Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Peru Puerto Maldonado

Letenka Peru Puerto Maldonado


Letenka do Peru, konkrétne do mesta Puerto Maldonado, je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí túžia spoznať pravú divočinu Amazonského dažďového pralesa. Puerto Maldonado je východiskovým bodom do rezervácie Tambopata, ktorá je jednou z najbohatších oblastí biodiverzity na svete.

Po prílete do mesta Puerto Maldonado vám otvoria brány do úžasného sveta exotických rastlín, zvierat a miestneho obyvateľstva. Aby ste si užili tú najlepšiu skúsenosť, odporúča sa vydať sa na jednodňovú plavbu riekou Tambopata, kde budete mať možnosť vidieť nespočetné množstvo vtákov, opíc, kajmanských druhov a možno dokonca aj rôznych druhov kočiarov.

Ak radi športujete, určite vám urobí radosť trek v Národnom parku Tambopata. Budete prechádzať hustými pralesmi, kde dostanete príležitosť vidieť vzácne druhy vtákov, motýľov a iných exotických tvorov. Návšteva indiánskeho kmene Ese Eja nechýba na programe. Budete mať možnosť vidieť ich tradície, ich remeslá a naučiť sa niečo nové o ich kultúre.

Pre relax a oddych navštívte jazero Sandoval, ktoré je domovom mnohých druhov vtákov, krokodílov a veľkých mačiek, ako sú jaguary a pumy. Plavba na kánoi je skvelým spôsobom ako preskúmať okolie a mať jedinečný kontakt s týmto úžasným prostredím.

Chystate sa do mesta Puerto Maldonado zažiť niečo vskutku magické a nezabudnuteľné? Dobrá voľba! Pre rezerváciu letenky sa obráťte na svojho cestovného agenta alebo si ju môžete zakúpiť online. Cesta do Peru bude určite jedným z vašich najkrajších zážitkov. Nechajte sa očariť krásou amazonského pralesa, ktorý je jedným z najúžasnejších prírodných divov sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Puerto Maldonado


Najčastejšie otázky o Peru a Puerto Maldonado môžu zahŕňať:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Perua a Puerto Maldonado?
- Najlepšie obdobie na návštevu Peru a Puerto Maldonado je v období sucha, ktoré trvá od maja do októbra.

2. Aké je odporúčané očkovanie pred cestou do Perua a Puerto Maldonado?
- Je odporúčané očkovanie proti žltej zimnici, chrípke a hepatitíde A a B pred cestou do Perua a Puerto Maldonado.

3. Aké sú populárne atrakcie a aktivity v Puerto Maldonado?
- Populárne atrakcie a aktivity v Puerto Maldonado zahŕňajú návštevu starobylej pevnosti Sandoval, výlety do národných parkov Tambopata a Manu, pozorovanie vtákov, plávanie s rýbami v rieke Tambopata a prechádzky v deň aj v noci.

4. Ako sa dostanem do Puerto Maldonado?
- Do Puerto Maldonado sa dá dostať letecky, autobusom alebo loďou. Existuje medzinárodné letisko, ktoré je spojené so zväčšinou väčších miest v Peru.

5. Aké sú tradičné jedlá v Peruu?
- Tradičné jedlá v Peruu zahŕňajú ceviche (kombinácia syraňov a rýb), lomo saltado (ovocné mäso s ryžou), aji de gallina (kuracie mäso so smotanovou omáčkou) a causa limeña (zemiakový šalát naplnený rôznymi prísadami).

6. Ktoré parky a rezervácie sú v blízkosti Puerto Maldonado?
- V blízkosti Puerto Maldonado sa nachádza národný park Tambopata a národný park Manu, ktoré sú známe svojou prírodnou rozmanitosťou a bohatým druhovým zložením.

7. Aký je najlepší spôsob, ako spoznať amazonský dažďový les v okolí Puerto Maldonado?
- Najlepší spôsob, ako spoznať amazonský dažďový les v okolí Puerto Maldonado, je absolvovať výlety s miestnymi skúsenými sprievodcami, ktorí vám ukážu skryté miesta, zvieratá a flóru dažďového lesa.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Peru a Puerto Maldonado. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Počasie Peru Puerto Maldonado


Peru Puerto Maldonado je mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Peru. Toto mesto má tropické podnebie, ktoré je ovplyvnené blízkosťou dažďových pralesov Amazónie. Kvôli tomu sa počasie v Peruu Puerto Maldonado mení po celý rok.

V Peruu Puerto Maldonado sú tri hlavné sezóny: dažďová sezóna, suchá sezóna a obdobie medzi nimi, kedy sa počasie mení a nie sú príliš výrazné výkyvy počasia.

Dažďová sezóna v Peruu Puerto Maldonado zvyčajne trvá od decembra do mája, kedy sú teploty vyššie a vysoká vlhkosť v ovzduší spôsobuje silné dažde. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 28 °C a v noci zväčša klesajú na 20 °C. Dažde sú v tomto období intenzívne a zahŕňajú predovšetkým krátke intenzívne búrky.

Naopak, suchá sezóna v Peruu Puerto Maldonado trvá od júna do novembra. Počas tohto obdobia je menej dažďov, a tak je vzduch menej vlhký a teploty sa nachádzajú okolo 33 °C počas dňa a 23 °C v noci. Hoci sa zväčša predpokladá suché obdobie, občas tu vyskytujú sa krátke búrky.

Okrem týchto dvoch sezón môže byť obdobie medzi nimi veľmi zaujímavé, keďže počasie sa môže zmeniť dosť rýchlo a neočakávane. Keďže mesto leží v tropickom podnebí, teploty zväčša neprekračujú 38 °C, mimo daždovej sezóny.

Celkovo je počasie v Peruu Puerto Maldonado tropické, s vysokými teplotami a vlhkosťou. Pre turistov, ktorí navštevujú toto mesto, sa odporúča, aby si so sebou vzali odev, ktorý ich ochráni pred mokrom, kvapkami, ale aj pred slnkom, a samozrejme si nezabudli zobrať aj repelent proti hmyzu, ktorý je v tomto období veľmi aktívny v ovzduší.

Vďaka tropickému podnebiu má Peru Puerto Maldonado celý rok zaujímavé podmienky pre návštevníkov. S dobrým plánovaním cesty môžu návštevníci zažiť všetky krásy Amazónie a nádherné scenérie, ktoré tento región ponúka.


Dovolenka Peru Puerto Maldonado


Peru je krajina, ktorá mnohých zaujíma svojím bohatstvom prírody, históriou a kultúrou. Ak radi cestujete a chcete spoznať niečo výnimočné, určite by ste mali zvážiť možnosť navštíviť Peru. Jedným z najkrajších miest v krajine, ktoré by ste určite nemali nechať ujsť, je miesto s názvom Puerto Maldonado.

Puerto Maldonado sa nachádza v juhozápadnej časti Perua a predstavuje bránu do obrovskej Amazónie. Toto miesto ponúka unikátnu príležitosť na návštevu oblasti amazonského dažďového lesa a spoznanie jedinečnosti života v tomto prostredí.

Keď prídete do Puerto Maldonado, prvou vecou, ktorú uvidíte, je krásna rieka Madre de Dios. Toto miesto vám ponúka mnoho aktivít a zážitkov, ktoré si rozhodne budete pamätať. Medzi najobľúbenejšie patrí potápanie, sledovanie vtákov, turistika, kajakovanie a plavby riekou. Môžete tiež navštíviť niektoré z obrovských rezervácií v okolí, ako napríklad Národný park Tambopata alebo ďalšie zvieracie rezervácie.

Ak ste zvedaví, ako vyzerajú domorodí ľudia, veľmi odporúčame navštíviť niektoré zo susedných dedín, kde môžete vidieť si, ako títo ľudia žijú a pracujú. Je pre nás zaujímavé vidieť, ako v takejto odlišnej kultúre bežné zvyky a práce.

Jedným z najzaujímavejších miest v Puerto Maldonado je miesto s názvom Sandoval Lake. To, čo je na tomto mieste úžasné, je nádherné jazero, ktoré má úžasnú farbu a malé triasovité súostrovia, ktoré týčia z jeho hladiny. K okraju jazera je tiež možné vidieť niekoľko rezervácii zvierat, kde môžete vidieť najrôznejšie, často neobvyklé druhy, ako aj ich stopy v tomto prostredí.

Okolie Puerto Maldonado ponúka obrovské bohatstvo rastlín a zvierat a ponorte sa v juhoamerickom podnebí naplno. Ak sa chcete naučiť niečo nové a spoznať miesta, kde sme ešte neprevážne ako turisti, určite zvažte navštíviť Puerto Maldonado v Peru.


Ubytovanie Peru Puerto Maldonado


Pri návšteve mesta Puerto Maldonado v Peru, určite nezabudnite na výber ubytovania. Táto oblasť ponúka rôzne druhy ubytovania závislé na vašom rozpočte a preferenciách.

Hostely

Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú hostely ideálnou možnosťou. V Puerto Maldonado sú k dispozícii rôzne hostely so zdieľanými izbami a spoločnými priestormi. Hostely ponúkajú vrátane spoločného sociálneho zariadenia a kuchynky. Cena jednej noci sa pohybuje niekde okolo 10-15 amerických dolárov na osobu.

Hotely

Prostredný rozpočet si môže dovoliť pobyt v kvalitnom hoteli. V Puerto Maldonado sú k dispozícii rôzne hotely, ktoré ponúkajú rôzne služby. Ceny sa líšia podľa kvality a miesta, kde je hotel situovaný. Priemerná cena na jednu noc sa pohybuje od 30 do 80 amerických dolárov.

Eko-zariadenia

Puerto Maldonado sa nachádza v blízkosti Amazonského pralesa, ktorý ponúka unikátne zážitky. Ak hľadáte niečo viac autentické a unikátne, určite sa pozrite na eko-zariadenia. Ide o miesta, ktoré sa nachádzajú priamo v pralese a ponúkajú ubytovanie v zrekonštruovaných chatách alebo stanoch. Tieto stany majú zvyčajne vlastnú kúpeľňu a kuchynku. Ceny sa pohybujú okolo 100 dolárov na noc na osobu.

Záver

V Puerto Maldonado sa nájde ubytovanie pre každého. Od hostels po hotely a zariadenia v pralese. Zvolenie správneho typu ubytovania závisí od vášho rozpočtu a potrieb. V každom prípade si môžete byť istí, že každý druh ubytovania vám ponúkne pohodlie a zážitky, ktoré nezabudnete.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky