Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Thajsko Wat Benchamabophit

Dovolenka Thajsko Wat Benchamabophit


Thajsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom veľa možností pre dokonalú dovolenku. Okrem slnečných pláží a luxusných hotelov, je tu vynikajúca turistická atrakcia, ktorá láka turistov z celého sveta: chrám Wat Benchamabophit.

Tento chrám sa nachádza v meste Bangkok a bol postavený v roku 1899. Jeho architektúra je typickou ukážkou thajskej budhistickej architektúry. Chrám je postavený z mramoru a bol projektovaný pomocou mixu thajského a európskeho štýlu. Jeho steny sú vyzdobené nádhernými freskami a kachľami. Celý chrám sa vyníma ako nádherný klenot v obklopení zelených pozemkov a záhrad.

Chrám Wat Benchamabophit je národným svätým miestom a to z dôvodu, že sa v jeho stenách nachádzajú pozostatky Buddhových učení, ktoré sú tu uchované pre budúce generácie. Turisti, ktorí ho navštívia, sa môžu zúčastniť rôznych rituálov a stát sa súčasťou náboženských ceremónií, ktoré sa tu denne konajú.

Okrem návštevy Chrám Wat Benchamabophit, ktorý je krásnym symbolom thajského náboženstva a architektúry, môžete v blízkom okolí nájsť ďalšie zaujímavé miesta, ako sú napríklad konkrétne trhy a obchody s tradičnými thajskými výrobkami, ktoré vám umožnia spoznať miestnu kultúru a tradície.

Ak sa chystáte na dovolenku do Thajska, je chrám Wat Benchamabophit jednou z atrakcií, ktoré by ste nemali premeškať. Kým si tam užijete čarovné momenty v chráme, môžete si aj objaviť kráľovstvo Siamu, ktoré vám dokáže ponúknuť nekonečné možnosti pre vašu dokonalú dovolenku.


Ubytovanie Thajsko Wat Benchamabophit


Pri plánovaní svojej dovolenky v Thajsku určite nezabudnite navštíviť jedno z najkrajších a najuznávanejších budhistických chrámov v Bangkoku - Wat Benchamabophit. Tento nádherný chrám, známy aj ako "Mramorový chrám", je jedným z najnavštevovanejších miest v Thajsku a ponúka úchvatné architektonické zázraky a pokojnú atmosféru pre turistov.

Wat Benchamabophit bol postavený v roku 1899 kráľom Rámou V., ako pamiatka na jeho príchod do trónu. Jeho hlavnou atrakciou je krásny biele mramorový exteriér, ktorý mu získal povesť "Mramorového chrámu". Tento unikátny chrám je kombináciou thajského a európskeho dizajnu, s prvkami ako gotické oblúky, kruziazové okná a neskôr pridanou čínskou vŕbou na zlepšenie svojho vzhľadu.

Počas návštevy si môžete vychutnať nádherné záhrady chrámu, ktoré sú plné kvetov a zelene. Ich údržbu zabezpečuje miestne mníšske spoločenstvo, ktoré tiež spravuje celý komplex chrámu. Záhrady sú oblúkované s každým krokom, čo vytvára príjemnú a pokojnú atmosféru pre návštevníkov.

Pri vstupe do chrámu si môžete všimnúť veľkolepú zlatú sochu Budhu. Táto socha je obrovská a je pokrytá 24-karatovým zlatom. Je to jedna z najcennejších náboženských artefaktov v Thajsku a je považovaná za symbol pokory, pokoja a harmónie.

Vnútri chrámu sú zachované dôležité budhistické relikvie, ako sú sochy Budhu a vzácne náboženské písma. Väčšina z nich je vysadená na oltári, kde návštevníci môžu venovať úctu a pokloniť sa. Vstupné do chrámu je bezplatné, avšak bude vyžadované vhodné oblečenie a rešpekt voči miestnemu náboženskému miestu.

Okrem krásneho chrámu je okolie Wat Benchamabophit plné miestnych obchodíkov a reštaurácií, kde si môžete vyskúšať tradičnú thajskú kuchyňu. Okolie je tiež populárne u turistov a ponúka množstvo možností na ubytovanie - od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely.

Ak plánujete navštíviť Thajsko, určite nezmeškajte túto návštevu. Wat Benchamabophit je skvelé miesto na obdivovanie nádherného thajského umenia, s tým dotykom európskej architektúry. Tu sa môžete stratiť v pokoji a kľude a načerpať energiu z krásnej atmosféry tohto miesta. Navštívte Wat Benchamabophit a zažite unikátnu kultúru a duchovnú atmosféru Thajska.


Počasie Thajsko Wat Benchamabophit


Wat Benchamabophit, známy tiež ako Chrám mramoru, je buddhistický chrám nachádzajúci sa v centre Bangkoku, hlavného mesta Thajska. Okrem svojej náboženskej významnosti je tento chrám tiež jednou z turisticky najatraktívnejších lokalít v Thajsku.

Okrem svojej architektúry a náboženského významu, Wat Benchamabophit predstavuje aj zaujímavé miesto na objavovanie počasia v Thajsku. Tento chrám je postavený v strede rozsiahlej záhrady s kvetmi a stromami, ktoré poskytujú príjemný tieň a ochranu pred slnečným žiarením.

Thajsko má tropické podnebie, s teplým a vlhkým počasím počas celého roka. Pri návšteve Wat Benchamabophit je dôležité byť pripravený na vysoké teploty a vysokú vlhkosť. Počas letných mesiacov (apríl až jún) môže teplota dosahovať vysoké hodnoty až okolo 35 °C. V tomto období je preto dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnkom pomocou klobúka, opaľovacieho krému a ľahkých odevov.

Monzúnové obdobie v Thajsku začína vo júli a pokračuje až do októbra. Počas tohto obdobia sa očakáva väčší výskyt dažďov a búrok. Pri návšteve Wat Benchamabophit v tomto období je vhodné mať so sebou dáždnik alebo plášť, a taktiež vhodné obuv s dobrou trakciou, pretože chodníky môžu byť klzké.

Koniec roka (november a december) predstavuje suché a chladnejšie obdobie v Thajsku. Teploty môžu klesnúť až na 20 °C, čo je pre niektorých turistov príjemne osviežujúce. Je vhodné mať so sebou ľahký sveter alebo bundu na chladnejšie rána a večery.

Pri návšteve Wat Benchamabophit je tiež dôležité venovať pozornosť miestnemu oblečeniu a zvykom. Pre ženy je vhodné nosiť dlhé šaty alebo nohavice a zakrývať ramená. Muži by mali nosiť dlhé nohavice a tričká alebo košele s dlhými rukávmi. Taktiež je dôležité byť tichý a rešpektovať náboženské a kultúrne tradície miesta.

Wat Benchamabophit a jeho okolie ponúkajú návštevníkom možnosť pokochať sa krásou budhistického chrámu a zároveň poznávať miestne počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie a počasie je návšteva tohto chrámu jedinečným zážitkom a pamiatkou thajskej kultúry.


Letenka Thajsko Wat Benchamabophit


Thajsko je jednou z najnavštevovanejších krajín v juhovýchodnej Ázii a ponúka nekonečné množstvo krás, od úchvatných pláží a exotických rastlín až po majestátne chrámy a kultúrne pamiatky. Jednou z týchto pamiatok, ktorá stojí za návštevu, je Wat Benchamabophit - jeden z najkrajších chrámov v Thajsku.

Wat Benchamabophit, často nazývaný "chrám mramoru", sa nachádza v Bangkoku, hlavnom meste Thajska. Jeho neobvyklý názov pochádza z mramorových stĺpov, ktoré sa použili na jeho stavbu. Chrám bol postavený v roku 1899 počas vlády kráľa Chulalongkorna a jeho návrhár bol prestížny thajský architekt, Prinz Narisara Nuvadtivongs.

Wat Benchamabophit bol v priebehu rokov často navštevovaný turistami a miestnymi obyvateľmi a je najmä populárny kvôli svojej kráse a neobyčajnému dizajnu. Jeho vzhľad je veľmi jednoduchý, no elegantný, a zdobia ho mnohé zlaté a bronzové sochy. Na jeho stenách sú tiež nádherné nápisy, ktoré odhaľujú príbehy a mytológiu Thajska.

Wat Benchamabophit je domovom mnohých sakrálnych artefaktov, ktoré sú v ňom uskladnené, vrátane postáv Buddhu a hinduistických bohov. Turisti sa radi prechádzajú cez svätyne a admirujú skvelé umenie, ktoré tam nájdu.

Ak plánujete návštevu Thajska, určite nevynechajte príležitosť navštíviť tento úchvatný chrám. Letenky do Thajska sú dostupné z mnohých destinácií na celom svete a ponúkajú obrovskú škálu leteckých prepravcov. Takže, nezmeškajte príležitosť ochutnať exotické jedlá, relaxovať na pláži a nájsť si čas na návštevu tomto úžasnom chráme. Som si istý, že nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Wat Benchamabophit


1. Čím je Wat Benchamabophit známy?
Wat Benchamabophit je známy ako "mar-ble temple" alebo "the marble temple" kvôli jeho nádhernému architektonickému štýlu, ktorý využíva veľa mramoru.

2. Kde sa nachádza Wat Benchamabophit?
Wat Benchamabophit sa nachádza v Bangkoku, hlavnom meste Thajska.

3. Kedy bol Wat Benchamabophit postavený?
Wat Benchamabophit bol postavený v roku 1899.

4. Aké sú otváracie hodiny Wat Benchamabophit?
Wat Benchamabophit je otvorený každý deň od 8:00 do 17:30 hod.

5. Aká je vstupné do Wat Benchamabophit?
Vstupné do Wat Benchamabophit je 50 bahtov pre dospelých a 20 bahtov pre deti.

6. Môžem fotografovať vo vnútri Wat Benchamabophit?
Áno, je povolené fotografovanie vo vnútri Wat Benchamabophit, s výnimkou niektorých posvätných miest.

7. Aký je hlavný buddha v Wat Benchamabophit?
Hlavná buddha v Wat Benchamabophit je Phra Buddha Chinnarat, ktorý je považovaný za jeden z najuznávanejších buddhov v Thajsku.

8. Môžem platiť vstupné kreditnou kartou?
Áno, na vstupné do Wat Benchamabophit je možné platiť kreditnou kartou.

9. Aká je najlepšia doba na návštevu Wat Benchamabophit?
Najlepšie je navštíviť Wat Benchamabophit skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby sa predišlo davom turistov.

10. Aké sú ďalšie známe pamiatky v blízkosti Wat Benchamabophit?
V blízkosti Wat Benchamabophit sa nachádza Grand Palace, Wat Arun a Wat Phra Kaew, ktoré sú ďalšími obľúbenými turistickými atrakciami v Bangkoku.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky