbra, môže byť vlhkosť v Bagan extrémna. Hlavne v auguste a septembri môže pršať celé dni bez prestávky, čo môže odradiť turistov od návštevy. Avšak, ak ste trpezliví a máte radi túto atmosféru, môže byť toto obdobie naopak ideálne pre vás. Tak ako vo väčšine tropických krajín, aj tu môžu pršať silné až búrkové dažde.

Pre ideálne turistické obdobie by sme odporúčali obdobie z decembra do februára, kedy je v Bagan sviežejšie počasie a teploty sú približne okolo 30°C. V týchto mesiacoch sú návštevníkom k dispozícii mnohé turistické aktivity, ako napríklad slonie jazdy, návšteva chrámov a stúp atď. Tento čas však rovnako ako každé miesto priláka množstvo turistov, preto je potrebné si rezervovať ubytovanie a aktivity vopred.

Vzhľadom na svoje charakteristiky, počasie v Bagan môže byť dosť premenné. Väčšinou je tu však horúco a vlhko. Keďže ide o náboženské miesto s mnohými chrámami a stúpami, návštevníci by sa mali riadiť kultúrnymi normami, napríklad si obliekať zakryté oblečenie alebo si zabezpečiť šálu na pokrytie ramien pri návšteve chrámov. Ak si teda plánujete návštevu Baganu, dajte si pozor na výber obdobia a užite si toto jedinečné kvapkudla.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky