Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Nemecko Drážďany

Letenka Nemecko Drážďany


Ak sa chystáte navštíviť Nemecko, určite nezabudnite navštíviť aj jedno z jeho najkrajších miest - Drážďany. Tento nádherný historický klenot s množstvom kultúrnych pamiatok, múzeí, kaštieľov a parkov je skvelým miestom pre každého, kto má radi históriu a krásne prírodné scenérie.

Aby ste sa tam dostali, potrebujete len jednu vec - letenku. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Drážďan zo všetkých kútov sveta. Väčšina letov však ide cez Frankfurt alebo Berlín.

Cena letenky sa môže líšiť na základe viacerých faktorov vrátane vašej polohy, kedy cestujete a koľko predstihom sa rozhodnete ju kúpiť. Však existujú aj niektoré dokonalé triky, ktoré vám môžu pomôcť získať čo najvýhodnejšie letenky do Drážďan.

V prvom rade, skúste sa pozrieť na ceny leteniek na rôznych veľkých leteckých portáloch ako Skyscanner, Expedia alebo Kayak. Tieto webové stránky vám umožňujú porovnávať ceny leteniek z rôznych leteckých spoločností na jednom mieste, aby ste mohli vybrať tú najlepšiu možnosť pre vás.

Okrem toho, môžete sa snažiť získať výhodnú letenku vďaka rôznym promo akciám a zľavám. Napríklad mnohé letecké spoločnosti často ponúkajú zľavy počas sviatkov alebo počas svojich výročí, alebo predaj online vstupenky za množstvo míľ. Ak máte členstvo v nejakej z nich, tam sú často výhodné ceny pre vás.

Je dôležité si udržať prehľad o cenách leteniek do Drážďan a sledovať, kedy sú najvýhodnejšie. Môžete tak ušetriť množstvo peňazí a získať si vstup do tohto krásneho mesta. V každom prípade, cesta tam je dôležitou súčasťou dovolenky, pretože začína už na letisku.

Ak teda hľadáte úžasné miesto pre vašu nasledujúcu dovolenku plnú histórie a krásnych miest, rozhodnite sa hneď teraz pre cestu do Drážďan. Získajte letenku už teraz a užite si ten najkrajší výlet vo vašom živote!


Dovolenka Nemecko Drážďany


Nemecko je krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jedným z nich sú Drážďany - hlavné mesto saského kraja, ktoré je známe svojou bohatou históriou, vynikajúcou kultúrou a krásnou architektúrou.

Ak hľadáte miesto pre letnú dovolenku, Drážďany poskytujú súbor vynikajúcich možností pre milovníkov umenia, dejín a kultúry. Mesto má mnoho nádherných histórických budov, ako napríklad Semperoper (najprestížnejší operný dom v Nemecku), palác Zwinger, Frauenkirche (katedrála Panny Márie) a Brühlsche Terrasse.

Okrem toho je Drážďany domovom niekoľkých múzeí a galérií, ako napríklad Národného múzea, Múzea výtvarnej umenia a Zbrojnice. Chodia sem aj milovníci moderného umenia, ktorí by mali navštíviť nielen tieto múzeá, ale aj Galérie Nová budova, ktorá hostí výstavy z celého sveta.

A ak si chcete užiť niečo blízko prírody, navštívte park Großer Garten, ktorý je ideálnym miestom na piknik, relax a aktivita na čerstvom vzduchu pre celú rodinu. V blízkosti parku sa nachádza aj zoológia a botanická záhrada, kde sa môžete pozrieť na rôzne druhy exotických zvierat a rastlín.

V lete Drážďany ponúkajú aj niekoľko letných festivalov a podujatí, ktoré si môžete užiť s rodinou alebo priateľmi.

A čo sa týka ubytovania, Drážďany si zachovávajú svoj pôvodný šarm a muchy turistov kupujú ubytovanie v historických hoteloch, ako je Hotel Taschenbergpalais Kempinski alebo Hotel Schloss Eckberg. Pre tých, ktorí to chcú skúsiť v bezplatnom ubytovaní ponúka mesto aj niekoľko vychytených hostiteľovských miest.

Na záver musím povedať, že Drážďany sú jedným z najkrásnejších miest v Nemecku s množstvom turistických atrakcií, súbre historických stavieb a rôznorodými festivalmi a podujatiami. Ak hľadáte ideálne destináciu pre letnú dovolenku, Drážďany by mali byť vašou prvou voľbou.


Počasie Nemecko Drážďany


Drážďany, hlavné mesto saského kraja v Nemecku, je známe svojou pestrou históriou, elegantnou architektúrou a bohatou kultúrou. Okrem týchto atrakcií však túto oblasť ovplyvňuje aj zaujímavé počasie.

Drážďany ležia v kontinentálnom podnebnom pásme, čo znamená, že tu prevláda stredoeurópske podnebie. Sú tu však aj vplyvy oceánskeho podnebia zo severozápadu od mora Severné more. Táto kombinácia prináša rôznorodosť počasia počas celej noci a roka.

V lete môžu byť teploty v Drážďanoch pomerne vysoké, s priemernými teplotami okolo 24 °C a maximálnymi teplotami okolo 30 °C. Letné obdobie je tiež zaznamenané ako mokré, s pravidelnými zrážkami a záplavami. Preto v lete, najmä v mesiacoch júl a august, môže byť zájazd do Drážďan problematický vzhľadom na nepredvídateľné počasie. Dlhé letné dni však poskytujú dostatok svetla na objavovanie mesta, prechádzky po jeho krásnych záhradách a ochutnávanie miestnej kuchyne.

Jeseň v Drážďanoch je typická svojou pestrou farebnosťou vďaka lístiu meniacemu farby. Teploty sa naďalej udržiavajú na miernom úrovni, pohybujú sa v priemere okolo 10-15 °C. Jeseň má tiež väčšiu pravdepodobnosť na daždivé obdobie, ale nie v takom rozsahu ako v lete. Turisti môžu v plnej miere využívať nádherné parky Drážďan, ako je napríklad Grosser Garten, ktorý je obklopený pestrofarebnými stromami.

Zima v Drážďanoch prináša studené počasie a priemernú teplotu okolo 0 °C. Zima je tiež charakterizovaná pravdepodobnosťou sneženia, čo je skutočným lákadlom pre milovníkov zimných športov a sezónnych trhov. Fasády historických budov, ako je Semperoper alebo Zwinger Palace, sa stanú ešte krajšími, keď sú pokryté vrstvou snehu. Ale nezabudnite sa dobre oblečť, pretože teploty môžu klesnúť pod bod mrazu.

Na jar sa teploty v Drážďanoch začínajú príjemne zvyšovať a vychutnávame si teploty okolo 10-15 °C. Toto obdobie je známe rýchlymi zmenami počasia, od dažďových dní po slnečné dni. Jar však prináša aj zvýšené množstvo zelene a kvetu v celej oblasti. Mnohé parky a záhrady Drážďan zažívajú prekvapivé obdobie kvitnutia, čo je perfektný čas na relaxáciu vonku a objavovanie mesta.

Všeobecne platí, že Drážďany sú fascinujúcim mestom, ktoré môžete navštíviť kedykoľvek počas roka. Vzhľadom na neistotu počasia v lete je však najlepšie plánovať si cestu v období, ktoré vám najviac vyhovuje a zobrať si so sebou vhodné oblečenie pre rôzne druhy poveternostných podmienok. S náležitou prípravou si môžete užívať krásy tohto úžasného mesta bez ohľadu na sychravé alebo slnečné počasie.


Ubytovanie Nemecko Drážďany


Drážďany sú považované za jedno z najkrajších miest v Nemecku a pre turistov je to obľúbená destinácia. Ak sa rozhodnete navštíviť Drážďany, určite potrebujete aj ubytovanie. V tomto článku vám predstavíme niekoľko možností, kde sa v Drážďanoch môžete ubytovať.

Hotel Schloss Eckberg

Ak si chcete dopriať niečo špeciálne, pobyt v hoteli Schloss Eckberg určite stojí za to. Nachádza sa na kopci nad mesto a ponúka úchvatný výhľad na Drážďany. Hotel sa nachádza v krásnom historickom zámku z 19. storočia a každá izba je iná, s individuálnym dizajnom. Okrem toho je vám k dispozícii aj spa so saunou a vonkajším bazénom.

Hotel Taschenbergpalais Kempinski Dresden

Tento luxusný hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka komfortné a priestranné izby. Hotel bol postavený v historickom paláci a ponúka vám štýlové prostredie s výhľadom na známe miesta v Drážďanoch. Hotel má aj wellness centrum s bazénom a saunou.

NH Collection Dresden Altmarkt

Tento moderný hotel sa nachádza v centre mesta a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie za rozumné ceny. Izby sú elegantné, a vybavené sú všetkým potrebným zariadením. Hotel má aj reštauráciu a fitness centrum.

Hostel Mondpalast

Hostel Mondpalast ponúka cenovo dostupné ubytovanie v centre mesta. Izby sú jednoduché, ale útulné a majú vlastné kúpeľne. Hostel má tiež spoločenskú miestnosť a terasu, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto.

Airbnb

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré má viac domáckej atmosféry, môžete si vybrať z množstva ponúk na Airbnb. Radi si môžete vybrať izbu u miestnych obyvateľov, čo vám poskytne úplne iný pohľad na mesto a miestne zvyklosti.

V Drážďanoch nájdete množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely. Vybrať si môžete podľa vašich preferencií a možností. Dôležité je, aby ste si mohli užiť pobyt v tomto nádhernom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Drážďany


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Drážďan z Nemecka?
- Najlepšie je cestovať vlakom alebo autobusom, ale je možné aj ísť autom.

2. Aké sú najzaujímavejšie miesta v Drážďanoch?
- Najvyššie odporúčané miesta sú Semperoper (divadlo), Zwinger (meštiacka štvrt), Frauenkirche (kostol), Schloss Pillnitz (zámok), Dresden Castle (hrad) a Brühlsche Terrasse (nábrežie).

3. Kam sa môžem zamerať na nákup v Drážďanoch?
- Najznámejšími ulicami pre nákup v Drážďanoch sú Münzgasse a Hauptstraße.

4. Aký je typický jedlo v Drážďanoch?
- Typickou jedlom v Drážďanoch sú ovocné koláče a knedle.

5. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Drážďanoch?
- Najlepšie miesta na ubytovanie v Drážďanoch sú Altstadt a Neustadt.

6. Kedy sú najlepšie časy na navštívenie Drážďan?
- Najlepšie sezóny na návštevu Drážďan sú jarné a jesenné sezóny (marc - máj a september - november), keď sú menej návštevníkov a počasie je príjemné.

7. Aké sú najlepšie spôsoby prehliadky Drážďan?
- Najlepšie spôsoby prehliadky Drážďan zahŕňajú pešo alebo cyklistické túry, vodné túry po rieke Labe a organizované prehliadky s miestnym sprievodcom.

8. Kde môžem najlepšie ochutnať miestny pivo v Drážďanoch?
- Najlepšie miesta na ochutnanie miestneho piva v Drážďanoch sú pičerky Radeberger Exportbierbrauerei v blízkosti centra mesta.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky