Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Uruguaj Quebrada de los Cuervos

Dovolenka Uruguaj Quebrada de los Cuervos


Uruguaj je krajina bohatá na malebné pláže, úchvatné prírodné scenérie a jedinečnú kultúru. Ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku, nezabudnite si pozrieť nádherné údolie Quebrada de los Cuervos.

Quebrada de los Cuervos sa nachádza v departemente Treinta y Tres v juhovýchodnom Uruguaji. Je to jedno z najkrajších prírodných údolí v krajine a určite ho nechcete premeškať. Svojím názvom pripomína údolie, ktoré tvoria koridy pre vodné toky. V údolí Quebrada de los Cuervos sa vyzdvihujú klenby skalných útvarov, pod ktorými sa nachádzajú nekonečné trávnaté pláně.

Toto nádherné a divoké miesto je perfektné pre turistov a milovníkov prírodných krás. Milovníci turistiky a horskej cyklistiky sa tu budú cítiť ako v raji. Toto údolie ponúka nekonečné možnosti na aktivitu a zábavu v prírode. Horolezectvo, jazda na koni alebo príjemné prechádzky po okolí, to všetko si môžete vychutnať v Quebrada de los Cuervos.

Údolie nájdete na približne 120 km od Montevidea a je ľahko dostupné autom, autobusom alebo taxíkom. Nachádza sa v parku Quebrada de los Cuervos, takže môžete kvôli nemu navštíviť aj iné zaujímavé miesta v okolí.

Ak hľadáte skutočný zážitok, Uraguay a Quebrada de los Cuervos sú miestami, ktoré by ste určite mali navštíviť. Pre krajiny sú to miesta so silnou kultúrou a krásnou prírodou, ktoré si nenechajte ujsť.


Počasie Uruguaj Quebrada de los Cuervos


Uruguajská Quebrada de los Cuervos je jednou z najkrajších a najdivokejších prírodných oblastí v krajine. Nachádza sa v departemente Treinta y Tres, asi 200 kilometrov východne od hlavného mesta Montevidea. Tento malebný kaňon je dôvodom, prečo sa Quebrada de los Cuervos často označuje ako "Grand Canyon" Južnej Ameriky.

Keď ide o počasie v Quebrada de los Cuervos, je potrebné poznamenať, že toto územie je pomerne suché a s málo zrážkami. Počas leta, ktorý trvá od decembra do februára, teploty dosahujú priemer 28 ° C, s niektorými horúcimi dňami, kedy teploty môžu stúpať až na 40 ° C. V zime od júna do augusta, teploty klesajú na priemer 10 ° C a v niektoré noci môže byť chladnejšie.

Najlepšou dobou pre návštevu Quebrada de los Cuervos je však jar a jeseň, keď sú teploty mierné a počasie je stabilné. Na jeseň sa však môže vyskytnúť o niečo viac zrážok ako na jar.

Návštevníci môžu očakávať, že počas každého ročného obdobia budú mať dobre propracovaný plán výletov, aby sa vyhli horúcim deňom a vychutnali si výlety v príjemnejších teplotách. Môžu sa tiež zúčastniť obľúbeného turistického zážitku v Quebrada de los Cuervos, ktorým je bekovanie - popri špeciálnom zážitku cestovania po riečnej trase počas letných mesiacov.

Celkovo je Quebrada de los Cuervos miestom s pestrým a nepredvídateľným počasím, ktoré však návštevníkom ponúka krásny prírodný zážitok a unikátny spôsob, ako vidieť a preskúmať Uruguaj.


Najčastejšie otázky a odpovede Uruguaj Quebrada de los Cuervos


Najčastejšie otázky a odpovede o Uruguaji a Quebrada de los Cuervos sú:

1. Kde sa nachádza Quebrada de los Cuervos?
Quebrada de los Cuervos sa nachádza v blízkosti mesta Treinta y Tres na východe Uruguaja.

2. Aká je veľkosť Quebrada de los Cuervos?
Quebrada de los Cuervos má rozlohu približne 12 000 hektárov.

3. Koľko stojí vstup do Quebrada de los Cuervos?
Vstup do Quebrada de los Cuervos je bezplatný.

4. Aké aktivity sú možné v Quebrada de los Cuervos?
V Quebrada de los Cuervos si môžete užiť rôzne aktivity ako turistiku, horské bicyklovanie, kajakovanie, rybolov a pozorovanie vtákov.

5. Ako sa tam dostanem?
Najlepšie je sa dostať autom, pretože verejná doprava je obmedzená v tomto regióne. Od mesta Treinta y Tres je Quebrada de los Cuervos vzdialená približne 50 kilometrov.

6. Aký je najlepší čas na návštevu Quebrada de los Cuervos?
Najlepší čas na návštevu Quebrada de los Cuervos je na jar a na jeseň, keď je počasie mierne a príroda je najkrajšia.

7. Môžem tam kempovať?
Áno, na území Quebrada de los Cuervos je dovolené kempovať. Existuje niekoľko kempovísk a táborísk, ktoré ponúkajú základné zariadenia.

8. Aké sú najlepšie turistické trasy?
Najobľúbenejšie turistické trasy v Quebrada de los Cuervos sú Ruta de los Miradores, Ruta del Paseo Olimar a Ruta del Arroyo de los Cuervos. Poskytujú nádherný výhľad na okolitú prírodu.

9. Môžem tam vidieť divokú faunu a flóru?
Áno, Quebrada de los Cuervos je domovom mnohých druhov vtákov a cicavcov vrátane opíc, sov, orlov a mnohých ďalších. Okrem toho tu nájdete aj rôzne druhy rastlín a stromov.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Quebrada de los Cuervos?
V blízkosti Quebrada de los Cuervos sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta, ako napríklad termálne kúpalisko San Nicanor a mestečko Treinta y Tres s bohatou históriou a kultúrou.

11. Môžem tam nájsť reštaurácie alebo občerstvenie?
V Quebrada de los Cuervos nie sú žiadne reštaurácie alebo občerstvenie. Je vhodné si doniesť vlastné občerstvenie a pitie.

12. Potrebujem si doniesť vlastný sprievodca?
Nie je nevyhnutné mať vlastného sprievodcu, ale ak si nie ste istí, radí sa zamestnať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou a poskytne zaujímavé informácie o mieste.


Letenka Uruguaj Quebrada de los Cuervos


Quebrada de los Cuervos je veľmi obľúbená destinácia v úchvatnom kraji Uruguaja, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou a horskými scenériami. Táto úžasná krajina je plná zaujímavých miest a prírodných útvarov, ktoré prilákali tisíce turistov z celého sveta.

Ak hľadáte dobrodružstvo a túžite objaviť netradičné miesta, Quebrada de los Cuervos je ideálnou voľbou. Vzdialená približne 300 kilometrov od hlavného mesta Montevideo, táto prírodná rezervácia je skutočným pokladom pre turistov a milovníkov prírody. V údolí nájdete ohromujúce vodopády, stratifikované skaly a husté lesy, ktoré sa pretínajú turistickými chodníkmi a cestami.

Pre tých, ktorí milujú turistiku a chcú preskúmať svoje hranice, Quebrada de los Cuervos ponúka množstvo možností. Tu nájdete množstvo chodníkov rôznych úrovní obtiažnosti, ktoré vás zavedú na najkrajšie miesta údolia. Môžete si zvoliť krátku prechádzku, ktorá vám umožní vidieť niektoré z najimpresívnejších vodopádov a panoramatické výhľady, alebo sa môžete vydať na viacdenný trek, ktorý vás zavedie do hlbokých a opustených častí údolia.

Okrem turistiky ponúka Quebrada de los Cuervos aj iné aktivity, ako je kajakárstvo, jazdenie na koni a športové lezenie. Ak ste nadšenec do adren


Ubytovanie Uruguaj Quebrada de los Cuervos


Uruguaj je krajina s bohatou históriou a krásnymi prírodnými divami, ktorými sa môže pochváliť. Jeden z tých najkrajších miest v krajine je Quebrada de los Cuervos, ktorá je rokmi vyhľadávaným cieľom turistov z celej krajiny i zo sveta. Nie je to len obvyklé turistické miesto, ale aj skutočné bohatstvo z pohľadu prírodných krás. Uruguaj Quebrada de los Cuervos je miesto, kde si môžete prenajať ubytovanie a stráviť tu niekoľko dní v prírode.

Quebrada de los Cuervos sa nachádza v departemente Treinta y Tres v národnom parku, ktorý bol založený v roku 2008. Nachádza sa tu mnoho rôznych druhov vtákov, zvierat, rýb a rastlín, ktoré sa stali veľkým hitom pre milovníkov prírody. Okrem toho tu nájdete aj kaňon a rieku s krásnymi vodopádmi a jazerami. Vďaka tomu, mnoho turistov sa rozhodlo navštíviť toto miesto viac ako len raz.

V parku Quebrada de los Cuervos si môžete prenajať rôzne typy ubytovania, závisí to od toho, aký typ ubytovania chcete. Ak chcete zažiť niečo iné než obvyklé hotely alebo penzióny, môžete si prenajať bungalovy, ktoré sa nachádzajú v priamom kontakte s prírodou. Tieto bungalovy sú veľmi komfortné a vybavené všetkým, čo potrebujete.

Môžete si tiež prenajať kempovacie miesta a stráviť niekoľko dní v prírode v stanoch alebo karavanoch. Toto je skvelý spôsob, ako stráviť dovolenku, ak máte radi prírodu. Môžete si vychutnať skvelé výhľady na okolitú prírodu, počúvať zvuky prírody a relaxovať.

Quebrada de los Cuervos je miesto, ktoré ponúka veľa rôznych aktivít pre turistov. Môžete sa tu vybrať na turistické túry po okolí a spoznávať miestnu faunu a flóru. Môžete tiež skúsiť rôzne vodné aktivity, ako napríklad rybolov alebo plávanie v rieke. Ak máte radi adrenalín, môžete vyskúšať aj zipline cez kaňon.

Quebrada de los Cuervos je skutočne jedinečné miesto v Uruguaji. Svojím prírodným bohatstvom a množstvom aktivít, ktoré tu môžete zažiť, ponúka turistom nezabudnuteľné zážitky. Nemusíte sa obávať, že sa budete nudiť, pretože park ponúka veľa možností na výlety a aktivity. Ak plánujete dovolenku v Uruguaji, nezabudnite zahrnúť Quebrada de los Cuervos na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť. Je to miesto, ktoré vás určite nezklame.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky