Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Portugalsko Berlengas

Letenka Portugalsko Berlengas


Portugalsko je krajinou bohatou na krásne miesta, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto fascinujúcich miest je arhipelág Berlengas. Tento ostrovný komplex, nachádzajúci sa pri pobreží Portugalska, je dokonalým útočiskom pre prírodové milovníkov, milovníkov dobrodružstva a tých, ktorí hľadajú únik od každodenného zhonu.

Cesta do Berlengas začína letením do Portugalska. Našťastie, existuje niekoľko alternatívnych letísk, ktoré sú vhodné pre túto destináciu. Najlepšou možnosťou by bolo pristáť na letisku v Lisabone, hlavnom meste Portugalska. Let z väčších európskych miest ako Paríž, Londýn alebo Madrid trvá približne dve až tri hodiny. Po pristátí v Lisabone je však potrebné pokračovať na cestu do prístavu Peniche, odkiaľ sa lodiami dostane na pokojné vody Berlengas.

Keď sa nachádzate na Berlengas, môžete sa tešiť na niečo jedinečné. Arhipelág je známy svojimi majestátnymi skalnatými útesmi, vyrezávanými oceánom, ktorý ich obklopuje. Bezpochyby, jedným z hlavných lákadiel Berlengas je ich biodiverzita. Ostrovy sú domovom pre množstvo vzácnych druhov vtákov a morských živočíchov, vrátane hniezdiacich a migrujúcich vtákov, tulení, delfínov a niekoľkých druhov tučniakov.

Väčšina návštevníkov Berlengas si užíva pobrežnú túru okolo ostrova, ktorá poskytuje úchvatné výhľady na okolitý prírodný ráz. Turistika tu však nie je jedinou aktivitou, ktorú tu možno robiť. Mnoho návštevníkov sa vyberie na vodný výlet a prepláva k jednej z malých romantických pláží alebo prezkúmať podmorský svet pri potápaní. Zároveň si tu môžete pozrieť čarovný Berlengas maják, jeden z najstarších majákov v Portugalsku.

Okrem prírodného krásy sa na Berlengas nachádza aj niečo pre históriu a kultúru. Na hlavnom ostrove je pevnosť Forte de São João Baptista, ktorá bola postavená na ochranu prístavu. Táto pevnosť je dnes sprístupnená pre návštevníkov. Môžete prečítať históriu miesta, navštíviť múzeum a dokonca sa zúčastniť výstavy. Je to jedinečná príležitosť pre tých, ktorí majú záujem o historickú stránku arhipelágu.

Pokračovanie letením na Berlengas je nepochybne vzrušujúcim dobrodružstvom. Od unikátnej prírody až po históriu a kultúru, Berlengas má všetko, čo by mohol milovník prírody a dobrodruh hľadať. Ak plánujete navštíviť Portugalsko, nevynechajte túto úchvatnú destináciu.


Počasie Portugalsko Berlengas


Portugalsko je známe svojou krásnou prírodou a pobrežiami, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov z celého sveta. Jedným z najzaujímavejších miest, kde môžete zažiť jedinečné počasie a spektakulárne scenérie, je súostrovie Berlengas.

Berlengas sú skupina malých ostrovov nachádzajúcich sa približne 15 kilometrov od portugalského mesta Peniche. Tento malý raj je prirodzene chránený a celý ostrov je súčasťou Národného parku Berlengas. Je to jedno z najzachovalejších ekosystémov na pobreží Portugalska a domov rôznych druhov rastlín a živočíchov.

Počasie na ostrovoch Berlengas je mierne a oceánske. Letá sú teplé a suché, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Oceán je teplý a ideálny na plávanie a potápanie. V letných mesiacoch môžete očakávať jasné nebo a slnečné dni, kedy si môžete užívať nádherné pláže a vodné športy.

Zimy na Berlengas sú mierné a vlhké, s priemernými teplotami okolo 15 stupňov Celzia. Priemerné zrážky súho tu oproti zvyšku Portugalska. Aj keď počas zimy môžete zažiť daždivé dni, krajina zostáva zelená a nádherná. Toto obdobie je vhodné pre tých, ktorí chcú zažiť pokoj a klamné atmosféru Berlengas bez davov turistov.

Jednou z najväčších atrakcií Berlengas je návšteva slávnej svetlomety, ktorá sa nachádza na najvyššom bode ostrova. Z nej si môžete vychutnať úžasný výhľad na celej oblasti a pozerať sa, ako sa stretáva hlbokomodrá voda s nádhernými útesmi.

Ak ste prírodovedec alebo len vášnivý turista, nezabudnite navštíviť rezerváciu Rocha Vermelha. Ide o miesto, kde nájdete vzácne druhy vtákov a rastlín, ktoré sú pre túto oblasť jedinečné.

Akékoľvek obdobie roka je vhodné na návštevu ostrovov Berlengas. Prinášajú jedinečný zážitok a ponúkajú úžasné príležitosti na ochutnávanie miestnej kultúry, gastronómie a aktívneho oddychu v prírodnom prostredí.

Berlengas je bezpochyby jedným z tajomných miest Portugalska, kde sa môžete vydať na dobrodružstvo a zažiť neuveriteľné počasie sprevádzané nespočetnými krásami prírody. Pokiaľ cestujete do Portugalska, nezmeškajte toto magické miesto a návštevu očarujúcich ostrovov Berlengas.


Dovolenka Portugalsko Berlengas


Dovolenka na portugalskom ostrove Berlengas je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si môžete v Európe vychutnať. Toto malé súostrovie, ktoré sa nachádza iba 10 kilometrov južne od mesta Peniche, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prírodnú krásu a odpočinok od každodenného zhonu.

Berlengas tvorí skupina malých ostrovov a skalnatých útesov, z ktorých najväčší má približne 1500 metrov na dĺžku. Na ostrove nájdete jednu dedinku, ktorá slúži ako základňa pre návštevníkov. Tu sa nachádza niekoľko malých hotelov, reštaurácií a obchodíkov, kde si môžete kúpiť potraviny a ďalšie veci.

Najväčšou atrakciou ostrova Berlengas je jeho krásna príroda. Na ostrove nájdete množstvo rôznych druhov rastlín a živočíchov, vrátane viacerých druhov vtákov, delfínov, tulenov a rýb. Ostrov je taktiež obklopený krásnym modrým morom, kde sa môžete kúpať alebo sa vydať na rybárčenie.

Okrem toho, ostrov ponúka aj množstvo rôznych aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Medzi najpopulárnejšie patrí turistika, potápanie, kajakárstvo, rybárčenie a mnoho ďalších. Ak sa radi vydávate na výlety, odporúčame navštíviť Unesco mestá Obidos a Alcobaca, ktoré sa nachádzajú v blízkosti.

Dovolenka na portugalskom ostrove Berlengas je jednoducho nádherný zážitok, ktorý by si mal na svojom zozname vychytávok mať každý milovník prírody a oddychu. Preto neváhajte a plánujte svoju cestu už dnes. Určite nebudete ľutovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Berlengas


1. Čo sú Berlengas?
Berlengas sú súostrovím vulkanického pôvodu, ktoré sa nachádza približne 10 km od portugalského pobrežia.

2. Ako sa dostanem na Berlengas?
Na Berlengas sa dostanete lodou z prístavu Peniche. Plavba trvá približne 45 minút.

3. Je potrebné vopred rezervovať vstupenky na Berlengas?
Áno, je nutné vopred si zarezervovať lístky pre plavbu na Berlengas a tiež pre vstup do prírodného parku.

4. Aké aktivity môžem robiť na Berlengas?
Na Berlengas môžete robiť rôzne turistické trasy, plávať v jaskyniach a užívať si pobyt na plážach.

5. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Berlengas?
Najlepšími mesiacmi pre návštevu Berlengas sú júl a august, kedy je počasie najlepšie a voda je dostatočne teplá na plávanie.

6. Môžem na Berlengas prespať?
Áno, na Berlengas sa nachádza kempovisko a tiež turistická chata, kde môžete prespať.

7. Je potrebné si vziať so sebou vodu a jedlo?
Áno, odporúča sa si vziať so sebou dostatočné množstvo vody a jedla, pretože na Berlengas neexistujú žiadne obchody ani reštaurácie.

8. Môžem na Berlengas vstúpiť so psom?
Bohužiaľ, nie. Dovolená so psom v Berlengase nie je dovolená.

9. Aké zvieratá môžem vidieť na Berlengas?
Na Berlengas môžete vidieť množstvo druhov vtákov, ako napr. kormorány, rybáry, pštrosie vtáky alebo labute.

10. Aké sú ceny vstupov a plavieb na Berlengas?
Ceny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a ceny sa môžu líšiť podľa vekovej kategórie. Ceny sa pohybujú od 17€ do 23€.


Ubytovanie Portugalsko Berlengas


Portugalský ostrov Berlengas je jedným z najkrajších miest pre dovolenku v krajine. Jeho neobvyklý prírodný scenérie, malebné pláže a bohaté podmorské dno lákajú turistov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť túto ostrovskú oázu, je potrebné zabezpečiť si ubytovanie.

Berlengas ponúka rôzne možnosti ubytovania pre turistov. Návštevníci majú možnosť si zvoliť medzi tradičnými hotelmi, penziónmi, apartmánmi alebo stanovými tábormi.

Jedným z možností je pobyt v miestnom hoteli. Väčšina hotelov na ostrove ponúka výhľad na more a vybavenie, ktoré zabezpečuje vašu pohodlnú a príjemnú dovolenku. Okrem toho budete mať prístup k atrakciám a zábave nachádzajúcim sa na ostrove.

Ak preferujete trochu viac súkromia, môžete si prenajať apartmán alebo chalupu na ostrove. Tieto ubytovacie zariadenia poskytujú hostiteľom možnosť samostatného stravovania a väčšiu slobodu pri plánovaní svojho času. Väčšina apartmánov a chalúp na Berlengas má výhľad na more a nachádza sa v tesnej blízkosti pláže.

Pre tých, ktorí uprednostňujú prírodu a dobrodružstvo, je možné tiež stanovať na ostrove. Mnoho stanových táborov poskytuje základné zariadenie, ako sú toalety a sprchy. Stanovanie vám umožňuje stráviť noc pod hviezdami a skúmať krásy Berlengas zblízka.

Pri výbere ubytovania na ostrove Berlengas je dôležité venovať pozornosť dostupnosti a rezervovať si miesto vopred. Vzhľadom na obmedzený počet ubytovacích zariadení na ostrove môže byť ťažké získať rezerváciu na poslednú chvíľu.

Po príchode na ostrov si môžete vychutnať nádhernú prírodu, prechádzky po útesoch a výlety na okolité pláže. Berlengas ponúka aj možnosti vodných športov, ako je potápanie, kajakovanie a rybolov. Nezabudnite si návštevu miestneho majáka, ktorý ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Berlengas je jedinečným miestom, kde možno nájsť krásu prírody a pokoj od ruchu veľkého mesta. Je to ideálne miesto pre odpočinok a relaxáciu. Ak hľadáte ubytovanie v tejto časti Portugalska, neváhajte si vybrať medzi jednou z mnohých možností ubytovania na ostrove Berlengas.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky