Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Namíbia Kolmanskop

Letenka Namíbia Kolmanskop


Kolmanskop v Namíbii je opustené mesto, ktoré kedysi vynikalo ako bohaté a prosperujúce vďaka diamantom. Teraz je to však touistická atrakcia pre milovníkov zvrchovaného klenotu.

Nedaleko púšte Namib leží malé opustené mesto Kolmanskop, potešujúce sa však obrovským záujmom turistov z celého sveta. To, že mesto kedysi prosperovalo, nie je ťažké uhádnuť. Najlepšie to ukazuje fascinujúca architektúra, ktorá odráža bohatstvo tých, ktorí tu žili. Dnes už ale žiadne rodiny v Kolmanskope nebývajú a jediní obyvatelia sú divokí psi, púštny vietor a prach.

Mesto bolo založené v roku 1908 po tom, čo boli v púšti nájdené diamanty. Na počiatku stoletia bola Namíbia nemeckou kolóniou a diamanty boli pre Nemecko veľmi dôležité. Pretože mesto bolo postavené priamo na diamantovom poli, malo výhodu blízkosti k banke a obchodu s diamantmi, ktoré boli pre rezidentov veľmi dôležité. V roku 1954 však vyčerpala sa zásoba diamantov a ľudia sa z mesta jednoducho stiahli.

Dnes je Kolmanskop nádhernou ukážkou toho, ako sa prirodzene a spontánne stmelí človek a príroda. Nevie sa presne, prečo sa obyvatelia nevrátili, aby si zrekonštruovali svoje domy. Pravdepodobne však hrali rolu ekonomické faktory ako pokles celkovej ceny diamantov.

Dnes môžete navštíviť Kolmanskop s turistickou spoločnosťou a vidieť tam to, čo niekedy bolo domovom viac ako 1000 obyvateľov. Budovy sú načierno náteroné prachom, piesok sa hoduje z oken a brán. Decentné niekdajšie domy obsadili divoké psovity veterný vietor. Všetky veci zmäťané pri rýchlym odchode sa považujú za druhý pozorovateľský objekt.

Ak plánujete cestu do Namíbie, cesta do Kolmanskop je naozaj jednou z veriteľných turistických atrakcií. Ak ste milovníkom histórie, nezabudnite navštíviť toto fascinujúce miesto, kde si môžete predstaviť, ako kedysi vyzeral život v meste obklopenom nekonečnými púštnymi pieskovmi.


Ubytovanie Namíbia Kolmanskop


Kolmanskop - stratené mesto uprostred pieskových dun Namíbie

Namíbia, krajina exotických krajín a nádherných scenérií, ponúka jedinečné miesta na navštívenie. Jedným z týchto miest je aj pusté mesto Kolmanskop, ktoré je dnes známe ako duchovná obec s fascinujúcim a tajomným predošlým životom.

Kolmanskop sa nachádza v púšti Namib, ktorá je jednou z najstarších a najsuchších púští na svete. Toto miesto, kedysi založené Nemeckou juhoafrickou spoločnosťou v roku 1908 po objavení diamantového pole, slúžilo ako bohaté osídlenie pre hľadačov diamantov a ich rodín. Bolo vystavané so všetkými potrebnými zariadeniami a luxusnými domami, vrátane jednej z prvých nemocníc a televízneho a elektrického zásobovania v Afrike.

Avšak, rokmi uplynulými a úbytok diamantovej rudy spôsobili postupný úpadok Kolmanskopu. Obec bola opustená v 50. rokoch 20. storočia, keď hľadači diamantov prestali nájsť bohatý zdroj bohatstva v tomto regióne. Ostatky tohto raz bohatého a rušného mestského života zostali opustené a ustúpili pieskovým dunám.

Dnes je Kolmanskop jedným z najzaujímavejších miest na navštívenie v Namíbii. Počas posledných desaťročí sa stalo obľúbeným miestom pre turistov a fotografov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a objaviť skryté poklady.

Pri posilnení do Kolmanskopu bude vaše zážitky ožiarené zlatým slnkom, ktoré sa odráža od opustených stavieb a zamrznutých pieskových dun, čo vytvára kontrast bohatstva a rozkladu. Môžete sa prechádzať po uliciach zdobených oknami s mrazivými zrkadlami, prebádať opustenými domami a vidieť ich zdevastovaný interiér a zvyšky minulých čias. Okrem toho môžete tiež vidieť tušené nemecké architektonické vplyvy, ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru miesta.

Návštevníci majú tiež možnosť preplaviť sa pieskom a objaviť sa v dune, čo im poskytne vynikajúce príležitosti na fotografovanie a zachytenie nezabudnuteľných momentov. Priarané slnko a mäkký piesok vytvárajú úžasné kontrasty a odrážajú pôvodnú krásu Kolmanskopu.

Ak sa rozhodnete zostať v blízkosti Kolmanskopu, v oblasti nájdete niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré vám poskytnú pohodlné a luxusné prostredie, zatiaľ čo budete mať možnosť objavovať túto fascinujúcu lokalitu. Od luxusných hotelov po schátralé chaty v púšti, máte možnosť vybrať si ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim preferenciám.

Návšteva Kolmanskopu je jedinečným dobrodružstvom, ktoré vás premiestni do minulosti a umožní vám získať hlboké porozumenie histórie a kultúry Namíbie. Nie je to len opustené miesto, ale miesto, kde história a príroda sú spojené v jedinečnom a nezabudnuteľnom spôsobe. Takže, pri plánovaní vášho nasledujúceho dovolenkového cieľa začnite premýšľať o duchovnom Kolmanskope a pripravte sa na nezabudnuteľnú a fascinujúcu cestu.


Počasie Namíbia Kolmanskop


Kolmanskop je opustené mesto v púšti Namib v Namíbii. Nachádza sa približne 10 km juhozápadne od mesta Lüderitz. Mesto sa stalo neobývaným v 50. rokoch 20. storočia, keď sa diamantové ložiská vyčerpali.

Jedným z faktorov, ktorým sa zaujímajú turisti o Kolmanskop, je jeho jedinečné počasie. Nachádza sa v oblasti s extrémnym podnebím, charakterizované vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok.

V lete, ktoré pretrváva od decembra do marca, je Kolmanskop vystavený extrémne vysokým teplotám. Denné teploty môžu dosiahnuť až 45°C a len veľmi zriedkavo klesnú pod 20°C v noci. Vlhkosť vzduchu je nízka, čo prispieva k pohodlnému pocitu aj pri vyšších teplotách. Toto horúce leto je veľmi náročné na ľudské telo a vyžaduje si opatrenia na ochranu pred úpalom a dehydratáciou.

Mierne teplejšie počasie sa objavuje v období jar-jeseň, ktoré trvá od apríla do novembra. Teploty sú stále vysoké, ale menej extrémne ako v lete. Denné teploty sa väčšinou pohybujú medzi 20 a 30 °C, s minimálnymi teplotami okolo 10 °C v noci. Zrážky sú takmer nepatrne, s priemerným množstvom zrážok menej ako 10 mm za rok. Toto sú ideálne podmienky na preskúmanie opustených ulíc a stavieb v Kolmanskop.

Zima, ktorá je v Namíbii spojená s obdobím sucha, trvá od júna do augusta. Teploty sa mierne znižujú, s dennými teplotami okolo 15 až 25 °C a nočnými teplotami, ktoré môžu klesnúť až pod bod mrazu na niektorých miestach. Je dôležité vedieť, že napriek chladnejším teplotám je slnko stále veľmi intenzívne a je potrebné sa chrániť pred jeho škodlivými účinkami.

Pre návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o fotografické alebo filmové umenie, ponúka Kolmanskop jedinečné scenérie a svetelné podmienky vďaka jasnému nebu a chúlostivému svetlu sa dá dosiahnuť skvelé zábery. Nehovoriac o zaujímavých kontrastoch medzi opustenými budovami a púštnou krajinou.

Ak sa chystáte navštíviť Kolmanskop, odporúča sa si so sebou vziať dostatok vody a ochranné prostriedky na slnko. Je dôležité pamätať na svoje zdravie a bezpečnosť pri cestovaní v extrémnych podmienkach. Mesto je dôležitou historickou pamiatkou a kombináciou fascinujúceho prostredia a zaujímavého počasia ponúka jedinečný zážitok pre každého návštevníka.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Kolmanskop


1. Čo je Kolmanskop?
Kolmanskop je opustené mesto v Namíbii, ktoré kedysi bolo bohatým banským centrom.

2. Prečo je Kolmanskop opustené?
Mesto bolo opustené v 50. rokoch 20. storočia, keď sa vyčerpali zásoby diamantov v okolí.

3. Aké je hlavné atrakcie Kolmanskop?
Hlavnou atrakciou je návšteva opustených domov a budov, ktoré sú teraz prekryté pieskom a výlet do banských tunelov.

4. Ako sa tam dostanem?
Kolmanskop sa nachádza v púšti Namib, asi 10 km od mestečka Lüderitz. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je autom alebo s prenajatým vozidlom.

5. Koľko stojí vstup do Kolmanskop?
Vstupné do Kolmanskop je približne 100 NAD (Namíbsky dolár) pre dospelých a 50 NAD pre deti.

6. Aké sú otváracie hodiny?
Kolmanskop je otvorené pre verejnosť denne od 8:30 do 13:00.

7. Môžem sa v Kolmanskope ubytovať?
Nie, momentálne nie je možné sa v Kolmanskope ubytovať, pretože je to opustené mesto. Pre nocovanie odporúčame mestečko Lüderitz.

8. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Kolmanskop?
Najlepším obdobím na návštevu je medzi aprílom a septembrom, keď je tam suchšie a teploty sú príjemnejšie.

9. Aké je počasie v Kolmanskope?
V Kolmanskope je suché, polopúštne počasie s teplými až horúcimi teplotami väčšinou počas celého roka.

10. Koľko času by som mal stráviť v Kolmanskope?
Väčšina návštevníkov trávi v Kolmanskope približne 2-3 hodiny, ale závisí to od vášho záujmu o históriu a fotografiu.


Dovolenka Namíbia Kolmanskop


Namíbia je krásna krajina v juhozápadnej Afrike, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Jedným z týchto miest je aj opustené mesto Kolmanskop, ktoré sa nachádza v púšti Namib Desert.

Kolmanskop bola pôvodne osada nemeckých baníkov, ktorí sem prichádzali v 20. storočí v hľadaní diamantov. Mesto bolo postavené v nemeckom štýle a bolo vybavené modernými zariadeniami ako elektrickými lampami a nemeckými kúreniami.

Avšak po objavení väčších a kvalitnejších diamantov inde v Namíbii, osada postupne opustená a dnes sa nachádza v ruinách. Napriek tomu je Kolmanskop stále populárnou turistickou atrakciou pre svoje historické zaujímavosti a množstvo fotogenických miest.

Pri návšteve Kolmanskopu si môžete prehliadnuť množstvo zaujímavých miest ako napríklad staré nemocnice, kliníky, obchody a domy. Najzaujímavejšími miestami sú však stará kasíno a divadlo, ktoré sú elegantne navrhnuté s nemeckým šarmom.

Okrem toho sa môžete prejaviť aj vašu túžbu po diamantoch. V púšti Namib prebiehajú aj dnes kopačky diamantov a turisti sa môžu zúčastniť na exkurzii po diamantovej banke a pozrieť si, ako sa tieto vzácne kameny ťažia.

Návšteva Kolmanskopu je jedinečným zážitkom, ktorý by mal zahrnúť každý, kto má záujem o históriu, architektúru a fotografickú krásu. Budete mať príležitosť vidieť, ako sa mesto prepadá do púšte a ako sa príroda postupne znovu vráti s jej zafúkanými ulicami a zvädnutými stromami.

Návšteva Kolmanskopu je zážitkom na celý život a môže byť súčasťou vašej cesty do Namíbie. Vychutnajte si tento zvláštny kúsok nemeckej histórie a užite si svoju dovolenku v jednej z najkrajších krajín Afriky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky