Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Taliansko Cinque Terre

Letenka Taliansko Cinque Terre


Cinque Terre je malebná oblasť na severozápadnom pobreží Talianska, známa svojimi okúzľujúcimi dedinkami a prekrásnymi plážami. Je to jeden z najobľúbenejších turistických cieľov v krajine a jedným z najlepších spôsobov, ako tam sa dostať, je cestovať letecky.

Ak chcete navštíviť Cinque Terre z akéhokoľvek miesta mimo Talianska, letenka je nevyhnutnosťou. Existuje niekoľko možností letísk, kam môžete priletieť. Ak hľadáte najjednoduchšiu možnosť, letecké spojenie do Pisy alebo Janov je ideálna voľba. Tieto dve letiská sú najbližšie k Cinque Terre a majú spojenie s mnohými medzinárodnými mestami.

Pisa je domovom medzinárodného letiska Galileo Galilei, ktoré sa nachádza iba hodinu cesty autom od Cinque Terre. Mnoho nízkonákladových leteckých spoločností ponúka lety do Pisy z rôznych európskych miest. Po prílete sa môžete dostať do Cinque Terre pomocou vlaku alebo si prenajať auto a pokračovať na vlastnú päsť.

Janov je ďalším skvelým letiskom, ktoré môžete zvoliť. Letisko Cristoforo Colombo je asi 1,5 hodiny cesty od Cinque Terre a je jedným z najväčších letísk v Taliansku. Odtiaľ môžete využiť vlakové spojenie na prímočiarej trase do miest Riomaggiore alebo Monterosso al Mare, ktoré sú súčasťou Cinque Terre.

Po príchode do Cinque Terre si môžete užívať všetku krásu, akú táto oblasť ponúka. Je to úchvatný mediteránsky raj so strmými skalami, farebnými domami a útulnými prístavmi. Oblasť je známa svojimi turistickými cestami, ktoré vedú pozdĺž pobrežia a ponúkajú fantastické výhľady na Ligurské more.

Okrem markantnej prírody a scenérie ponúka Cinque Terre aj skvelé pláže, kde si môžete užívať slnko a oddych. Každá z piatich dediniek má vlastnú pláž, kde si môžete zaplávať alebo sa len relaxovať na piesku. Okrem toho je tu obrovská ponuka kvalitných reštaurácií, kde si môžete vychutnať talianske delikatesy.

Ak plánujete navštíviť Cinque Terre, nezabudnite zistiť, kde je najbližšie letisko a zabezpečiť si letenku, ktorá vám umožní bezproblémovú cestu. Tento kúsok neba na talianskom pobreží si určite zaslúži váš čas a úsilie, preto neváhajte a zažite nezabudnuteľný dovolenkový zážitok v Cinque Terre.


Ubytovanie Taliansko Cinque Terre


Taliansko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a úchvatnou architektúrou. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Taliansku, je región s názvom Cinque Terre. Tento región sa nachádza v severozápadnej časti Talianska na pobrezí Ligurského mora. Cinque Terre je známe nielen svojimi farebnými rybárskymi dedinkami, ale aj svojimi útesmi a strmými svahmi, ktoré dopĺňajú nádhernú krajinu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Cinque Terre, budete mať veľa možností na ubytovanie. Väčšina ubytovacích možností tu sa nachádza v jednotlivých dedinkách, z ktorých sa skladá región Cinque Terre. Každá dedinka má unikátny charakter a ponúka rozmanité typy ubytovania.

Riomaggiore je jednou z najobľúbenejších dedín v Cinque Terre. Nachádza sa na juhu regiónu a je známa svojimi farebnými budovami, úzkymi uličkami a malebnou prístavom. V Riomaggiore nájdete veľa hotelov, malých rodinných penziónov aj apartmánov na prenájom. Ubytovanie tu je často zariadené v tradičnom talianskom štýle, s rustikálnymi nábytkom a výhľadom na more.

Vernazza je ďalšou nádhernou dedinkou v Cinque Terre, známou svojimi peknými plážami a kultúrnymi pamiatkami. Ubytovacia ponuka tu je tiež veľmi bohatá. Ak hľadáte ubytovanie v centre Vernazzy, nájdete množstvo malých hotmailov a penziónov so štýlovým zariadením a úžasnými výhľadmi na okolitú krajinu.

Monterosso al Mare je najväčšou a najrušnejšou dedinou v Cinque Terre. Je to miesto, kam prichádzajú turisti, aby si užili pekné pláže a aktivity v okolí. Ubytovanie v Monterosso al Mare je široké, od luxusných hotelov až po jednoduché penzióny. Mnohé hotely tu majú vlastné bazény a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť po dlhom dni objavovania krás Cinque Terre.

Ďalšie dediny v Cinque Terre, ako Manarola a Corniglia, majú tiež skvelé možnosti na ubytovanie. Manarola sa nachádza na úplnom konci Cinque Terre a ponúka majestátny výhľad na more a dedinu. Ubytovanie tu je často v útulných penziónoch a rodinných hoteloch. V dedine Corniglia, ktorá sa nachádza na vrchole útesu, nájdete väčšinou malé penzióny a apartmány s krásnym výhľadom na Ligurské more.

Ak hľadáte unikátne miesto na ubytovanie, môžete si vybrať aj z množstva možností na prenájom rodinných domov a apartmánov. Mnohé z týchto ubytovacích možností v Cinque Terre ponúkajú možnosť si pripraviť vlastné jedlá a vychutnať si tak autentickú taliansku kuchyňu priamo v pohodlí vášho vlastného domova.

Nezáleží na tom, ktorú dedinu v Cinque Terre si vyberiete, určite si vychutnáte jedinečný pobyt v tomto nádhernom regióne. Cinque Terre je jedným z tých miest, kde môžete zažiť krásy Talianska, jeho bohatú kultúru a uvoľnenú atmosféru. Ubytovanie v jednej z týchto malebných dediniek vám poskytne príležitosť nasávať tento jedinečný región každý deň.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Cinque Terre


1. Čo sú Cinque Terre?
Cinque Terre je pobrežné mesto na severozápade Talianska v oblasti Ligúria. Skladá sa z piatich malých miest s krásnymi plážami, skalami, romantickými zákutiami a fascinujúcimi vyhliadkami.

2. Ako sa dostanem do Cinque Terre?
Najlepšie je cestovať vlakom z miest, ako sú Miláno, Janov alebo Pisa. Existuje aj možnosť cesty autobusom alebo autom.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Cinque Terre?
Najlepšie obdobie na návštevu Cinque Terre je jarné a letné obdobie, teda od apríla do septembra. V lete však môže byť veľmi horúco.

4. Ktoré mesto z Cinque Terre je najlepšie navštíviť?
Každé mesto má svoje čaro a unikátnosť. Ak hľadáte turistický ruch, navštívte mesto Monterosso al Mare, ak zase hľadáte primitívnejší a autentickejší zážitok, odporúčame mesto Corniglia.

5. Ako sa najlepšie presúvať medzi mestami v Cinque Terre?
Najlepšie je cestovať vlakom alebo trajektom, ktorých spojenie je pravidelné a časté.

6. Aké sú najlepšie aktivity v Cinque Terre?
Najlepšie aktivity v Cinque Terre zahŕňajú prechádzky a túry po národných parkoch, kúpanie v mori, degustáciu talianskych jedál a vína, prvotriedne ubytovanie a pohľady, ktoré si budete pamätať na celý život.

7. Ako si môžem rezervovať ubytovanie v Cinque Terre?
Ubytovanie si môžete jednoducho zarezervovať online na rôznych stránkach, ktoré ponúkajú hotely, penzióny, apartmány a podobne.

8. Ktoré jedlá a nápoje sú typické pre Cinque Terre?
Typické jedlá Cinque Terre zahŕňajú pesto a morské plody pripravené v rôznych druhoch: grilované, vyprážané, v čilských omáčkach a podobne. Ďalšie špeciality sú napríklad focaccia alebo mozzarellu s paradajkami. Typické nápoje sú víno z oblasti Ligúria a limoncello, citrusový likér.

9. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Cinque Terre?
Z najlepších miest pre fotografovanie sú vyhliadky z vrcholu kopcov, ako sú napríklad Levante nebo Punto Mesco. Okrem toho sú úžasné aj malé zákutia a úzke uličky v historických centrách miest v Cinque Terre.

10. Ako môžem získať viac informácií o Cinque Terre?
Ak hľadáte ďalšie informácie o Cinque Terre, môžete navštíviť oficiálnu webovú stránku alebo turistické centrum v jednom z miest. Ďalšie informácie môžete získať aj od svojho cestovného agenta, alebo od miestnych obyvateľov na mieste.


Počasie Taliansko Cinque Terre


Taliansko je známe svojou bohatou históriou, vynikajúcou kuchyňou a nádhernou prírodou. Jedným z najkrajších miest, ktoré Taliansko ponúka, je Cinque Terre. Toto malebné pobranecké mestečko je situované na pobreží Ligúrska, v severozápadnej časti krajiny. Jeho názov v preklade znamená "päť zemí" a toto pomenovanie sa týka päť malých rybárskych osád, ktoré sa tu nachádzajú.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré robia z Cinque Terre také výnimočné miesto, je jeho jedinečné poveternostné podmienky. Toto miesto je počas celého roka zväčša veľmi príjemné a márnivé. Vďaka miernemu Stredozemnému podnebiu, je tu mierna zima a teplá a suchá letná sezóna.

V zime, teploty v Cinque Terre zostávajú mierne a priemerná teplota sa pohybuje medzi 10-15 stupňami Celzia. Aj keď to môže byť občas daždivé obdobie, väčšinou sa jedná o krátke prehánky, ktoré sa rýchlo vynoria. To znamená, že aj počas týchto mesiacov je možné si vychutnať túto oblasť a obdivovať jej nádherné výhľady.

Na jar a na jeseň, teploty sa zvyšujú a pohybujú sa medzi 15-25 stupňami Celzia. Toto je ideálna doba na prechádzky po Cinque Terre a objavovanie jej krás. Mnoho turistov sa vyhne tomuto miestu počas letnej sezóny, pretože je tu veľký ruch a zaneprázdnenie. Jarné a jesenné mesiace ponúkajú pokojnejšie prostredie a krajšiu atmosféru na objavovanie.

Leto je v Cinque Terre horúce a suché. Teploty sa pohybujú medzi 25-30 stupňami Celzia a slnko svieti takmer každý deň. Táto sezóna je obľúbená medzi turistami, pretože ľudia sa tu môžu kúpať v teplom a jasnom mori a vychutnávať si slnečné počasie. Avšak, aj keď letné mesiace ponúkajú ideálne podmienky na relaxáciu na pláži, treba mať na pamäti, že to môže byť aj veľmi rušná doba.

Ak plánujete návštevu Cinque Terre, najlepším obdobím je jar alebo jeseň, kedy tu počasie je príjemné a miesto nie je tak preplnené. Nebudete mať len šancu ochutnať miestnu kuchyňu, ale aj obdivovať výnimočnú prírodu a okrem toho, užiť si oddych na pláži a kúpanie vo vode. Cinque Terre zaručene bude nezabudnuteľným zážitkom s výnimočným počasím.


Dovolenka Taliansko Cinque Terre


Cinque Terre, taliansky pre "Päť zemí", je názov pre oblasť na severe Talianska, ktorá sa skladá z päť malých rybárskych dediniek. Toto miesto je veľmi obľúbené medzi turistami pre svoju krásnu scenériu, bohatú kultúru a vynikajúcu gastronómiu. Ak hľadáte skutočný kúsok talianskeho raja, Cinque Terre je miesto, kam sa chcete vydať na dovolenku.

Päť dediniek, ktoré tvoria Cinque Terre, sú Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Každá z týchto dediniek má svoju vlastnú jedinečnú atmosféru a charakter. Monterosso al Mare je najväčším a najkúpeľnejším mestečkom v tejto oblasti s krásnymi plážami, dokonale vhodnými na relaxáciu a opalovanie. Vernazza je považovaná za najfotogenickejšiu z piatich dediniek, s malebným prístavom, farebnými domami a úzkymi uličkami. Corniglia je jedinou dedinkou, ku ktorej vedie schodisko, a preto je najmenej známou. Manarola je reminiscentná tradičnou talianskou rybárskou dedinou so strmými kopuľami a úžasnými výhľadmi na more. Na druhú stranu, Riomaggiore je najväčšou dedinkou a je známa svojimi úzkymi schodiskami a malebnými uličkami.

Každá z týchto dediniek je spojená pešou cestou, ktorá vedie cez útesy s nádhernými výhľadmi na Ligurské more. Táto cesta je známa ako "Sentiero Azzurro" alebo Modrá cesta a je jednou z najpopulárnejších atrakcií Cinque Terre. Prechádzka po tejto trase je neuveriteľným zážitkom z krásnej prírody, šípajúcich viníc a kopcového kraja. Počas svojho putovania budete mať možnosť navštíviť rôzne vinárstva a degustovať miestne vína.

Okrem prechádzok po Modrej ceste, si môžete prenajať loď a preskúmať kraj okolo Cinque Terre z mora. Táto možnosť vám umožní obdivovať pobrežné dedinky a skalnaté útesy z inej perspektívy. Môžete tiež využiť príležitosť na plavbu k blízkym ostrovom ako Portofino alebo Porto Venere a objaviť ďalšie klenoty talianskeho pobrežia.

Samozrejme, návšteva Cinque Terre by nebola úplná bez ochutnávky miestnej talianskej kuchyne. V jedálniach a reštauráciách v dedinkách nájdete široký výber čerstvých morských plodov, chutných cestovín a typických talianskych špecialít. Po náročnom dni plnom objavovania môžete posedieť v príjemnej reštaurácii s výhľadom na more a vychutnať si skutočnú chuť Talianska.

Cinque Terre je nielen miestom pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ale aj pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do bohatej talianskej kultúry a histórie. Každá dedinka má svoje vlastné pamiatky, kostoly a staré mestské centrá, ktoré stoja za návštevu.

Ak hľadáte dovolenku s krásnou prírodou, vynikajúcim jedlom a nezabudnuteľnými zážitkami, Cinque Terre je tou správnou voľbou pre vás. Skládajúce sa z päť unikátnych dediniek, ponúka táto oblasť to najlepšie z Talianska a je nepochybne jedným z najkrajších a najromantickejších miest na svete.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky