Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Saudská Arábia Džidda

Ubytovanie Saudská Arábia Džidda


Džidda je najväčšie a najdôležitejšie mesto v Saudskej Arábii. Nachádza sa na brehu Červeného mora a je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a obchodným významom. Pre tých, ktorí navštívia Džidda, existuje množstvo možností ubytovania.

Mesto ponúka širokú škálu hotelov rôznej cenovej kategórie, od luxusných 5-hviezdičkových hotelov po skromnejšie možnosti pre rozpočtových cestovateľov. Vďaka svojej polohe pri mori niektoré hotely ponúkajú nádherný výhľad na oceán a pláže, čo je obľúbená atrakcia pre turistov.

Jedným z najprestížnejších hotelov v Džidde je Rosewood Jeddah, ktorý je súčasťou luxusnej medzinárodnej hotelovej siete. Tento hotel ponúka prvotriedne zariadenia a služby, ako aj prístup k súkromnej pláži. Klubový poschod ponúka špeciálne benefity pre hostí vrátane súkromného check-inu a výhradného prístupu do súkromnej klubovej zóny.

Medzi ďalšie luxusné hotely v Džidde patria aj Jeddah Hilton Hotel, Radisson Blu Royal Suite Hotel a Hotel Mercure Jeddah Al Hamra. Tieto hotely sú známe svojou prvotriednou dovolenkou a ponúkajú hostiam moderné zariadenia a komfortné izby.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom existuje v Džidde aj niekoľko cenovo dostupných možností ubytovania. Tieto hotely sú zamerané na pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. Niektoré z týchto hotelov sú napríklad Holiday Inn Jeddah Gateway, Al Hammadi Hotel Suites a Al Nabarees Palace Hotel.

Saudská Arábia Džidda je známa nielen svojím bohatým dedičstvom a kultúrou, ale aj svojim luxusným a pohostinným ubytovaním. Bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet, nájdete v Džidde vhodné ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlný a príjemný pobyt vo veľkomeste plnom histórie a krásnych pamiatok.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Džidda


1. Kde sa nachádza Saudská Arábia Džidda?
Odpoveď: Džidda je veľkomesto nachádzajúce sa na pobreží Rudého mora v Západnej provincii Saudskej Arábie.

2. Aké je hlavné letisko v Džidde?
Odpoveď: Hlavné letisko v Džidde sa volá Medzinárodné letisko kráľa Abdulazíza.

3. Aké sú turistické atrakcie v Džidde?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších turistických atrakcií v Džidde zahŕňajú historickú štvrť Al-Balad, Džamiah moslimskú univerzitu, Národné múzeum Saudskej Arábie a Džiddušký fontánový prameň.

4. Aká je klimatická situácia v Džidde?
Odpoveď: Džidda má horúce a suché klima s vysokými teplotami počas celého roka. Letné teploty sa pohybujú okolo 40 °C.

5. Aký je populačný počet v Džidde?
Odpoveď: Presný populačný počet v Džidde sa často mení, ale odhaduje sa, že v roku 2021 mala približne 3,3 milióna obyvateľov.

6. Aký je hlavný jazyk hovorený v Saudskej Arábii Džidda?
Odpoveď: Arabčina je hlavným jazykom v Saudskej Arábii, vrátane Džiddy.

7. Aký je riadny pracovný týždeň v Džidde?
Odpoveď: V Saudskej Arábii je riadny pracovný týždeň zväčša od soboty do štvrtka. Piatok je deň oddychu.

8. Aký je miestny časový posun v Džidde?
Odpoveď: Džidda sa nachádza v časovej zóne GMT+3.

9. Aký je hlavný priemysel v Džidde?
Odpoveď: Džidda je jedným z najväčších obchodných a priemyselných centier v Saudskej Arábii. Patrí sem napríklad výroba textilu, potravinárstvo a petrochemický priemysel.

10. Aké sú niektoré kultúrne zvyky v Saudskej Arábii Džidda?
Odpoveď: V Saudskej Arábii majú obyvatelia obvykle veľký dôraz na tradičné hodnoty a náboženstvo. Je vhodné sa oblečť skromne, vyhýbať sa alkoholu a dodržiavať miestne konvencie.


Dovolenka Saudská Arábia Džidda


Jednou z menej tradičných, ale zaujímavých destinácií pre dovolenku je Saudská Arábia, špeciálne mesto Džidda. Toto mesto je riffovane Východom a Západom, vďaka čomu ponúka návštevníkom skutočne jedinečný a neobyčajný zážitok.

Džidda je najväčšie prístavné mesto v Saudskej Arábii a bolo dlhé roky hlavným mostom medzi Arábiou a zvyškom sveta. Dnes je Džidda dôležité kultúrne a komerčné centrum, kde sa nachádza veľa moderných obchodných centier, luxusných hotelov a reštaurácií.

Jedným z najväčších lákadiel Džiddy je historické mesto, známe ako Al-Balad. Tento starobylý časť mesta je zaznamenaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť tradičnú architektúru, úzke uličky, ako aj starodávne mešity a múzeá. Prechodte sa po starom meste, kde sa stále nachádzajú tradičné obchody, ktoré ponúkajú zaujímavé suveníry a miestne produkty.

Pre tých, ktorí siahajú po dobrodružstve, Džidda ponúka tiež možnosť prieskumu svojich korálových útesov. Mnoho turistov sa pohráva so snorklovaním alebo potápaním, aby objavili úžasnú biodiverzitu pod vodou. Svet krásnych korálových útesov a farebných morských tvorov vás úplne pohltí. Mnoho miestnych spoločností ponúka výlety na malé člny, ktoré vás doveziú k najlepším miestam na potápanie či snorklovanie.

Kultúrna scéna Džiddy je tiež veľmi bohatá. Mesto je domovom množstva umeleckých galérií, múzeí a divadiel. Janadriyah Heritage and Cultural Festival, jedno z najväčších kultúrnych podujatí v Saudskej Arábii, sa tiež koná v Džidde. Počas tohto festivalu môžete zažiť autentické arabské tanec a hudbu, tradičnú arabskú kuchyňu a kultúrne vystúpenia.

Ak sa zaujímate o históriu a náboženstvo, nemôžete vynechať návštevu Káby, ktorá sa nachádza len niekoľko hodín jazdy autom od Džiddy. Kába je najsvätejším miestom islamského sveta a je povinnou púťou pre všetkých veriacich moslimov.

Saudská Arábia je známa svojimi prísnejšími náboženskými a kultúrnymi pravidlami, takže je dôležité byť v meste Džidda ohľaduplný a rešpektovať miestne zvyky a zákony. Ženy by mali nosiť dlhé rúcha a zahalovať sa, okrem turistických miest a hotelov.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá je zároveň inovatívna a kultúrna, možno by ste mali zvážiť návštevu Saudskej Arábie a mesta Džidda. Toto mesto ponúka kombináciu histórie, dobrodružstva a príležitosť objaviť novú kultúru. Nech už si vyberiete výlet do starobylého Al-Balad, potápanie v korálových útesoch alebo ochutnávanie tradičnej kuchyne, Džidda vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a nový pohľad na arabský svet.


Letenka Saudská Arábia Džidda


Saudská Arábia, známa najmä svojou bohatou kultúrou a islamskými svätyňami, je pozoruhodnou destináciou pre turistov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie miesta, ktoré si môžu návštevníci užiť, patrí aj Džidda. Táto moderná a živá metropola ponúka množstvo príležitostí na objavovanie a zažívanie, čo ju robí ideálnym miestom na cestovanie.

Ak plánujete cestovať do Džiddy, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cez letenku Saudská Arábia Džidda. Saudská letecká spoločnosť, známa tiež ako Saudia, je hlavným dopravcom krajiny a poskytuje spojenie so všetkými hlavnými svetovými mestami.

Samotný let sa často považuje za skvelú skúsenosť. Saudia ponúkajú pohodlné lety s vynikajúcimi službami pre cestujúcich. S modernými lietadlami a vyškolenými posádkami je let pre väčšinu cestujúcich príjemným zážitkom. Počas letu si môžete vychutnať chutné jedlo, získať prístup k databázam filmov a hudby a využívať internetové služby v prípade potreby.

Po prílete do Džiddy budete okamžite fascinovaní bohatosťou kultúry a histórie, ktorú mesto ponúka. Jedným z najvýznamnejších miest na návštevu je historické centrum Al-Balad, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tu nájdete úzke uličky, tradičné domy z červeného vápna a starobylé pevnosti.

Na pobreží Džiddy si môžete vychutnať nádherné pláže a krásne koraly. Niektoré z najlepších miest na relaxáciu a potápanie sú oblasti Corniche a Obhur. Môžete si tiež urobiť výlet na jedinečný ostrov Farasan, ktorý je domovom rôznych morských živočíchov a vzácnych vtákov.

Ak ste zvedaví na tradičnú kultúru Saudskej Arábie, môžete navštíviť múzeum Jeddah. Tu sa dozviete viac o histórii a dedičstve regiónu. Okrem toho môžete navštíviť nespočetné množstvo trhov a bazárov, kde môžete zakúpiť miestne výrobky a suveníry, ako napríklad tradičné koberce, šperky a kožené výrobky.

Džidda je tiež známa vynikajúcimi jedlami. Môžete ochutnať rôzne špeciality, ako napríklad kôzne mäso, ryby a tradičnú arabskú kávu. Poznámanie sa s miestnou kuchyňou je určite jedným z vrcholov návštevy Džiddy.

Samotné mesto má rozvinutú infraštruktúru, ktorá uľahčuje cestovanie po celej Saudskej Arábii. K dispozícii sú taxíky, mestská doprava a prenájom automobilov, čo vám umožňuje ľahko objaviť iné fascinujúce miesta v rámci tejto krajiny.

V súhrne, cesta do Džiddy pomocou letenky Saudská Arábia je ideálnou voľbou pre každého cestovateľa, ktorý chce objaviť krásy Saudskej Arábie. S bohatou kultúrou, úchvatnými miestami a pohostinnými obyvateľmi sa v Džidde určite nebudete nudiť. Nech už je váš záujem o históriu, prírodu alebo jedlo, Džidda vám určite poskytne zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.


Počasie Saudská Arábia Džidda


Saudská Arábia je známa svojimi extrémnymi podnebnými podmienkami, a to najmä vo svojom hlavnom meste Džidda. Džidda sa nachádza v priemyselnom regióne krajiny zvanom Hedžáz, pri brehu Rudého mora, a je druhým najväčším mestom v Saudskej Arábii.

Počasie v Saudskej Arábii a konkrétne v Džidde je silne ovplyvnené tropickým podnebím. Mesto zažíva dlhé, horúce a suché letá s veľmi vysokými teplotami, ktoré často presahujú 40 °C. Vnútrozemie krajiny je známe svojimi extrémnymi horúčavami a dosahujú najvyššie teploty v krajine.

Letné obdobie, ktoré sa rozkladá od júna do septembra, je obzvlášť horúce a suché. Priemerné denné teploty sa môžu pohybovať od 38 °C až po až 45 °C. Vlhkosť z Rudého mora pridáva na nepríjemnosti a vytvára pocit parného prostredia. Silné slnko a minimálne zrážky vytvárajú suché výprasky na krajine.

Zima, ktorá prechádza od decembra do marca, je o niečo príjemnejšia, avšak stále dosahuje vysoké teploty. Denné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 25 °C až 30 °C. Nočné teploty môžu klesnúť na približne 18 °C, najmä na pobreží, ale aj tam sa teploty zriedkavo blížia k bodu mrazu. Toto obdobie je najuchádzanejšie pre návštevníkov, pretože teploty sú príjemnejšie a komfortnejšie na pobyt.

Búrky a silné dažde sú vo Džidde zriedkavé, a to je spôsobené jeho polohou na pobreží. Mesto zažíva iba niekoľko dní zrážok ročne. Občas sú ale tieto zrážky prudké a sprevádzajú ich blesky a búrky.

Saudská Arábia, vrátane Džiddy, je známa aj kvôli kumulu. Kumuľový vietor sa občas vyskytuje v priebehu letných mesiacov a prináša so sebou veľa prachu a piesku. Vietor je suchý a horúci, čo robí zážitok z počasia ešte nepríjemnejším.

Treba zdôrazniť, že teploty sa v regióne môžu líšiť v závislosti od rôznych faktorov, vrátane nadmorskej výšky a polohy. Preto je vždy dobré mať na pamäti tieto údaje pri plánovaní návštevy Saudskej Arábie, a hlavne Džiddy.

Napriek svojim extrémnym podmienkam, Džidda ponúka širokú škálu možností pre návštevníkov, aby si užili ich pobyt. Od návštevy historických pamiatok a kultúru po plážové aktivity a luxusné hotely, je to jedno z najzaujímavejších miest na návštevu v Saudskej Arábii. Ak plánujete cestu do Džiddy, nezabudnite sa pripraviť na extrémne teploty a zabezpečte si primerané oblečenie a hydratáciu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky